Filozofická "'čas nebo peníze"?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tasa
Echt Kelišová 9055 příspěvků 30.11.17 11:51
Filozofickáˇ"Cas nebo peníze"?

Co je pro vás víc, čas nebo peníze? Já vím, říká se, že čas jsou peníze, s tím souhlasím. Optimum je v rovnováze. Ne vždycky se to tak podaří. Co vy na to?

Reakce:

Šarlota4
Extra třída :D 10028 příspěvků 30.11.17 12:27

Oboje. Mit hromadu volneho casu bez penez je na nic. Ale kdybych si mela vybrat napr manzela doma v Cr. za plat, ktery ma nebo za 3nasobek, kdyby byl v zahranici bez nas, tak volim prvni variantu.

Plano
Kecalka 170 příspěvků 30.11.17 12:28

100% čas, ten mi už nikdo nikdy nevrátí, neprodlouží… peníze budou, my nebudem.. jako taky jsou potreba samozrejme, ale radsi beru cas nez prachy

Mala.ještěrka
Kecalka 313 příspěvků 30.11.17 12:30

Čas. Ale jenom když mám co jíst a kde bydlet.

Šarlota4
Extra třída :D 10028 příspěvků 30.11.17 12:32

Ještě bych dodala, že záleží na potřebě peněz. Člověk s 15.000 nepře­počítává tolik čas na peníze. Prostě si uvaří sám, protože to vyjde levněji ( suroviny levnější a čas vaření nepřepočítává) Ale člověk se 100.000 už ano. Už si spočítá že 2 hodiny vaření denně jsou pro něj plácnu 1.000,– za práci v tahu. A jídlo může mít v restauraci za 500 a pořád je +.

lachtanice86
Kelišová 6619 příspěvků 30.11.17 12:37

Čas. Peníze budou my nebudem.

Lenyy21
Kecalka 144 příspěvků 30.11.17 12:48

Tuhle otázku teď v poslední době řeším. Je krásné mít spoustu času, na sebe, na přítele, na rodinu. Ale bez těch peněz to taky tak úplně nejde. Já jsem momentálně doma na neschopence. Času spousta, ale očekáváme miminko, takže teď bych ten čas klidně vyměnila za peníze. Podle mě teda záleží na prioritě v životě. Když někomu to co má stačí, je to fajn. Ale někdo se hold musí ohánět, a pak toho času tolik není. Vždycky je to na úkor nečeho.

kjaneckova
Povídálka 29 příspěvků 30.11.17 12:56

Momentálně upřednostňuji čas. Živím se jako OSVČ a dosáhla jsem takové hranice příjmů, se kterou jsem spokojená. A místo nové zakázky (a dalších peněz) volím právě ten volný čas :)

Claire00
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 30.11.17 15:32

@tasa Do určité životní fáze to byly peníze. Když člověk dosáhne vyšší životní úrovně a příjmu, tak pochopí že důležitější je čas a kvalita života.

axelina
Ukecaná baba ;) 2131 příspěvků 3 inzeráty 28.01.18 20:51

@tasa za mě rozhodně čas :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec pohádky u Petra Vojnara: Moderátora opustila matka jeho syna

Když se moderátor Petr Vojnar na konci září na Facebooku podělil o informaci,... číst dále >

Milion mu nestačil, chtěl další peníze, tvrdí svědek v případu podvodu Tomáše Řepky!

Milion korun. Za takovou sumu měl Tomáš Řepka své dávné, dnes již bývalé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >