Reklama

Fermentované salámy a listerie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 11.12.16 10:24
fermentované salámy a listerie

Zdravím maminky,

mám dotaz. V těhotenství se vyhýbám potenciálně nebezpečným potravinám, kde by mohla být listerie atd…Zajímalo by mě, jestli je vyšší riziko výskytu listerie u fermentovaných salámů? Skoro je nejím, ale jednou za čas bych si dala. Jsou ale vlastně tepelně neopracované, tak mě to odrazuje.
Děkuji za názory :kytka:

Reklama

Reakce:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 11.12.16 11:39

Normálně jsem fermentované salámy v těhotenství jedla, vůbec by mě nenapadlo, ženy v nich mohla být listerie. Jediné, čemu jsem se vyhýbala, byla syrová vejce a tatarak. Jedla jsem i hermelín.

Milka111
Kecalka 487 příspěvků 11.12.16 12:05

Jím úplně všechno od salámů, hermelínů až po Tatarák v kvalitní rastauraci a jsme v pořádku, spíš je to o pravidle všeho s mírou. :P

Ornwen
Závislačka 4227 příspěvků 1 inzerát 11.12.16 12:27

@majki.r tak jako může, no. Ale ta fermentace by to měla omezit na úplně malinké minimum. Protože je tam pak nevhodné prostředí.
Jím normálně, sem tam hermelín, tyhle salámy, zeleninu, syrová vajíčka (teď s tím cukrovím, že :-) )

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 11.12.16 14:41
@Ornwen píše:
@majki.r tak jako může, no. Ale ta fermentace by to měla omezit na úplně malinké minimum. Protože je tam pak nevhodné prostředí.
Jím normálně, sem tam hermelín, tyhle salámy, zeleninu, syrová vajíčka (teď s tím cukrovím, že :-) )

Děkuji :kytka: Mě jde právě o tu informaci, jestli fermentace ničí bakterie listerie, nebo jestli je fermentovaná potravina potenciálně nebezpečnější, než tepelně opracovaná. Jestli někdo v těhotenství stravu řeší nebo ne je jen jeho věc, já jsem z těch dost opatrných a zbytečně neriskuju. Ale je to každého věc, každopádně holky děkuji za reakce. :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama