Fibróza u dvouletého - obřízka?

Anonymní
19.3.16 22:03

Fibróza u dvouletého - obřízka?

Máte někdo zkušenost s fibrozou u dvouletého? Synovi nejde přetahovat předkožka a mudr mi řekla, že pokud se to do dvou let neupravi samo, bude muset jít na obřízku. Jak to probíhá? :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

184
19.3.16 22:16

Má syn nějaké problémy? Záněty apod? Pokud ne, tak bych dr. vypoklonkovala. Mě dr. řekla, že do tří let vůbec nešahat, že akorát riskuju natrhnutí a s tím spojené problémy. Takže nešahám a nestuduju, o jeho předkožce nevím vůbec nic. Na tříleté prohlídce ho jen lehce zkontrolovala a že ok. Pokud nemá problémy, tak tebe ani jeho doktorku nemusí jeho pinďa vůbec zajímat. Nechávám ho od začátku, ať se za něj tahá jak chce a za to očekávám, že si tuto záležitost sám vyřeší :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8924
19.3.16 22:19

Není to náhodou fimóza? ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7164
19.3.16 22:20

@Katchi Jj, je :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5533
19.3.16 22:21

Myslis ze plicni fibroza ma neco spolecneho se synovym penisem? No nic, dojdete si na urologii, tam jsou na FIMOZU specializovanejsi. Pokud maji kluci problem, tak se to resi driv, ale vetsinou ke cas nektere studie doporucuji nesahat do 5 let…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
19.3.16 22:22

@Katchi jj, akorát jsem chtěla napsat, ze je to překlep :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
19.3.16 22:23

Omlouvám se za název tématu, je to samozřejmě překlep, a anonym je fuč :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
19.3.16 22:25

@smada mne právě mudr řekla, že pokud se mu to do dvou let sako neupravi, což je za měsíc, bude muset jít na obřízku :/ záněty žádné nemá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
19.3.16 22:27

@xjuklickova tak proc mě mudr strasi už ted  :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22525
19.3.16 22:27

Nejedná se o fibrozu (to je obvykle záležitost plic), ale fimozu, zúžení předkožky. Pokud vím, tak tvá pediatrička dělá zásadní chybu. Pindík u dvouletého se vůbec násilně přetahovat nemá, slepení je normální. Zlehka se to má zkoušet až kolem čtvrtého roku a situace se má řešit až tehdy, když se stav neupraví do šesti let. Pak se ale nedělá obřízka, pouze chirurgické uvolnění předkožky od žaludu (krátkodobý ambulantní zákrok).
Jiná situace by byla, pokud by dvouletý syn měl při močení potíže, bolesti, nemohl se vymočit. To je pak zánět a ten je třeba řešit. Ale vyrozuměla jsem, že toto není váš případ…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
19.3.16 22:33

Pokud nemá problémy, tak to doopravdy neřeš. Máš tady i milion diskuzí, kde holky plačou, jak se nechaly zblbnout a šly na urologii, a jak to tam násilím přetáhli atd atd. Dozví se, že neměly nikam chodit, páč se na ně v dnešní době doopravdy NEŠAHÁ. Mě dr. ani nedoporučovala tolik oblíbené přetahování při koupání, že tím akorát nadělám víc škody jak užitku, kdybych mu to nějak natrhla. Nevím ani o žádné kamarádce, která by se o to vůbec zajímala… Projeď si ty diskuze k tomuto tématu. Dr. bych pak jen řekla, že syn nemá problémy, a tím pádem není co řešit a toto téma nadobro s ní uzavřela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
19.3.16 22:40

Upřímně, takovou doktorku bych k němu vůbec už nepustila. Když si vzpomenu na některé diskuze, kde holky popisovaly, ze i ta pediatrička to vzala na silu bez nějakýho předešlýho upozornění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5533
19.3.16 22:53

@pajule022 protoze stara skola… Nebo jako trest muzum za porod ditete :mrgreen: ja nevim. Uz to tu psali jine, pokud neni problem, nenech se zvyklat. Vetsinou jsem cetla, ze si chlapeckove s pindikem zacali hrt sami a vse bylo dobre. Myslim, ze predkozka je velmi diskutovane tema a kazdy na to ma jiny nazor. Manzelovi take pretahovali od malinka a v 6 letech ho museli obrezat.
Pokud nema syn problemy, stuj si za svym, hlavne nerikej, ze jsi cetla nejakou diskuzi na to jsou lekari vysazeni… :lol: teda aspon ti nasi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9447
19.3.16 23:02
@Katchi píše:
Není to náhodou fimóza? ;-)

Je

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Eve
19.3.16 23:22

Cesti pediatri jsou posedli chlapeckymi pindiky a pretahovanim. Ma chlapec problemy? Nema? Tak neres doktorku :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama