Finance - mateřská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 03.01.17 18:27
Finance. mateřská

Ahoj holky, mám dotaz. Myslím že vy mi dokážete poradit a vše vysvětlit. ;)
Je mi 19 let, mému příteli 23 let. Náš vztah už trvá 5 let :) a už plánujeme miminko…přítel pracuje a má celkem dost ale mám ten problém že já toho moc odpracovanýho nemám :( a zajimalo by mě jestli bych dostala nějakou částku :nevim: vím že mateřskou asi ne ale jestli aspoň něco.
Nevím jestli by to přítel všechno sám utahl… tak jestli víte jestli aspoň něco bych dostala budu ráda za každou odpověď :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Lady Bee
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 03.01.17 18:29

Odpracuj si alespoň tak 2 roky a pak přemýšlej o miminku, jinak dopadneš jako slečna v této diskuzi https://www.emimino.cz/…ankovani/10/?…

truelly
Závislačka 2776 příspěvků 03.01.17 18:29

Máš na dítě dost času, co takhle počkat na smlouvu na neurčito? a praxi aspoň dva roky?

Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 03.01.17 18:29

Tak to je docela zásadní si spocitat, jeslti by to utahl! Ty jako svou krátkou pracovni historii hodláš jako vylepšit rodicakem? A po jeho skončení co? Matka bez praxe s malym ditetem je teda terno pro kazdeho personalistu.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18575 příspěvků 03.01.17 18:29

@Gábinkaa9 Miminko plánujte, až budeš mít odpracováno zvlášť pokud spoléháš na to, že vás budou živit nějaký dávky. Je ti 19, jsi ještě sama dítě.

Kattynka000
Závislačka 3018 příspěvků 03.01.17 18:30

Rodičovský příspěvek v základní výši/délce, možná porodne, příspěvek na dite? Pokud budete v nájmu kde budete mít trvalé bydliště tak příspěvek na bydlení..? Každopádně je lepší si napřed něco odpracovat, výhoda volit si jaký rodicak chceš atp..

Niccollett
Kecalka 163 příspěvků 03.01.17 18:31

Nárok na mateřskou máš pokud za poslední dva roky jsi 270 dní odváděla sociální tzn. pracovala a následně an to navazuje rodičák, jehož celková částka činí 220 tisíc a můžeš si volit dobu za jak dlouho ho vyčerpáš…pokud nesplňuješ těch 270 dní, tak nastupuješ rovnou na čtyři roky na rodičák a částka 220tisíc zůstává.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 18:33
@Niccollett píše:
Nárok na mateřskou máš pokud za poslední dva roky jsi 270 dní odváděla sociální tzn. pracovala a následně an to navazuje rodičák, jehož celková částka činí 220 tisíc a můžeš si volit dobu za jak dlouho ho vyčerpáš…pokud nesplňuješ těch 270 dní, tak nastupuješ rovnou na čtyři roky na rodičák a částka 220tisíc zůstává.

stačí aby pracoval chlap a šlo mu vypočíst vyměřovací základ aby si mohla volit výši

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 03.01.17 18:34

@Gábinkaa9 pracuj. Odpracuj si 270 dni (za poslední dva roky) a dostaneš mateřskou. Během te doby se pomalu začnete snažit, třeba to nepůjde hned, plyš minus to vyjde.
Co jinyho ti poradit. Nevíme, kolik ma ten tvůj.. zda bys vůbec mohla přes nej volit délku rodičovské.

Lekninka91
Extra třída :D 10379 příspěvků 03.01.17 18:35

Nepořídila bych si dítě, dokud bych neměla nějaké vlastní prostředky..

Niccollett
Kecalka 163 příspěvků 03.01.17 18:35

@Doe_Jane souhlasím, na to jsem zapomněla…

truelly
Závislačka 2776 příspěvků 03.01.17 18:40

Určitě bys chtěla pro své dítě ty nejlepší podmínky - a ty jsou - matka, která má odpracováno, nárok na mateřskou, bydlení společně s partnerem - lépe manželem, pokud možno stabilní příjmy, společné hospodaření - ne že bys táhla z rodičáku celou domácnost, stabilní a klidné prostředí pro vývoj dítěte. Vynechala jsem něco?

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5560 příspěvků 03.01.17 18:40

Nech se nejdriv zamestnat at pak mas aspon nejakou praxi a pripadne nasetris par korun, vybavicka neni zadarmo, a jinak do porodu nedostanes asi nic a pak rodicak, ten dostane kazdej…

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 03.01.17 18:43
@Gábinkaa9 píše:
Ahoj holky, mám dotaz. Myslím že vy mi dokážete poradit a vše vysvětlit. ;)
Je mi 19 let, mému příteli 23 let. Náš vztah už trvá 5 let :) a už plánujeme miminko…přítel pracuje a má celkem dost ale mám ten problém že já toho moc odpracovanýho nemám :( a zajimalo by mě jestli bych dostala nějakou částku :nevim: vím že mateřskou asi ne ale jestli aspoň něco.
Nevím jestli by to přítel všechno sám utahl… tak jestli víte jestli aspoň něco bych dostala budu ráda za každou odpověď :kytka:

Já taky neměla odpracovaný dva roky, dostala jsem 3800kč měsíčně.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 03.01.17 18:51

@holkaZ Takže když nebudu mít odpracovaný dva roky tak bych měsíčně dostala alespoň těch 3800kč? Myslím že by se to zvládlo i kdybych nedostala 3800kč ;) ale kdybych to každopádně dostala bylo by to už lepší ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >