Filosofická otázka - rozběhnutý potrat, jít k MUDr.?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hopsalka
Kecalka 139 příspěvků 16.12.18 13:28
Filosofická otázka - rozběhnutý potrat, jít k MUDr.?

Ahoj holky,

po cca 8 revizích dělohy díky ZT jsem nyní, před 1. cyklem IVF opět otěhotněla (prokázáno testem po 15 denním zpoždění, avšak s rozdílem oproti minulým těhotenstvím, absolutně bez jakéhokoli jiného příznaku).

Jelikož mám MS nepravidelnou, 12 denní zpoždění pro mě není nic nezvyklého, ale jelikož jsme měli před IVF, tak jsem se po cca 15 denním vynechání testla a test vyšel bohužel pozitivně.

Nyní, už asi 4 dny silně špiním tmavě hnědým výtokem, předpokládám, že se pomalu rozbíhá potrat, což jsem ještě před tím nezažila, automaticky mě hnali hned na revizi.

A nyní ta filosofická otázka: kdybych nebyla příliš aktivní a netestovala se, ani nevím, že jsem těhotná a toto špinění bych brala za pomalý příchod zpožděné MS. Protože ale vím, že je to pravděpodobně potrat, co byste dělaly na mém místě vy? Šly v pondělí hned k MUDr., která mě pošle okamžitě na revizi? (před vánoci a také se nám tím o minimálně 3 měsíce posune IVF) nebo to prostě nechaly být a vyčkávaly … (když to odejde samo bez revize, proces IVF to výrazně nenabourá) :nevim:

Přečtěte si článek: Jaké jsou příznaky potratu? Kdy další otěhotnění?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 21490 příspěvků 16.12.18 13:34

Já bych asi došla k doktorce, ať koukne jestli by nepomohly léky na uchycení a pokud ne tak bych odmítla revizi a nechala tomu volný průběh.

vtipna
Kecalka 198 příspěvků 16.12.18 13:35

Ja bych sla k dr,abych neco nezanedbala.

AnastazieB
Echt Kelišová 8477 příspěvků 16.12.18 13:35

Nešla bych. Nechtěla bych další revizi, nemyslím si, že mít 8 revizí je dobré pro dělohu a pro případné otěhotnění. Nemělo by se nic stát, normálně ti proběhne MS. Taky se mi to stalo.

Možná bych ale šla k dr., aby se podívala utz. Ale revizi bych odmítla. V tomto raném stádiu je revize zbytečná, jen lékaři si občas myslí, že bez nich by to nešlo.

Příspěvek upraven 16.12.18 v 13:38

Jeanine33
Stálice 93 příspěvků 16.12.18 13:36

@hopsalka a nemůže to byt i uhnizdovani? Ja když mela tmavě hnědý výtok, bylo vše ok podle
Doktorky. Ale stejně jsem teda za týden už mela potrat. Ale u tebe to klidne muže byt i něco jiného :). Ja bych na revizi už nesla. Jelikož to bylo moje první těhotenství, tak jsem nevěděla. A když jsem mela silene bolesti a zacala trochu víc krvacet, letěla jsem do nemocnice, kde mě hnali ma kyretaz.

ugluk
Hvězda diskuse 44256 příspěvků 16.12.18 13:38

Jestli tomu aspoň trochu věříš, šla bych k dr. a nechala si nasadit třeba utrogestan, nejspíš by nepomohl, ale aspoň pro ten pocit, žes udělala maximum. V případě, že by tě „hnali na revizi“ bych ji v tomhle stádiu s naprostým klidem odmítla, takhle na začátku je to zbytečné a tělo si s tím poradí samo. Nechala bych si po krvácení nabrat hCG, jestli je negativní, a pokud by nebyly žádné potíže, hodila bych to do módu „ani jsem netestovala“.
Ono to špinění může znamenat cokoliv, ale pokud jsi si jistá, že už to na sobě poznáš… Taky je tu minimální riziko mimoděložního, proto bych kontrolovala to hCG.
Ale jinak jo, jestli se rozbíhá potrat, tak to s největší pravděpodobností nikdo nezachrání. Na revizi bych ale nešla, takhle na začátku tam bylo max. pár mm velké embryo a pokud to nestagnovalo týdny, ze zánětu bych strach neměla.

Janli
Kelišová 6880 příspěvků 16.12.18 13:39

Nechala bych tomu volný průběh. Pokud máš nepravidelnou menzes, mohla jsi už zažít několikrát a ani o tom nevědět.

histep
Závislačka 4057 příspěvků 16.12.18 13:40

Ja to naposledy udelala tak, ze jsem sla k dr. pro vylouceni mimodelozniho tehotenstvi a domluvila se s nim, ze tentokrat chci dat moznost at to vyresi priroda. Dr souhlasil, probrali jsme jak to ma vypadat a v jakem pripade vyrazit do nemocnice, po trech tydnech jsem mela prijit na kontrolu, ze kdyby to neodeslo, posle me na revizi. Za tyden bylo po vsem, naprosto v pohode, na te kontrole vse ciste. Rozhodne lepsi bez dalsi revize. Nejen fyzicky, i psychicky. Ale chce to chapajiciho doktora nebo byt hodne asertivni.
Drzim palce.

Tichošlápek
Extra třída :D 11638 příspěvků 16.12.18 13:47

Šla bych k dr. Na tu revizi přece pak jít nemusíš, ale chtěla bych vyšetření, abych věděla, co se děje

lachtanice86
Kelišová 6937 příspěvků 16.12.18 14:00

Nešla bych

hopsalka
Kecalka 139 příspěvků 16.12.18 14:21
@Jeanine33 píše:
@hopsalka a nemůže to byt i uhnizdovani? Ja když mela tmavě hnědý výtok, bylo vše ok podle
Doktorky. Ale stejně jsem teda za týden už mela potrat. Ale u tebe to klidne muže byt i něco jiného :). Ja bych na revizi už nesla. Jelikož to bylo moje první těhotenství, tak jsem nevěděla. A když jsem mela silene bolesti a zacala trochu víc krvacet, letěla jsem do nemocnice, kde mě hnali ma kyretaz.

Každý můj potrat začal špiněním a je toho opravdu dost . Navíc včera jsem si dělala test a negativní. Úplně bílo. Normálně bych takový dotaz ne zadávala, ale moje lékařka je nekompromisní. Nediskutuje se mnou a hned mě posílá na revizi. Proto se mi tam moc nechce a nejradši bych dělala „jako že nic“.

hopsalka
Kecalka 139 příspěvků 16.12.18 14:24
@Janli píše:
Nechala bych tomu volný průběh. Pokud máš nepravidelnou menzes, mohla jsi už zažít několikrát a ani o tom nevědět.

Na to právě taky spoléhám :nevim:

Aspera
Generální žvanilka 21490 příspěvků 16.12.18 14:25

@hopsalka tak jestli byl včera test negativní tak to neřeš, nech proběhnout MS a pak případně pro svůj klid na UTZ jestli je čisto, ale z pohledu, kdybys ten test nedělala, tak to bereš jako zpožděnou MS bych to dál neřešila a snažila se dál.

hopsalka
Kecalka 139 příspěvků 16.12.18 14:49
@Aspera píše:
@hopsalka tak jestli byl včera test negativní tak to neřeš, nech proběhnout MS a pak případně pro svůj klid na UTZ jestli je čisto, ale z pohledu, kdybys ten test nedělala, tak to bereš jako zpožděnou MS bych to dál neřešila a snažila se dál.

Připadám si hrozně nezodpovědně , ale na další revizi se mi fakt nechce :(

Aspera
Generální žvanilka 21490 příspěvků 16.12.18 16:16

@hopsalka proč nezodpovědně. Dokud nebyly těhotenské testy, tak se neřešily ani revize. Prostě měla ženská zpoždění a najednou přišla MS a bylo po problému. Sama jsem si prošla ZT a revizí a jsem rozhodnutá, že příště bych na ní v případě, že si tělo už pomáhá samo nešla. Max. na konci kontrolu na UTZ zda odešlo vše.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >