Finance-kolik potřebujete na měsíc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 11:48
Finance-kolik potřebujete na měsíc?

Dobrý den, nedávno jsem měnila práci, hodně se nám snížila životní úroveň. Jsem sama se synem a už pomalu nevím co dělat. Asi si to sedne, ale potřebuju radu.

Kolik peněz je na měsíc v pohodě? Už dva měsíce zápasím. Jsem sama se synem. Kolik je v pohodě abych mu udělala snídaní, odpolední svačinu, večeři. Občas mu koupila něco dobrého, měla doma těstoviny, mléko, džusy, ovoce, zeleninu, občas koupila nějakou knížku, časopis, autíčko, vzala ho do kina, ma výlet a neměla za dva týdny výplatu v čudu? :think:

Rozvrhnete.si­.na.začátku měsíce kplik musíte utratit, nebo jak to děláte?

Děkuju za názory a tipy :oops: ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20066 příspěvků 05.10.18 11:54

To se nedá takhle jednoduše říct, záleží, co nakupuješ, kde nakupuješ, co znamená výlet (výlet se sbalenou svačinou vlakem nebo jídlo v restauraci, vstup na dva hrady a k tomu blbinka ze suvenýrů).

Za mě, když jsem měla (po zaplacení pravidelných plateb) dva tisíce na týden, tak to byla pohoda i pro tři (dva dospělí a dítě), žádné velké rozhazování, žádná dvoutýdenní dovolená, ale jinak sme si mohli i dopřávat.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20066 příspěvků 05.10.18 11:58

Jinak to dělám tak, jak sem vlastně napsala nahoře - hned po výplatě zaplatím všechno, co jsou pravidelné platby (od elektriky, přes telefon po pojistku na auto třeba, nebo boty pro dítko). Pak si dám bokem třeba dva tisíce, jako sichr. Zbytek podělím, abych věděla, kolik můžu jaký týden utratit a udělala si tím představu, kolik týdně můžu rozhodit, případně, pokud to přesáhnu, tak další týden víc škudlím.
Tenhle systém jsem využívala v době, kdy jsme sice byli tři (dva příjmy), ale měli sme velké měsíční „odvody“ na splátky.
Teď už je to volnější, ale ten základní systém je vlastně stejnej ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 12:12

Tak my máme 5 dětí (4 školní, 1 školkové, každé hraje na hudební nástoj ročně 14 000 a do školy dojíždíme-většinou autem, platíme školné 6000/rok za školní děti dohromady) a manžel vydělává 30 000 já mám 7000.
Dům máme vlastní, už zaplacený. Každý měsíc ušetříme tak 8000 na nenadálé výdaje a šetříme auto. Neříkám, že vyhazujeme(oble­čení, obuv prakticky vůbec nekupujeme/případně v sekáči, na dovolenou pod stan ap.), ale ani nám není zle. Nejvíc stojí jídlo, nafta.
Tak nevím jestli to pomůže.

Bandii
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 05.10.18 12:34

Tak zrovna džusy mi přijdou jako věc zcela zbytečná, tak za to můžeš něcomálo ušetřit :mrgreen:

Premek_Orac
Závislačka 4413 příspěvků 05.10.18 13:02

Na otázku kolik potřebuji neumím úplně odpovědět. Měsíčně utratím tak 40-45 tis., nic nesplácím, v ničem se neomezuju. Prostě výdaje na bydlení ve vlastním, jídlo, zábavu, oblečení.
Umím si ale představit žít za polovinu, aniž by to nějak znamenalo zásadní změnu kvality života.
Jako nějakou hranici mám cca 15 tis./měs. Pod to nevím, jak bych se dostal, resp. jak bych se dostal pod to a neřešil každou korunu.

Sany80s
Kelišová 6618 příspěvků 05.10.18 13:06

Hodně záleží na tom, kde bydlíš, zda musíš za zábavou dojíždět atd.
Asi tě zajímá ten zbytek, když člověk odečte bydlení.
Pokud chceš občas kupovat i něco dítěti nebo jít na nějakou placenou akci s dítětem a nejíst úplně ten nejlevnější základ, , tak bych viděla tak na 15 tisíc +/- nějaká tisícovka v závislosti na možnostech v místě bydliště a dojíždění.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 05.10.18 13:23

Knížky se dají i půjčit, bez džusu taky neumřete… Je to smutné, ale asi by se na tom ušetřit dalo, když není nazbyt.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 13:24
@Bandii píše:
Tak zrovna džusy mi přijdou jako věc zcela zbytečná, tak za to můžeš něcomálo ušetřit :mrgreen:

Koukam na to dost podobne, ale pokud jsou pro vas dzusy nejak psychologicky dulezite, tak doporucuju mrkvovo-ovocne z Kauflandu, stoji do 20,– (aby ne, kdyz vetsina z toho je voda a mrkvove pyre) a me prijdou velmi chutne.
K zakladatelcine otazce treba Praha, 2 dospeli a batole 14 tisic na provozni veci je dost v pohode (jidlo, vsechna drogerie, obleceni, zbytecnosti (bez manzelova obleceni, a manzelovych obedu, a bez vetsich vydaju, jako kozacky, bryle, telefon…)), da se z toho i „setrit“, ale to uz vnimam jako nepohodlne ( a nemusim, tak to moc nedalam). Dzusy nekupujem, ale zato hromady masa.
Jak psali holky je dobre si rozvrhnout, co mas a prubezne to scitat - i kdyz je to otrava.
Za sebe doporucuju ignorovat reklamy a hledat kvalitni a chutne veci mezi levnejsimi produkty, treba s Kauflandi K-klasik mam dobrou zkusenost (testoviny, protlaky…), myLord file, a dione mrazena zelenina jsou prekvapive lepsi nez srovnatelne od nowaka. mala reznictvi, kde si sami bouraji maso jsou levnejsi nez mala stylova reznictvi atd. Je neprijemne zacit najednou koukat na cenu, ale urcite se brzy zorientujes. Me se to teda mluvi, ze jestli mas treba 5-6 000 na jidlo pro oba, tak to je fakt tezky, varila bych hodne polivek, do vseho pridala cibuli a auticka prestala na chvili kupovat… :hug:

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 05.10.18 13:25

Záleží, co jak často potřebuješ dělat. Dej si po výplatě stranou peníze na to, co musíš platit povinně (školka, hypotéka, plyn, voda, kroužky, telefon, léky), pak peníze na drogerii a na jídlo, a 5-10% výplaty na nenadálý výdaj (instalatér apod). Kolik ti zbyde? Jídlo pro dítě (snídaně, odpolední svačina, večeře) není zase tak výrazná položka - např. na svačinu jogurt nebo namazaný rohlík a rajče, na snídani chleba se sýrem a jablko, na večeři hutnější polévka (a můžete ji mít i druhý den). Větší položka je strava dospělého a vaření o víkendu (obědy).
Džusy mi přijdou zbytečné, podle mě je zdravější, když dáš dítěti ovoce a zeleninu v syrovém stavu ke snídani/svačině a i tím ušetříš. Třeba co se ovoce týče, je spousta míst v ČR, kde byly v létě a teď brzo na podzim obsypané stromy a nikdo to nesbíral. Takže si na řadě míst načešeš třeba jablka a zadarmo (https://na-ovoce.cz/map/#…).

Ohledně aktivit - záleží, jak často co chcete dělat. Kino stačí 1× za 2, 3 měsíce, autíčko/hračka stačí k narozeninám/svát­ku/Dnu dětí. Časopis - ok, dejme tomu - 99 Kč měsíčně za ty dražší dětské časopisy. Chápu, že děti chtějí tu hopík, tu bonbony atd., takže na to bych si týdně vyčlenila třeba 100 Kč.
Je řada aktivit, kam není drahé vstupné nebo které jsou zdarma (www.vstupzdarma.cz). O víkendech se dá jít do lesa na houby, vymyslet dětem různé bojovky v lese, hry na hřišti (Honzo, vstávej; Čaj rum bum; Skákat gumu, panáka…), jsou muzea a galerie, kam platí vstupné jen dospělý (a dítě je zdarma), najdi si, co pořádá která městská část (jestli jsi z Prahy), často jsou to různé pohádkové lesy, dobrodružné stezky, poznávání Prahy…

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5949 příspěvků 05.10.18 13:31

Jo poplatila vše nezbytné jako nájem, energie atd, a pak co zbylo sem si rozlozila do 4 obálek každou na jeden tyden a podle toho sem věděla kolik můžu utratit a když na konci měsíce něco zbylo tak sme zašli někam na ten výlet apod.

Malike
Extra třída :D 11808 příspěvků 05.10.18 13:35

Nastavím si částku,kterou mohu utratit zbytek do ,,prasátka,,. :mrgreen:
Ale co se blíží Vánoce,tak to teď moc dobře nejde..přesto se snažím vytvořit finanční rezervu z každého měsíce.

freeport
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 05.10.18 13:42

výdaje nesmí převýšit příjmy, to je jasné. je to hrozně individuální, každý žije jinak. my s manželem např. za víkendové radovávky typu večeře a posezení s přáteli necháme mnohdy tolik, co má ostatní rodina min. na týden na jídlo. pokud někdy dojde k tomu, že na to prostě nebudu, budeme sedět doma a koukat na televizi.
rozhodně je potřeba zaplatit nájem, inkaso, prostě pravidelné měsíční platby, které má také každý jiný.
a kolik necháš v obchodě snad víš. za jednoho dospělého a syna to zase nebude až tolik. na jídle se dá ušetřit hodně.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 05.10.18 13:57
@radkka píše:
Knížky se dají i půjčit, bez džusu taky neumřete… Je to smutné, ale asi by se na tom ušetřit dalo, když není nazbyt.

Ale na to se ona nepta, pokud se nepletu :think: :roll: Neni hloupa, to ona jiste vi, ze bez dzusu a knizek se da zit. Ona se pta, kolik kdo potřebuje penez, aby mohl normalne zit a mohl si koupit bezne veci, jako je dzus, knizka, casopis, hracka, kino… Ona jiste vi, ze se da vyzit i na rohliku s gothajem. Ona chce ale normalne zit, proto se pta, kolik je potreba potreba mesicne penez. Takze u nas je to tak, ze jsme vlastne jako 3 dospěly (synovi je 17) a jedno dite 6 let. A aby jsme mohli normalne zit a nemuseli si odtrhavat od ust, tak utratime asi 30 tisic mesicne vylozene za sebe. Jidlo, piti, zabava,drogeri­e,obleceni, nafta do 2 aut, telefony atd… Nevim kolik je synovi, jestli jezdis autem, kde bydlite, ale myslim, ze kdyz ti po odecteni najmu a slozenek a povinnych plateb zbyde na jidlo, casopisy, hracky atd.. tak 10 tisic, bude to v pohode ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 14:20

Dvě děti, já- měsíčně mám 57 tis. 13tis. jde na hypotéku, okolo 5-10 tis. ušetřím, zbytek jde na spotřebu, včetně dovolených, výletování a jiných raodstí. Mám se dobře.
Peníze nerozpočítávám, protože vycházím dobře.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >