Fiktivní záznamy ve zdravotní kartě - co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
luci.jejeje
Stálice 87 příspěvků 14.12.16 13:53
Fiktivní záznamy ve zdravotní kartě - co s tím?

Co dělat v případě, kdy člověk zjistí, že má u obvodního lékaře v kartě fiktivní záznamy o nemocech, úrazech, apod.??? O výpis zdravotní pojišťovnu již požádal, teď čeká na odpověď. Ale co dál??? Cítí se poškozen…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
alisekR
Kelišová 5418 příspěvků 14.12.16 14:00
@luci.jejeje píše:
Co dělat v případě, kdy člověk zjistí, že má u obvodního lékaře v kartě fiktivní záznamy o nemocech, úrazech, apod.??? O výpis zdravotní pojišťovnu již požádal, teď čeká na odpověď. Ale co dál??? Cítí se poškozen…

8o 8o To jako fakt?? :roll: Pak mě napadá jen pojistný podvod ze strany doktora, že si mastí kapsu na pacientovi z veřejného zdravotního pojištění. Jak dotyčný přišel na záznamy v kartě?? měl ji půjčenou? Ideální je pořídit kopii…I když se mi nějak nezdá, že by lékař půjčil z ruky kartu, pokud do ní píše fiktivní diagnozy…Z toho důvodu mě napadá ještě možnost záměny karty…nevím jak to chodí jinde…moje doktorka má na každého pacienta desky a do nich vkládá svoje soupisy, ale i papíry, co přijdou z venčí, jako laboratoře a jiná vyšetření…taky mohla sestra udělat chybu, i to se může stát… :think: :think:

Premek_Orac
Závislačka 4493 příspěvků 14.12.16 14:01

@luci.jejeje Vzhledem k tomu, že zdravotní dokumentace není vedena centrálně a elektronicky, tak si dokumentaci vyžádat, ty vymyšlené věci prostě spálit, založit tam ten výpis z pojišťovny a přeregistrovat se k jinému lékaři. Případně upozornit zdravotní pojišťovnu na nesrovnalosti a pak to začne s doktorem řešit ta pojišťovna. A to věř tomu že tak, že hodně.

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1020 příspěvků 14.12.16 14:02

A proc by to dotycny lekar delal, ma smysl si fiktivne vykazat preventivni prohlidku popr. ockovani ktere hradi stat, ale kdyz napisu, ze ma pacient anginu a ze jsem ho vysetrila, tak za to nic nemam, je to soucast kapitace. Neco jineho by to bylo u specialisty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 14:04

Stalo se mi 2×, jednou jsem tam měla psané, že jsem byla naočkovaná na tetanus (bylo to ve výpisu, kdy jsem měnila lékaře), dle pojišťovny a mé paměti jsem ten den dostala injekci na bolest - cca 4 roky zpátky od zjištění informace.
Podruhé se mi dostala do ruky karta dítěte a měla jsem tam zápis, že jsem telefonovala a dotazovala se na nějaký problém u 4-týdenního dítěte, ale v tu dobu jsem s dítětem u lékaře nebyla a ani jsem s lékařem netelefonovala.
Některá vyšetření jeden lékař naúčtoval pojišťovně 2× (jednou když odložil zákrok + několik následných kontrol) a jednou účtoval kontroly v době, kdy byl na dovolené ( a já si říkala, proč už tak musím chodit na převaz 3× za týden), když muž byl ve stejném případě jen 1×.

Výpisy z pojišťoven kontroluji a už reklamuji všechny i drobné položky, které tam jsou navíc (jsou od lékařů, kteří si „hrabou do kapsy“.

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1020 příspěvků 14.12.16 14:09
@Premek_Orac píše:
@luci.jejeje Vzhledem k tomu, že zdravotní dokumentace není vedena centrálně a elektronicky, tak si dokumentaci vyžádat, ty vymyšlené věci prostě spálit, založit tam ten výpis z pojišťovny a přeregistrovat se k jinému lékaři. Případně upozornit zdravotní pojišťovnu na nesrovnalosti a pak to začne s doktorem řešit ta pojišťovna. A to věř tomu že tak, že hodně.

Dokumentaci nikdo nevyda, patri lekari, ktery je povinen ji archivovaz, lze poridit pouze kopii, popr vypi z dokumentace.

Pam12
Echt Kelišová 8526 příspěvků 14.12.16 14:13
@Nuníček píše:
Dokumentaci nikdo nevyda, patri lekari, ktery je povinen ji archivovaz, lze poridit pouze kopii, popr vypi z dokumentace.

Tak proč u sebe mám celou originální dokumentaci?  ;)

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1020 příspěvků 14.12.16 14:18
@Pam12 píše:
Tak proč u sebe mám celou originální dokumentaci? ;)

Tak dřív se normálně karta dávala na pracovní prohlídky nebo při změně lékaře, dnes to zákona znalý a zákona dbalý lékař již nedělá.

fikovka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 14.12.16 14:19

Pokud jste např u VZP, tak mají na webových stránkách systém, v kterých se dá hledat, co Vám kdo kdy dělal a kolik mu za to bylo proplaceno..

Premek_Orac
Závislačka 4493 příspěvků 14.12.16 14:24

@fikovka Pouze pro registrované. IZIP :-).

asanUK
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 14.12.16 14:28
@Nuníček píše:
Dokumentaci nikdo nevyda, patri lekari, ktery je povinen ji archivovaz, lze poridit pouze kopii, popr vypi z dokumentace.

Já se loni stěhovala a doktor mi dal jak výpis, tak originální kartu pro nového doktora :nevim:

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1020 příspěvků 14.12.16 14:30
@asanUK píše:
Já se loni stěhovala a doktor mi dal jak výpis, tak originální kartu pro nového doktora :nevim:

Jak píši zákona znalý a zákona dbalý ;). A to není mnoho lidí a také mnoho lékařů.

Kitch
Povídálka 30 příspěvků 14.12.16 14:35

Byla jsem před několika týdny na vstupní prohlídce u smluvního doktora zaměstnavatele. Nikdy dříve jsem u něj nebyla, ale měla jsem tam založenou kartu. Sice bez záznamu, ale byla tam… Nechápu, kde vzali moje rč :cert:

Xsvel
Kecalka 404 příspěvků 14.12.16 14:38

@asanUK Doktor vydat originál karty nemůže. Když k němu přijde fyzická kontrola ze ZP, bude mít zřejmě problém. To, že ti lékař kartu vydal neznamená, že je to legální a správné.

Kattynka000
Závislačka 3020 příspěvků 14.12.16 14:41
@Nuníček píše:
Dokumentaci nikdo nevyda, patri lekari, ktery je povinen ji archivovaz, lze poridit pouze kopii, popr vypi z dokumentace.

Když jsem se stěhovala, dostala jsem svou kompletní složku do ruky, od manžela jsme pro změnu dostaly kompletní složku, když jsme potřebovali prošetřit genetiku, údajně se prý nevydava, ale nám ji dali bezproblému…

Zakladateko, pokud jste již vše udělaly, tak nezbývá než čekat, úkony na kterých sem nebyla ale lékař si je nechal zaplatit bych si ofotila, pokud mu chcete,,zavarit" tak bych poslala stížnost lékařské komoře a na stránky typu znamylekar apod bych popsala negativní zkušenost…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Autonehoda prince Filipa: Viník vévoda se podle svědka za havárii styděl

Manžel královny Alžběty princ Filip (97) měl ve čtvrtek odpoledne autonehodu... číst dále >

Co vám je do toho?! Kopřivová podrážděně reaguje na dotazy ohledně Jágra

Veronika Kopřivová (27) tak trochu začíná nezvládat sociální sítě. Od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >