Finance a miminko. Jak to zvládat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 22:55
Finance a miminko. Jak to zvládat

Dobrý večer, ráda bych se zeptala jak to zvládat po finanční strance, pokud máte miminko. Přemýšlíme s přítelem o miminku(více tedy ja), ale i když jsem byla ja co vždy chtěla, tak teď přemýšlím jestli to finančně zvládneme. Nedavno jsme si vzali pujcku na byt kvůli rekonstrukci a máme ji ještě na 10 let. A tak dlouho cekat na miminko nemůžeme mě bude 25 a jemu 28. Pracuje v německu a já v čr. Bojím se když pak bude jedna výplata aby jsme to zvládli.

Reakce:
Aduš8
Závislačka 4120 příspěvků 04.04.19 23:01

Jedná výplata? Máš nárok na rodičovský příspěvek :nevim:.Jsou i ženy, které pracují z domova, nebo na zkrácený úvazek od pár měsíců dítěte. Když přítel dělá v Německu, tak byste měli mít něco našetřeno, ne? Zvládat se to dá, záleží na tom, jak jsi náročná :nevim: ono to dítě toho ze začátku moc nesní a nespotřebuje(pokud není na UM), jen pleny něco stojí. Ale je potřeba pravidelně počítat s takovými vydají jako je autosedačka, postel, nábytek, kvalitní boty… My máme sedmnáctiměsíčního a na vaření spíš ještě ušetřím, protože vařím daleko zdravěji. A tej krajíc chleba, co sní k snídani a pár kousků ovoce a zeleniny během dne, jsou zanedbatelné.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 04.04.19 23:02

těžko říct kolik máte půjčku, kolik vyděláváte (přítel), jaké máte náklady na žití…?!

Aduš8
Závislačka 4120 příspěvků 04.04.19 23:03

A ještě, pokud přítel pracuje v Německu, tak k českému rodičáku máte nárok ještě na 200€ Kindergeld měsíčně, to by s tvým rodičákem byla téměř česká výplata některých dělnic :palec:

mrav
Nadpozemská drbna 26373 příspěvků 04.04.19 23:04

Záleží na tom, kolik tvůj přítel vydělává, ale zvládnout se to dá. Bez peněz úplně nebudeš - rodičák, mateřská, přídavky. Poinformuj se na úřadě práce. :mavam:

Hoa Mai
Kelišová 6202 příspěvků 18 inzerátů 04.04.19 23:33

Presne, jak je receno vyse, zalezi na vasich financich a narocich. Ja kdybych mela cekat, nez splatime pujcku na bydleni, tak deti nikdy nemam, protoze ji mame az do duchodu. Nicmene deti mame tri, nepobirame zadne pridavky a prispevky, nezijeme na vysoke noze, ale ani od vyplaty k vyplate , muzeme si neco doprat a zvladame neco setrit.

Fjodorka
Extra třída :D 11353 příspěvků 05.04.19 00:36

Dělám od dvou měsíců malého, z domova. Mám víc peněz, než když jsem jen chodila do práce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 10:13

Hodně záleží na tom, jaký má přítel plat a jaké máte náklady. Můj manžel má třeba přes 30 tis., já mám rp na 4 roky a když jsme ještě bydleli v Praze, tak jsme absolutně nevycházeli. Bydleli jsme v malém 2 pokojovém bytě, takže žádný luxus :) Veškerou výbavu nakoupili z druhé ruky. Plenky, ubrousky a um stálo cca. 3 tis./měsíc, takže nic strašného. Odstěhovali jsme se za Prahu, máme druhé dítě. A od té doby i ušetříme. Malé děti nic moc nestojí. Horší to je nástupem do školky, dítě má nějaké kroužky, potřebuje hezčí oblečení. Roste jim bleskově noha, takže u nás kupujeme minimálně 5 boty za rok pro jedno dítě. Za jedny dáš cca. 800,–. Takže později se peníze už jen sypou :lol: Pokud nemáte úplný minimum, šla bych do toho :palec: My si třeba bereme hypotéku až teď s dětmi. Věk na miminko máte, miminko chcete, tak bych na nic nečekala :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 10:13

Tak on má cca 30. A já cca 20. Ale když půjdu na mateřskou tak na takovou částku se asi nedostanu těch 20. Náročná nejsem. Pouze mě zajímá co člověk přibližně bere když je na mateřské… A o co vše lze zažádat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 10:21
@Anonymní píše:
Hodně záleží na tom, jaký má přítel plat a jaké máte náklady. Můj manžel má třeba přes 30 tis., já mám rp na 4 roky a když jsme ještě bydleli v Praze, tak jsme absolutně nevycházeli. Bydleli jsme v malém 2 pokojovém bytě, takže žádný luxus :) Veškerou výbavu nakoupili z druhé ruky. Plenky, ubrousky a um stálo cca. 3 tis./měsíc, takže nic strašného. Odstěhovali jsme se za Prahu, máme druhé dítě. A od té doby i ušetříme. Malé děti nic moc nestojí. Horší to je nástupem do školky, dítě má nějaké kroužky, potřebuje hezčí oblečení. Roste jim bleskově noha, takže u nás kupujeme minimálně 5 boty za rok pro jedno dítě. Za jedny dáš cca. 800,–. Takže později se peníze už jen sypou :lol: Pokud nemáte úplný minimum, šla bych do toho :palec: My si třeba bereme hypotéku až teď s dětmi. Věk na miminko máte, miminko chcete, tak bych na nic nečekala :kytka:

Tak tech 30. Má taky… ja beru 20. Mám výdaje na půjčku 8000,– a přítel ma větší výdaje za pujcku elektřinu…internet … pojist na auto… prostě za zbytek domacnosti. Tím že se stravuje v práci tak já ani nejak za jidlo neutratim. Jen jestli je mateřská cca 7500,– Tak to zaplatím pujcku a kde he zbytek :? Jinak děkuji vám. Já vím že to zvládají jiný tak to mužem zvládnout i my. Máme výhodu že bydlíme v malé městečku v Karlovarském kraji

andelka83
Generální žvanilka 20658 příspěvků 09.04.19 09:14

Mateřská je 70% tvého příjmu. A rodičovský příspěvek pobírany od cca 6 měsíců dítěte si můžeš nastavit jak chceš, měsíční částku ( celkovou částku ti neřekneme,teď je 220 tis, má se to zvyšovat na 300). Teď se rp když si ho dáš do 3 let dítěte pohybuje cca 7,5 tis. S půjčkami se musí počítat dopředu,abyste vyšli i se sníženými příjmy. A pokud je to půjčka na váš společný byt,tak nechápu proč mluvíš o své půjčce,kterou bys měla platit z mateřské,a jinak snad jíst trávu. Snad jste partneři,budete rodina, tudíž vše společné,i příjmy a výdaje.

andelka83
Generální žvanilka 20658 příspěvků 09.04.19 09:18

O co bys chtěla žádat? Když pracuješ, budeš mít PPM a potom rodičovský příspěvek. Na nic dalšího nárok mít nebudete,když máte takové příjmy. U nás si pak otcové odečítají dítě z daní měsíčně,v Německu mají jinou dávku,mnohem vyšší.

Váš příspěvek
Reklama