Figurka z potahovací hmoty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AnastazieB
Echt Kelišová 8546 příspěvků 11.10.14 17:23
Figurka z potahovací hmoty

Ahoj holky, prosím poraďte! Dělám potahovaný dort, modeluju figurku. Mám na to White icing, protože s K2 na modelování jsem loni neudělala dobrou zkušenost, tak jsem koupila WI, že s ní jdou figurky dobře… No, začalo to už u barvení, strašně se to za chvíli lepí na ruce, vždycky to musím na chvíli položit a pak zas pokračovat… A to samé u modelování, je to hrozně měkké, vždycky udělám tvar a musím nechat chvíli zaschnout, jinak se to tahá a začne lepit na ruce, dost mě to štve teda… Co dělám špatně?
 Díky

Reakce:
majdalenka111
Zasloužilá kecalka 754 příspěvků 11.10.14 18:51

Moc dlouho to hňácáš a zahříváš rukama. Já s WI pracuju často, ale toto se mi stalo jen občas, právě když jsem to dlouho zpracovávala rukama. Případně když jsem tam zapracovala moc barvy. Zkus si ruce občas poprášit solamylem, pak to půjde líp. Případně ho dej na chvilku zchladit někam kde není moc teplo (do ledničky ne, byl by moc tuhý).

AnastazieB
Echt Kelišová 8546 příspěvků 11.10.14 19:00

@majdalenka111 no tak hnětu to rukama, když to chci obarvit, navíc jsou to malé kousky. Ale mám vymodelovanou hlavičku, leží na talíři už pár hodin a když jí chytnu a chci na ní něco udělat, tak se deformuje. Solamyl používám, bez toho bych to neudělala už vůbec. Jsem z toho akorát naštvaná :roll:

majdalenka111
Zasloužilá kecalka 754 příspěvků 11.10.14 20:48

Malé kousky se snadno zahřejí. Já si vždycky jeden den hmotu obarvím a až další den z ní modeluju, ona zatím pěkně ztuhne. Zkus to šoupnout někam do chladu.

AnastazieB
Echt Kelišová 8546 příspěvků 11.10.14 21:24

@majdalenka111 už to tak nějak patlám, ale je to teda k vzteku. Nějak se mi nedaří, i když to dám vychladit, tak prostě než vyválím ručičku o průměru 1 cm, tak se to zas ohřeje a nedrží to… A když už jsme v tom, neporadila bys mi prosím nějakou hmotu, která není tak náchylná na zahřívání? I když to jsou malé kousky?

AnastazieB
Echt Kelišová 8546 příspěvků 12.10.14 11:02

@majdalenka111 tak jsem se právě dočetla, že WI už na modelování není vhodná, že se změnila nějak receptura a už je ta hmota horší. Protože jinak fakt nevím, kde by byla chyba, když ani nejsem schopná z té hmoty vykrojit tvar, jakmile to vezmu do ruky začne to měknout a tahat se a celé se to zdeformuje :nevim: A to předtím byla v lednici, ale holt z tvrdé hmoty placičku nevyválím…

majdalenka111
Zasloužilá kecalka 754 příspěvků 12.10.14 12:33

Tak tos mě nepotěšila. Já mám teda ještě asi půl kyblíku té starší, ale pak nevím. Jsem zvyklá na WI, jinou hmotu nepoužívám.

AnastazieB
Echt Kelišová 8546 příspěvků 12.10.14 13:11

@majdalenka111 Holky tady z diskuze mi doporucily na figurky Smartflex velvet (pripadne na kvetiny SF flower). Ta nova WI je fakt na dvě veci. Ale ja delam jen jeden dort za rok k narozeninam synovi ;-). Tak to jeste za rok zkusim, chtela jsem se uz na to propriste vyprdnout, protoze je to hromada prace k vzteku a vysledek zatim temer nikdy (za ty ctyri roky) nebyl podle mych predstav.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Úžasná dvojice Abrhám a Šafránková: Podívejte se, jak jsou si manželé velkou oporou

Na konci letošního roku oslaví osmdesáté narozeniny a zub času se na jeho... číst dále >

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >