Fenistil kapky pro miminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
21.10.21 18:08

Fenistil kapky pro miminka

Zdravím Maminky :mavam:Dávala některá z vás Fenistil kapky šestitýdennímu miminku v 6?Nam doktorka předepsala na novorozenecké akne krát denně jednu kapku!
Předem děkuji za odpovědi a porady :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11976
21.10.21 18:12

Na novorozenecky akné není potřeba nic dávat, zmizí samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
21.10.21 18:30

Fenistil neuškodí, ale na novorozenecké akné moc nepomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1291
21.10.21 18:45

@Doctus můžu se zeptat, tohle už je několikátý příspěvek, kde se léčí fenistil kapkami. Přijde mi, jako by jiné léky ani neexistovaly, prostě fenistil na vše, za chvíli s ním budou léčit i ten Covid (vtip). Chci se zeptat, je to opravdu tak všespasne léčivo, že se jim léčí od zánětu průdušek, po vysoké horečky a novorozenecké akné konče? Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
21.10.21 18:49

@lilians nedávala, protože je to zbytečné. Novorozenecké akné samo zmizí do nějaké doby.

@roba18 No ony jsou to léky na alergii - otok, vyrážka apodobně. Tak mají efekt, že sliznice splasknou, dítěti se snáz dýchá… Nemyslím si, že by to něco vyléčilo, spíš to zmírní příznaky, aby to člověku ulehčilo život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
21.10.21 18:50

@roba18
To je jako Imazol nebo hypergmangan v kožním lékařství, taky je skoro na všechno. Antihistaminika hrají prim v terapii alergických onemocnění a mohou mít efekt i na některá jiná onemocnění (např. respirační), u antihistaminik 1. generace se mnohdy využívá i jejich vedlejšího účinku - sedace. Jsou v běžných terapeutických dávkách bezpečná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1291
21.10.21 18:52

@LilyJane dobře chápu. Ale děti jsou po nich ospalé. A např u toho novorozeneckého akné… Kde tam jsou sliznice a alergický původ? To samé když má někdo zánět dutin, tak doporučíme fenistil… Místo abychom řešili původ rýmy? Trochu se mi zdá, že jsme objevili, že něco občas zafunguje a my nemusíme řešit původ, tak to budeme doporučovat všem… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1291
21.10.21 18:54
@Doctus píše:
@roba18
To je jako Imazol nebo hypergmangan v kožním lékařství, taky je skoro na všechno. Antihistaminika hrají prim v terapii alergických onemocnění a mohou mít efekt i na některá jiná onemocnění (např. respirační), u antihistaminik 1. generace se mnohdy využívá i jejich vedlejšího účinku - sedace. Jsou v běžných terapeutických dávkách bezpečná.

A nehrozí rezistence? Mě třeba Dr doporučila na zánět dutin clarinase (v podstatě to samé jako fenistil), ale po původu zánětu už nepátrá… :nevim: ok, ulevilo se mi, ale je skutečně rýma zalecena, když mě dutiny stále bolí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
21.10.21 19:05
@roba18 píše:
A nehrozí rezistence? Mě třeba Dr doporučila na zánět dutin clarinase (v podstatě to samé jako fenistil), ale po původu zánětu už nepátrá… :nevim: ok, ulevilo se mi, ale je skutečně rýma zalecena, když mě dutiny stále bolí?

Clarinase (pseudoefedrin + loratadin) rozhodně není to stejné jako Fenistil, u pseudoefedrinu po max. 7 dnech skutečně klesá účinek, u antihistaminik nikoliv, běžně děti s atopickým ekzémem užívají Fenistil dlouhodobě.

Pátrat po původu zánětu v dutinách? Většinou netřeba, neboť jsou virového (a ev. sek. bakteriálního) původu. Déletrvající sinusitida u dospělého pacienta je vhodná došetřit, ať už CT nebo FESS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1291
21.10.21 19:18

@Doctus děkuji, takže clarinase není na dlouhodobější a častější užívání? Mám ten problém, že se mi záněty dutin pravidelně vracejí, mám je téměř každý druhý měsíc. OL mi na to řekla, že mám tedy asi vrozené predispozice… jenže to můj problém neřeší. Na záněty dutin trpím přes 20 let a vždy na ně dostanu maximálně bendovky (pokud je tedy seženu :-) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
21.10.21 19:21

@roba18
Po 10 dnech Clarinase ztrácí maximum účinku. Určitě bych zvážil buď CT nebo endoskopický výkon, zda v dutině není polyp nebo něco horšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1291
21.10.21 19:23
@Doctus píše:
@roba18
Po 10 dnech Clarinase ztrácí maximum účinku. Určitě bych zvážil buď CT nebo endoskopický výkon, zda v dutině není polyp nebo něco horšího.

a doporučení mi dá ORL nebo praktická? Moc děkuji za všechny informace :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3502
21.10.21 19:25

Nedávej mu to, max schovej. Ale tohle konkrétně zmizne neboj. Spíš bych ničím zbytečně mimčo nepatlala / necpala :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
21.10.21 19:32

@roba18
No měl by to indikovat ORL lékař, divím se, že ještě nebylo CT hlavy provedeno. Můžeme debatovat, zda je lepší CT nebo MRI, MRI je vhodnější k posouzení slizničních změn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
21.10.21 19:37
@Doctus píše:
Fenistil neuškodí, ale na novorozenecké akné moc nepomůže.

Děkuji, je to spiš na zklidnění protože začal byt nervózní když u něj začalo to akné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat