Fígl na naučení na pečivo? Máme ABKM, potřebujeme:)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rezii
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 23.01.18 10:00
Fígl na naučení na pečivo? Máme abkm, potřebujeme:)

Ahoj, mám ročního klučinu a potřebovala bych ho naučit jíst pečivo tak, aby vydalo za snídani nebo svačinu. Má asi ABKM, bude se potvrzovat ale zatím držíme dietu. Takže pije Allergy Care, který mu chutná mnohem méně než dřívější Hami, tudíž ho méně vypije. Dále miloval jogurty, smůla. Nějaké Kiky a Amunáčky jsem zkusila jednou, to je neskutečný hnus plný éček a bez nějakých prospěšných látek; soji se bojím, tam radši počkám jestli mu taky nevyjde jako alergen. Z toho všeho vyplývá, že nevím, co mu mám dávat na druhou svačinu a doplnění snídaně jíst a nutně bych potřebovala, aby začal jíst pečivo. Jenže je s ním kříž. Sní piškot, kukuřičnou křupku a takový ten kukuřičný plátek, ale to je vše. Rohlík - jednou si kousne a zahodí (přitom má hlad, jídlo na lžičce hned potom podané sní). Nakrájený na kolečka, mazaný, nemazaný, všechno jedno. Hraje si s tím, pár soust sní, ale nenají se tím. Chleba na kostky, rovnou do pusiny, všechno jsem zkusila, dokonce i domácí sladké pečivo z rýžového mléka pečené, ale výsledek stejný. On má vlažný postoj i ke kouskům v jídle, když má hlad, zvládne je, ale od půlky porce je plive a kucká, takže běžně druhou půlku jídla mixuju. Kluk mi málo přibírá, spadnul šíleně v percentilech, na to pečivko bych potřebovala naučit, abych mohl třeba svačit chlebík s nějakou bezmléčnou pomazánkou. Jak a kdy vzaly pečivo k pořádnému jídlu vaše děti? Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 23.01.18 10:28

Zkus uvařit domácí pudink v rostlinném mléce - mléka míň jak půl litru. To by mohlo nahradit jednu svačinu, dát mu do toho třeba piškoty.

Rezii
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 23.01.18 10:33
@Janina81 píše:
Zkus uvařit domácí pudink v rostlinném mléce - mléka míň jak půl litru. To by mohlo nahradit jednu svačinu, dát mu do toho třeba piškoty.

Jak děláš domácí puding? Z mléka a škrobu? Já znám jen sáčkový a to je samé éčko, aroma. Ráda se naučím domácí puding, třeba by chutnal…

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 23.01.18 10:42

A co vločky? Já mám intoleranci k laktoze, takže sice můžu i speciální mléko, ale stejně si vločky dělám z rostlinných mlék. Někdy sojové, někd rýžové nebo pohankové, tuhle jsem měla kokosové. Kupuje se to normálně v krabicích a dělá to několik firem. A Asi to bude zdravější než rohlík a zasytí ho to.

Rezii
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 23.01.18 10:43
@Amys píše:
A co vločky? Já mám intoleranci k laktoze, takže sice můžu i speciální mléko, ale stejně si vločky dělám z rostlinných mlék. Někdy sojové, někd rýžové nebo pohankové, tuhle jsem měla kokosové. Kupuje se to normálně v krabicích a dělá to několik firem. A Asi to bude zdravější než rohlík a zasytí ho to.

Jo, později jo, ale teď mi tekutinu, ve které plavu kousky, nezvládne sníst:(

VelkaMys
Stálice 71 příspěvků 23.01.18 10:46

Co kaši? Kupuji nomina kaše, jahlovou a pohankovou a dávám do mléka, určitě by šla i do rostlinného nebo s presnidavkou.

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 23.01.18 10:48

@Rezii Kupuj vločkovou drť a pak mixuj. Normálně to dáš předem namočit do vody, tím to nabotná a líp se s tím pracuje. Jinak krátkodobé řešení jsou piškoty s čajem. Syn prodělal v roce rotaviry a nesměl mléko. Když pomalu přestával zvracet a měl hlad, tak jsem ze zoufalství rozmáčela piškoty v čaji a krmila ho tím místo kaší. Není to na každodenní jídlo, ale sem tam bys to dát mohla.

Rezii
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 23.01.18 10:49
@VelkaMys píše:
Co kaši? Kupuji nomina kaše, jahlovou a pohankovou a dávám do mléka, určitě by šla i do rostlinného nebo s presnidavkou.

Jo, kašema to řeším, ale má jí tím pádem většinou dvakrát denně, dopoledne s přesnídávkou, večer s mlékem; někdy dám večer polévku. Díky za tipy všem, ale vážně by mě spíš zajímalo, na jakém pečivě jak upraveném se rozjedly nepečivové děti:) ony tyhle patlací věci prostě nejsou náhradou dřívějšího jogurtu. Jogurt se lžičkou se hodil do kočáru, a šlo se ven. Kaše řídne, měla by být teplá, na cesty to vůbec není. Pečivo by bylo snazší:D

Rezii
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 23.01.18 10:50
@Amys píše:
@Rezii Kupuj vločkovou drť a pak mixuj. Normálně to dáš předem namočit do vody, tím to nabotná a líp se s tím pracuje. Jinak krátkodobé řešení jsou piškoty s čajem. Syn prodělal v roce rotaviry a nesměl mléko. Když pomalu přestával zvracet a měl hlad, tak jsem ze zoufalství rozmáčela piškoty v čaji a krmila ho tím místo kaší. Není to na každodenní jídlo, ale sem tam bys to dát mohla.

dík to je dobrý tip, to zkusím. Jinak viz dále, pořád uvítám tipy na to jak nalákat na pečivo:D

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 23.01.18 10:53
@Rezii píše:
Jak děláš domácí puding? Z mléka a škrobu? Já znám jen sáčkový a to je samé éčko, aroma. Ráda se naučím domácí puding, třeba by chutnal…

Kupuju bio od Amylonu a tam teda žádné E není. Takže ten s rostlinným mlékem.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 23.01.18 10:55
@Rezii píše:
dík to je dobrý tip, to zkusím. Jinak viz dále, pořád uvítám tipy na to jak nalákat na pečivo:D

Musíš vydržet, já mám extrémně žravé dítě a pečivu nikdy moc nedal. Kup ve zdravé výživě nebo doma udělej nějakou pomazánku a dávej mu to na toust. A uvidíš, třeba se to zlepší a časem novou chuť přijme.

Ornwen
Závislačka 4676 příspěvků 23.01.18 10:56

@Rezii zkus, jestli toleruje kozí a ovčí věci. My nemáme žádnou hroznou abkm, vyloženě na testech jsme nebyli. Jen dieta. Ale doktorka říkala, že s kozou to může projít nebo nemusí. Kozí mléko je nejpodobnější mateřskému, ta bílkovina je trošku jinačí. Někomu s abkm vadí, někomu ne. Klukovi ne, takže máme kozí kaše a kozoovčí jogurty z lidlu (ovčí jsme taky zkoušeli, jsou takové hodně jako tvarohové, to mu moc nejelo a mě taky ne)
A pečivo-jestli dává křupky, tak u nás chutná tenhle chlebíček https://www.prom-in.cz/…spbread-150g

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 23.01.18 11:02
@Rezii píše:

No když ale v rohlíku je taky mléko :nevim: Mléko není jen v chlebovém pečivu, tam je voda. Ale jinak rohlíky, housky, sladké rohlíky, vánočky… to všechno obsahuje mléko. Takže otázkou je, jestli je to opravdu dobrý nápad. Do ruky bych možná zkusila nějaké ty kukuřišné křupky a tomu podobné věci (pufované chlebíčky apod.), ale moc to nezasytí no.

Rezii
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 23.01.18 11:09
@Janina81 píše:
Kupuju bio od Amylonu a tam teda žádné E není. Takže ten s rostlinným mlékem.

supr díky!

Rezii
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 23.01.18 11:10
@Ornwen píše:
@Rezii zkus, jestli toleruje kozí a ovčí věci. My nemáme žádnou hroznou abkm, vyloženě na testech jsme nebyli. Jen dieta. Ale doktorka říkala, že s kozou to může projít nebo nemusí. Kozí mléko je nejpodobnější mateřskému, ta bílkovina je trošku jinačí. Někomu s abkm vadí, někomu ne. Klukovi ne, takže máme kozí kaše a kozoovčí jogurty z lidlu (ovčí jsme taky zkoušeli, jsou takové hodně jako tvarohové, to mu moc nejelo a mě taky ne)
A pečivo-jestli dává křupky, tak u nás chutná tenhle chlebíček https://www.prom-in.cz/…spbread-150g

Chlebíček vypadá skvěle!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >