Fíkovník - zazimování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
měsíční svit
Kecalka 469 příspěvků 14.11.18 19:25
Fíkovník - zazimování

Ahoj zahradnice. :mavam:
Máte některá na zahradě ve volné půdě fíkovník? A jestli už jste ho zazimovaly? Já jsem to poslední dva roky podcenila a nezazimovala, takže nadzemní část z většiny omrzla, tak si na to chci letos dát pozor. Jinak ty předešlé roky mi krásně plodil. Klidně napište i způsoby, jak ho zimuje, jaké máte odrůdy, jak vám plodí atd. Pokud už tady podobné téma je, tak se omlouvám a můžete mě nasměrovat. :kytka:

Reakce:
Elenentka
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 14.11.18 19:36

Tady není asi nejlepší fórum pro tohle téma, doporučuji mrknout sem, jsou tam kvanta informací :-)
 http://www.kiwiforum.cz/…iewforum.php?f=23

DanielaD
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 14.11.18 19:36

@měsíční svit

ahoj fíkovníku :) mám ho také, ještě je venku a taky tam bude. Vloni, kdy nebyla nic moc zima přežil tím, že jsem mu koupila takovou čepičku :) je to obal na stromy z netkané textílie.
Letos mě ho přelili, byl na odpis. Nechala jsem ho vyschnout a ještě stihl vyplodit fíky.

DanielaD
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 14.11.18 19:38

@Elenentka
díky, to se hodí :kytka:

měsíční svit
Kecalka 469 příspěvků 14.11.18 19:54

@Elenentka Díky za odkaz. Na kiwiforum jsem dřív chodívala, ale ted chodím víc sem, tak jsem si říkala, že to zkusím tady, vždyt i tady je spousta květinových témat. ;) A zkušených zahradnic. :)

měsíční svit
Kecalka 469 příspěvků 14.11.18 20:04

@DanielaD Díky a ty ho máš ve volné zemi, nebo v květináči? Já mám tenhle v zemi a pak ještě 9 kusů v nádobách :-) - ty dávám na zimu do sklepa. A tu „čepičku“ :) jsi koupila jako hotovou? Já ho tou netkankou vždycky celý obmotala a na zem ke kořenům klestí. Předminulý rok už byl veliký cca 2,5 metru výška i šířka. :) Ted je asi o metr menší, protože mi právě omrzl a rostl od znova.

DanielaD
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 14.11.18 20:08

@měsíční svit

mám ho v nádobě, do 3/4 zahrabané do země :) samozavlažovací květináč, je dobrý pohlídá, ale tentokrát to nevyšlo :)
jj čepičku jsem koupila hotovou, mám jich víc a dávám na všechny choulostivé stromy. S tím klestím je to dobrý nápad, díky.

měsíční svit
Kecalka 469 příspěvků 14.11.18 21:55

@DanielaD A jak je to veliké, ta čepička? Vejdou se do toho i větší koruny?

DanielaD
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 19.11.18 14:38
@měsíční svit píše:
@DanielaD A jak je to veliké, ta čepička? Vejdou se do toho i větší koruny?

prodávají různé velikosti, na netu teď nemůžu nic najít

měsíční svit
Kecalka 469 příspěvků 19.11.18 22:08

Také jsem po tom koukala a nic jsem nenašla. Tak holt ho zabalím jako obvykle. Ale i tak dík za tip. Ty co mám v nádobách, jsem do sklepa odnosila včera, doufám, že už to nebylo pozdě, už tu mrzlo. Ale snad něco vydrží.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >