Fermentované salámy a listerie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 11.12.16 10:24
fermentované salámy a listerie

Zdravím maminky,

mám dotaz. V těhotenství se vyhýbám potenciálně nebezpečným potravinám, kde by mohla být listerie atd…Zajímalo by mě, jestli je vyšší riziko výskytu listerie u fermentovaných salámů? Skoro je nejím, ale jednou za čas bych si dala. Jsou ale vlastně tepelně neopracované, tak mě to odrazuje.
Děkuji za názory :kytka:

Reakce:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 11.12.16 11:39

Normálně jsem fermentované salámy v těhotenství jedla, vůbec by mě nenapadlo, ženy v nich mohla být listerie. Jediné, čemu jsem se vyhýbala, byla syrová vejce a tatarak. Jedla jsem i hermelín.

Milka111
Kecalka 487 příspěvků 11.12.16 12:05

Jím úplně všechno od salámů, hermelínů až po Tatarák v kvalitní rastauraci a jsme v pořádku, spíš je to o pravidle všeho s mírou. :P

Ornwen
Závislačka 4521 příspěvků 11.12.16 12:27

@majki.r tak jako může, no. Ale ta fermentace by to měla omezit na úplně malinké minimum. Protože je tam pak nevhodné prostředí.
Jím normálně, sem tam hermelín, tyhle salámy, zeleninu, syrová vajíčka (teď s tím cukrovím, že :-) )

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 11.12.16 14:41
@Ornwen píše:
@majki.r tak jako může, no. Ale ta fermentace by to měla omezit na úplně malinké minimum. Protože je tam pak nevhodné prostředí.
Jím normálně, sem tam hermelín, tyhle salámy, zeleninu, syrová vajíčka (teď s tím cukrovím, že :-) )

Děkuji :kytka: Mě jde právě o tu informaci, jestli fermentace ničí bakterie listerie, nebo jestli je fermentovaná potravina potenciálně nebezpečnější, než tepelně opracovaná. Jestli někdo v těhotenství stravu řeší nebo ne je jen jeho věc, já jsem z těch dost opatrných a zbytečně neriskuju. Ale je to každého věc, každopádně holky děkuji za reakce. :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >