Filozofická nebo pedagogická fakulta?

5.4.20 15:50

Filozofická nebo pedagogická fakulta?

Ahojky, doufám, že se máte dobře, a že jste všechny zdravé. Od příštího roku se chystám na vysokou a chtěla bych studovat anglický jazyk a potom ho i učit, třeba na střední škole. Myslíte, že by bylo lepší studovat padagogickou nebo filozofickou fakultu?
Moc děkuju za odpovědi :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50048
5.4.20 15:52

Pro praci pedagoga na sš je to jedno, na filde se bezne delaji i pedagogicke obory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
385
5.4.20 15:54

Mě osobně přijde lepší zvolit pedagogickou, protože se rovnou zaměřuješ na to, že ten předmět chceš učit, zatímco na té filozofické je to zaměřeno hlavně na tu angličtinu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
5.4.20 15:58

Také bych zvolila pedagogickou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54575
5.4.20 16:12

Predpokladam, ze prihlasky mas na obe fakulty.
Takze se rozhodnes, az bude po prijimackach.
Zatim se nevi, jak budou prijimacky probihat.
Kdo vi, jak se vyselektuji zajemci.
Osobne jsem volila PF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32654
5.4.20 17:39

Rozhodně filosofická, na peďáku se učí jen 1. a 2. stupeň, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6196
5.4.20 17:46

Šla bych na na FF, a potom na nMgr. na učitelství anglického jazyka pro SŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
5.4.20 19:57

Studovala jsem jazyk na filosoficke fakulte a k tomu jsem si udelala pedagogicke minimum, abych mohla ucit. Osobne bych sla znovu na filosofickou, protoze jednak mivaji lepsi povest nez pedagogicke fakulty a jednak mi prijde, ze ma clovek lepsi uplatneni. Uceni na stredni skole jsem po par letech zabalila a sla delat uplne do jineho oboru, kde se mi ale znalost ciziho jazyka na vyssi urovni dost hodi.

Byt tebou, tak si taky k te anglictine priberu dalsi, perspektivni obor, protoze umet dobre anglicky je sice fajn, ale kdyby ses rozhodla, ze ucit nebudes, tak mit jako jedinou specializaci anglictinu neni uplne terno - ve vetsine firem staci, ze se anglicky domluvis a to zvladne kdekdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 14:09

Já bych doporučovala fildu, a to z jednoho důvodu: má to větší prestiž. Já sama dlouho zvažovala, na jaké fakultě budu jazyk studovat. Nebyla jsem si jistá tím, že chci učit, ale rozhodně jsem to nezatracovala a brala jsem to jako jednu z možností. Od fildy mě odrazovalo to, že bych nemusela najít uplatnění, protože je studium vyloženě teoretické (filologie). V té době jsem v podstatě věděla jen to, že budu chtít s němčinou nějakým způsobem pracovat. Když jsem si porovnala předměty na FF a PedF, tak jsem zjistila, že je to vlastně hrozně podobné - na obou fakultách se učí fonetika a fonologie, morfologie, lexikologie, syntax, stylistika, dějiny a teorie literatury, dějiny a reálie - pak jsou volitelné a povinně volitelné předměty, kde na FF to rozšiřovalo lingvistické a literární poznatky a na PedF to bylo zaměřeno více pro praxi, k tomu se po celou dobu setkáváte s předměty zaměřenými na pedagogiku a psychologii, později didaktiku. Myslím si, že mi PedF UK poskytla opravdu dobré vzdělání, němčinu mám na velmi solidní úrovni C1. Dneska mám velmi dobrou práci v oboru (sice ve školství, ale neučím) a překládám knížky. Bohužel je ale na peďáky nahlíženo tak negativně, že bych dneska radši volila fildu. Pokud se nakonec rozhodnete učit, můžete si udělat pedagogické minimum. Pokud ne, nebude na Vás nahlíženo jako na zkrachovalce, který šel na peďák, protože ho jinam nevzali (i když je to samozřejmě nesmysl) :-)

• Citovat
  • Nahlásit
227
10.5.21 15:17

Já jsem z anglistiky z fildy a jsem spoko :)
Obě školy jsou dobrá volba. U té fildy by sis navíc dodělávala pedagogické minimum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat