Finance na mateřský, jako se podilite?

69
15.2.21 13:09

Finance na mateřský, jako se podilite?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, holky na matersky co jste, jak to máte doma rozděleny finančně s manzelem? Co kdo platí..a dává vám chlap peníze nebo všechno kupuje a vy máte svoji mateřskou(RP)pro sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26187
15.2.21 13:12

Máme společný peníze :nevim: prostě vše na jeden účet a dvě karty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16619
15.2.21 13:13
@Danci83 píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, holky na matersky co jste, jak to máte doma rozděleny finančně s manzelem? Co kdo platí..a dává vám chlap peníze nebo všechno kupuje a vy máte svoji mateřskou(RP)pro sebe?
Áááá, tady bude živo :P
Za sebe napíšu, že jsme se s manželem dohodli, že po dobu mých MD a RD platí on veškeré náklady na domácnost, auto, pojištění, dovolené a velké nákupy potravin. Já dělala denní malé nákupy a platila vše na té denní bázi (lékárnu, naší zábavu, kávičky v herně apod.) a samozřejmě svoje potřeby (telefon, oblečení, zábavu).
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9020
15.2.21 13:15

@Danci83 Máme každý svůj účet, když jsem byla na mateřské poté na rodičovské brala jsem prt, takže jsem toho moc koupit nemohla. Takze skoro vše táhl muž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1849
15.2.21 13:22

Manžel platí provozní náklady - hypotéka, spoření, pojistky, telefony a posílá mí určitou částku na účet. Já platim jídlo, dětem oblečení, náklady za psa a naftu do svýho auta. Účty máme každý svuj a pak máme jeden společný spořící kam manžel každý měsíc posílá přebytek. Tam si ale nic nebereme…to je na dovolenou a nečekané náklady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
15.2.21 13:22

Máme jeden účet a vše dohromady, jsem na rd. Upřímně máme prt, takže žádné dělení ani nepřichází v úvahu, ale vždy první poplatit co se musí a se zbytkem šetřit jak se dá :nevim: tak žijeme my.
Ale chápu majetné, že můžou mít rozděleno, chlap něco platí, ženě posílá na něco jiného a ona má svůj rodičák jako kapesné jen tak pro sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.2.21 13:26

Peníze máme s manželem dohromady, jak jinak…a když mi chybne vždy mi dá..v manželství nebo s dítětem (taky závazek) přece není tvoje a moje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9020
15.2.21 13:27

@montgomery.burns V plno rodinách to tak funguje že si každý jede na sebe… bohužel :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
15.2.21 13:30

@Danci83 My máme tři účty, každý svůj a společný. Dohodli jsme se na částce, co si každý měsíc necháme každý na svém účtu na útratu za co chceme. Zbytek z obou výplat jde na společný účet a z toho se pak platí veškeré výdaje na domácnost jídlo, atd… Při mateřské to budeme mít stejně. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1711
15.2.21 13:31

Máme každý svůj účet. Manžel mi posílá určitou část na nájem, leasing aj. Platí nakupy, plenky, mléko. Já posléze dělám drobné nákupy v obchodě, tankuji když jezdím autem a takové drobnosti. Pohoda :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
15.2.21 13:32

Máme víc účtů, ale peníze společné. Manžel platí víceméně vše, já drobnosti (mám rodičák necelých 5tis), takže v podstatě to stejné jak @unuděná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16619
15.2.21 13:33
@montgomery.burns píše:
Peníze máme s manželem dohromady, jak jinak…a když mi chybne vždy mi dá..v manželství nebo s dítětem (taky závazek) přece není tvoje a moje…

To nechápu. Kdybyste měli peníze dohromady a tobě chyběly, tak přece chybí i manželovi a těžko ti nějaké může „dát“ ne? :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12183
15.2.21 13:33

Partner dával peníze co měl z pronájmu do obálky (cca 10000měs) a já z toho nakupovala co bylo potřeba, z mateřské a rodičáku jsem platila bydlení. Jinak jsme jeli každý na svém účtu.

Příspěvek upraven 15.02.21 v 13:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
937
15.2.21 13:34

Společný peníze, sice každý zvlášť účet, ale z přítelovo výplaty se nechá na úctě to co je potřeba na poplatky a zbytek se vybere a z toho žijeme. Z mého RD se strhne hypotéka a zbytek vyberu a dávám doma do hrnečku, pro případ nouze před výplatou nebo nějaký nečekaný výdaj. Ale vždycky jsme měli prostě společné peníze, ikdyz jsem taky pracovala. Nedokážu pochopit když má někdo zvlášť, moje, tvoje… Ale samozřejmě za to nikoho neodsuzuju, každý máme jiný pohled na život, na svět a na vztah. Někdo zase nechápe nás, že všechno společně.
Ale spíš teda všechno táhneme z přítelovo výplaty, po strhnutí hyp.mi toho na úctě moc nezbyde :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.2.21 13:45

@unuděná tak pro lepší pochopení: mám samozřejmě svůj účet, ale při nakupování, objednávání apod neřešíme kdo co kupuje ale když peníze z účtu dojdou a potřebuji něco koupit nebo tak tak mi je manžel dá…nejedeme každý sám na sebe..to se snad ani nedá…lepší?
„Společné peníze, dva účty…“ Nechápu co je na tom k nepochopení

Příspěvek upraven 15.02.21 v 13:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat