FIMO hmota zůstala měkká po vypálení

2665
16.4.20 07:12

FIMO zůstalo měkké po vypálení

Ahoj, kdo máte zkušenosti s FIMO hmotou, prosím o radu. Včera jsem s dětma vyráběla obrázky na hrníčky, no bohužel po vypálení zůstaly měkké, jde do nich udělat vryp, a kousek nožičky se i odloupnul když jsem zkoušela, jak je to pevné - šlo to zase přidělat zpět a „drží“. A já teď nevím, vypalovala jsem v troubě na 110 °C, 30 minut, přesně dle návodu (FIMO Soft). Je to málo? Nebo jak s tím teď? Je to naše první tvoření s touto hmotou, měla jsem asi velké očekávání a logicky to nechci úplně vzdát, že jo… Žila jsem v tom, že to bude tvrdé - lepily jsme na hrníčky zvířátka… Případně se mám podívat po jiné variantě? Díky předem za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

493
16.4.20 08:29

Já to vždycky nechám o 5-10 minut dýl, ale nikdy víc jak 10 minut. A potom to " tuhne' ještě cca 12 hodin na vzduchu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5586
16.4.20 08:31

Ono se do toho potom nesmí aspoň den sahat, musí pořádně zchladnout a odpařit zbytek vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2665
16.4.20 08:34

Holky díky moc, tak příště znovu a lépe… A ještě se zeptám, bude to na hrníčku držet samo, nebo je potřeba nějak dolepovat?? @Heivka @Jdani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
16.4.20 08:37
@Nowuka2 píše:
Holky díky moc, tak příště znovu a lépe… A ještě se zeptám, bude to na hrníčku držet samo, nebo je potřeba nějak dolepovat?? @Heivka @Jdani

Potom to musíš přilepit. Samo to držet nebude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
16.4.20 08:42

Já používám lepidlo Loctite super bond Liquid. Je to tekuté vteřinové lepidlo vhodné i na keramiku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2665
16.4.20 08:43
@Jdani píše:
Potom to musíš přilepit. Samo to držet nebude

Takže nejdřív vypálit na tom hrníčku, pak sundat a přilepit, ju?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
16.4.20 08:44
@Nowuka2 píše:
Takže nejdřív vypálit na tom hrníčku, pak sundat a přilepit, ju?

Ano :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
16.4.20 08:45

Ale přilepit opravdu až to bude úplně tvrdý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...