Ficus ginseng opadává - foto

1775
25.11.19 10:44

Ficus ginseng opadává - foto

Ženy, snad poradíte.. :kytka:
V září jsem si koupila ficus ginseng, radovala jsem se, jak hezky se mu daří, ale je to cca 14 dní, co mi začal sám od sebe opadavat :roll:
Na některých listech jsou hnědé mapy viz. foto. Po nákupu jsem tedy nepřesadila, ani nehnojila, pouze zalévám odstátou mírně teplou vodou, většinou převařenou.
Ficus stojí v obýváku na komodě asi metr od okna, světlo má, akorát když větrám v dětským, tak mohl být možná průvan, ale mrazy zatím nejsou a i tak pro jistotu už si tohle hlídám. Co jsem udělala špatně? Nechci o ni přijít :oops:
Pomůže hnojivo? :think:
Jinak jsem ji vyndala z keram. květináče, ať se jí případně lépe odpařuje voda. Teď se ji snažím proschnout, jestli to není třeba vlhkostí, i když se snažím nepřelévat a zalívám do květináče.
Moc díky za rady :kytka:, omluvte můj zmatený popis, nejsem žádný pěstitel… :oops: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1995
25.11.19 11:02

Ahoj tento fikus nesnáší přemokření…a hlavně když mu stojí voda v misce..takže zálevat raději méně a častěji a jen do květináče. Občasné odpadávání listů odspodu je normální…hnědnutí listů bude způsobeno přelitím. metr od okna je ok..nesnáší ani přímé světlo. občas jej osprchujte ve sprše příjde m že má úplně zarášené listy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1995
25.11.19 11:05

Clkově fikus nemá rád průvan a spíše chladnější pěstování a před zalitím nechat substrát proschnout…Takže ne příliš mokro

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1775
25.11.19 11:55
@Ufinka87 píše:
Ahoj tento fikus nesnáší přemokření…a hlavně když mu stojí voda v misce..takže zálevat raději méně a častěji a jen do květináče. Občasné odpadávání listů odspodu je normální…hnědnutí listů bude způsobeno přelitím. metr od okna je ok..nesnáší ani přímé světlo. občas jej osprchujte ve sprše příjde m že má úplně zarášené listy

To je zvláštní, já vždy zalévám, až je zemina suchá. Teď kor, když nevím, co mu je, tak jsem zatím nezalila a nechávám ho fakt proschnout ;) Do misky vodu neliju. Jinak listy měl zaprášené už při koupi, může to být jeden z důvodů? :think: ;)
Co to hnojivo? Koupit a nejlépe jaké? Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1995
25.11.19 12:02

No ono suchá zemina úplně by být neměla…spíše aby nestála voda v misce a zalévat častěji a málo fikus nesnáší sice přemokření ale ani úplně sucho…hnojvo vám poradí v obchodě…doporu´čuji i rosit…vzdušná vlhkost je též důležitá…mě občas taky nějaký list zhnědne..fikus je náchylný na jakékoliv změny a hned se odmění opadáváním listů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
27.11.19 08:47
@Zwetta píše:
To je zvláštní, já vždy zalévám, až je zemina suchá. Teď kor, když nevím, co mu je, tak jsem zatím nezalila a nechávám ho fakt proschnout ;) Do misky vodu neliju. Jinak listy měl zaprášené už při koupi, může to být jeden z důvodů? :think: ;)
Co to hnojivo? Koupit a nejlépe jaké? Děkuji :)

V zime se prakticky nehnoji. Takze hnojivo to fakt nevyresi. Lignohumat do vody. 2ml na litr zalivat jednou za tri tydny odstatou vodou. Ne prevarenou. Neni duvod. Stabilni podminky bez pruvanu. Pred zalitim si pichni spejli az na dno a uvidis jestli je proschnuto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
27.11.19 08:49
@Ufinka87 píše:
Clkově fikus nemá rád průvan a spíše chladnější pěstování a před zalitím nechat substrát proschnout…Takže ne příliš mokro

To bych zase vseobecne na vsechny fikusy netvrdil, ze chteji chladneji a nechat vysychat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1775
27.11.19 13:06
@Komsomol píše:
To bych zase vseobecne na vsechny fikusy netvrdil, ze chteji chladneji a nechat vysychat

To si také myslím, třeba například o ficusu ginseng jsem četla, že má rád pokojovou teplotu a klidně i sušší vzduch. Ale ten průvan a změny teplot nebo místa mu nedělají dobře.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1775
27.11.19 13:08
@Komsomol píše:
V zime se prakticky nehnoji. Takze hnojivo to fakt nevyresi. Lignohumat do vody. 2ml na litr zalivat jednou za tri tydny odstatou vodou. Ne prevarenou. Neni duvod. Stabilni podminky bez pruvanu. Pred zalitim si pichni spejli az na dno a uvidis jestli je proschnuto.

No upřímně jedno hnojivo už jsem použila a vypadá to, že je to lepší. Řekla bych, že aktivní padání listů ustalo a průvan si hlídám.. ;) :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
27.11.19 15:25
@Zwetta píše:
No upřímně jedno hnojivo už jsem použila a vypadá to, že je to lepší. Řekla bych, že aktivní padání listů ustalo a průvan si hlídám.. ;) :oops:

Ono kratkodobe to hnojivo rostlinu vybudi, ale po preliti potrebujes at se rostlina vzpamatuje tim, ze si vytvori novou sit korinku, protoze tim prelitim nejake uhnily. Tudiz bych volil ten lignohumat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
27.11.19 15:27
@Zwetta píše:
To si také myslím, třeba například o ficusu ginseng jsem četla, že má rád pokojovou teplotu a klidně i sušší vzduch. Ale ten průvan a změny teplot nebo místa mu nedělají dobře.. :think:

Sussi vzduch zrovna u toho nevadi, ale na preliti je dost citlivy. V zime bych nehnojil vubec a zalival podle spejle tak jednou tri tydny nebo i mesic. Nevim jaka tam je teplota v byte :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1775
27.11.19 18:59
@Komsomol píše:
Sussi vzduch zrovna u toho nevadi, ale na preliti je dost citlivy. V zime bych nehnojil vubec a zalival podle spejle tak jednou tri tydny nebo i mesic. Nevim jaka tam je teplota v byte :nevim:

Ok, mrknu na to. Teptots tak cca 25 stupňů, mám tu malé dítě. Ale samozřejmě průběžně větrám atd.
Díky za rady ;) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
28.11.19 06:57
@Zwetta píše:
Ok, mrknu na to. Teptots tak cca 25 stupňů, mám tu malé dítě. Ale samozřejmě průběžně větrám atd.
Díky za rady ;) :palec:

To je docela vedro. Tak mozna jednou za 2 tydny. Propichni substrat az na dno a uvidis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1775
28.11.19 07:46
@Komsomol píše:
To je docela vedro. Tak mozna jednou za 2 tydny. Propichni substrat az na dno a uvidis.

Ok, díky moc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat