Reklama

Finance - mateřská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 03.01.17 18:27
Finance. mateřská

Ahoj holky, mám dotaz. Myslím že vy mi dokážete poradit a vše vysvětlit. ;)
Je mi 19 let, mému příteli 23 let. Náš vztah už trvá 5 let :) a už plánujeme miminko…přítel pracuje a má celkem dost ale mám ten problém že já toho moc odpracovanýho nemám :( a zajimalo by mě jestli bych dostala nějakou částku :nevim: vím že mateřskou asi ne ale jestli aspoň něco.
Nevím jestli by to přítel všechno sám utahl… tak jestli víte jestli aspoň něco bych dostala budu ráda za každou odpověď :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Lady Bee
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 03.01.17 18:29

Odpracuj si alespoň tak 2 roky a pak přemýšlej o miminku, jinak dopadneš jako slečna v této diskuzi https://www.emimino.cz/…ankovani/10/?…

truelly
Závislačka 2633 příspěvků 03.01.17 18:29

Máš na dítě dost času, co takhle počkat na smlouvu na neurčito? a praxi aspoň dva roky?

Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 03.01.17 18:29

Tak to je docela zásadní si spocitat, jeslti by to utahl! Ty jako svou krátkou pracovni historii hodláš jako vylepšit rodicakem? A po jeho skončení co? Matka bez praxe s malym ditetem je teda terno pro kazdeho personalistu.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18096 příspěvků 03.01.17 18:29

@Gábinkaa9 Miminko plánujte, až budeš mít odpracováno zvlášť pokud spoléháš na to, že vás budou živit nějaký dávky. Je ti 19, jsi ještě sama dítě.

Kattynka000
Závislačka 3016 příspěvků 03.01.17 18:30

Rodičovský příspěvek v základní výši/délce, možná porodne, příspěvek na dite? Pokud budete v nájmu kde budete mít trvalé bydliště tak příspěvek na bydlení..? Každopádně je lepší si napřed něco odpracovat, výhoda volit si jaký rodicak chceš atp..

Niccollett
Kecalka 163 příspěvků 03.01.17 18:31

Nárok na mateřskou máš pokud za poslední dva roky jsi 270 dní odváděla sociální tzn. pracovala a následně an to navazuje rodičák, jehož celková částka činí 220 tisíc a můžeš si volit dobu za jak dlouho ho vyčerpáš…pokud nesplňuješ těch 270 dní, tak nastupuješ rovnou na čtyři roky na rodičák a částka 220tisíc zůstává.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 18:33
@Niccollett píše:
Nárok na mateřskou máš pokud za poslední dva roky jsi 270 dní odváděla sociální tzn. pracovala a následně an to navazuje rodičák, jehož celková částka činí 220 tisíc a můžeš si volit dobu za jak dlouho ho vyčerpáš…pokud nesplňuješ těch 270 dní, tak nastupuješ rovnou na čtyři roky na rodičák a částka 220tisíc zůstává.

stačí aby pracoval chlap a šlo mu vypočíst vyměřovací základ aby si mohla volit výši

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 03.01.17 18:34

@Gábinkaa9 pracuj. Odpracuj si 270 dni (za poslední dva roky) a dostaneš mateřskou. Během te doby se pomalu začnete snažit, třeba to nepůjde hned, plyš minus to vyjde.
Co jinyho ti poradit. Nevíme, kolik ma ten tvůj.. zda bys vůbec mohla přes nej volit délku rodičovské.

Lekninka91
Extra třída :D 10204 příspěvků 03.01.17 18:35

Nepořídila bych si dítě, dokud bych neměla nějaké vlastní prostředky..

Niccollett
Kecalka 163 příspěvků 03.01.17 18:35

@Doe_Jane souhlasím, na to jsem zapomněla…

truelly
Závislačka 2633 příspěvků 03.01.17 18:40

Určitě bys chtěla pro své dítě ty nejlepší podmínky - a ty jsou - matka, která má odpracováno, nárok na mateřskou, bydlení společně s partnerem - lépe manželem, pokud možno stabilní příjmy, společné hospodaření - ne že bys táhla z rodičáku celou domácnost, stabilní a klidné prostředí pro vývoj dítěte. Vynechala jsem něco?

Kriss Tina
Závislačka 4706 příspěvků 03.01.17 18:40

Nech se nejdriv zamestnat at pak mas aspon nejakou praxi a pripadne nasetris par korun, vybavicka neni zadarmo, a jinak do porodu nedostanes asi nic a pak rodicak, ten dostane kazdej…

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 03.01.17 18:43
@Gábinkaa9 píše:
Ahoj holky, mám dotaz. Myslím že vy mi dokážete poradit a vše vysvětlit. ;)
Je mi 19 let, mému příteli 23 let. Náš vztah už trvá 5 let :) a už plánujeme miminko…přítel pracuje a má celkem dost ale mám ten problém že já toho moc odpracovanýho nemám :( a zajimalo by mě jestli bych dostala nějakou částku :nevim: vím že mateřskou asi ne ale jestli aspoň něco.
Nevím jestli by to přítel všechno sám utahl… tak jestli víte jestli aspoň něco bych dostala budu ráda za každou odpověď :kytka:

Já taky neměla odpracovaný dva roky, dostala jsem 3800kč měsíčně.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 03.01.17 18:51

@holkaZ Takže když nebudu mít odpracovaný dva roky tak bych měsíčně dostala alespoň těch 3800kč? Myslím že by se to zvládlo i kdybych nedostala 3800kč ;) ale kdybych to každopádně dostala bylo by to už lepší ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama