Finance partnerů během RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 18:00
finance partnerů během RD

Hezký den, ráda bych se zeptala na váš názor či zkušenosti ohledně ideálního rozdělení financí na RD. Nejsme manželé. Bydlíme v domě, který je partnerův. Já mám byt na hypotéku, který pronajímám. Finance máme rozdělené a mým „úkolem“ je platit jídlo + ostaní spotřební věci do domácnosti a vše kolem prcka (pleny, příkrmy, oblečení, očkování…), samozřejmě si tankuji do auta atd… Dokud jsem pobírala mateřskou, vše jsem poplatila, ale nyní mě čeká rodičovský příspěvek a je mi jasné, že to vše z cca. 6000 nezaplatím. Jaké by bylo spravedlivé rozdělení financování?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
BloomingGorgeous
Závislačka 2832 příspěvků 21.09.18 18:02

Pokud mate dite, tak bych sdilela vsechny prijmy i vydaje spolecne. Dite je vic nez svatba. Nedovedu si predstavit nejaka vyuctocani nebo ze Ty budes kvuli peci o vase dite v minusu… nebo neco “dluzit”. S ditetem by se podle me melo hospodarit spolecne.

Příspěvek upraven 21.09.18 v 18:03

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 18:03

Ještě by mě zajímalo, zda vám přijde vhodné, abych si případně měla šanci z rodičovského příspěvku něco šetřit?

BloomingGorgeous
Závislačka 2832 příspěvků 21.09.18 18:04

Podle me byste meli setrit spolecne, jste rodina. My jsme meli s manzelem finance zvlast i po svatbe, ale s narozenim ditete jsme zacali hospodarit spolecne. Od te doby mame vse spolecne, ruzne prijmy, majetek atd. i vsechny vydaje.

Příspěvek upraven 21.09.18 v 18:05

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 18:05

@BloomingGorgeous Vzhledem k tomu, ze do vztahu sel partner s pomerne velkym majetkem a ja maximalne tak s hypotekou, tak o 50:50 bohuzel nechce ani slyset :(

BloomingGorgeous
Závislačka 2832 příspěvků 21.09.18 18:07
@Anonymní píše:
@BloomingGorgeous Vzhledem k tomu, ze do vztahu sel partner s pomerne velkym majetkem a ja maximalne tak s hypotekou, tak o 50:50 bohuzel nechce ani slyset :(

To je ale sobecke, ted jste rodina. Pokud ma velky majetek, tak by mel platit vse on, kdyz Ty nemuzes pracovat, protoze se staras se o vase dite. Prave proto, ze je zabezpeceny, tak by mel zabezpecit i partnerku, kdyz nejste svoji.

BloomingGorgeous
Závislačka 2832 příspěvků 21.09.18 18:11

Prece nebude mit on velky majetek a nutit partnerku s hypotekou platit na rodicaku vydaje napul? Mne to pripada na hlavu.

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 21.09.18 18:12

Tak u nás to máme tak, že nehrajeme, co je sobecké a nebo co je akorát, ale prostě pokud je potřeba hradit něco v rodině a manžel měl a má víc peněz jak já, tak to prostě zaplatíme..
Třeba ted jsem měla před poslední výplatou, jsem ted týden na UP, a manžel nic neřešil a prostě zaplatil školku a dnes jel na nákkup :nevim:
Fakt jsem za to ráda, já totiš žila v takovém moje tvoje, kde jedem měl v zásobě a druhý nic a pak lednice prázdná, tak toto jsem opravdu nechtěla..
manžel vidí, že peníze neházím někde na parádu, ale prostě nakupuju do lednice do domácnosti

jahuhudka
Extra třída :D 11304 příspěvků 21.09.18 18:17
@Anonymní píše:
@BloomingGorgeous Vzhledem k tomu, ze do vztahu sel partner s pomerne velkym majetkem a ja maximalne tak s hypotekou, tak o 50:50 bohuzel nechce ani slyset :(

Ty mas dite s nekym , kdo te nechce jako partnera do zivota. Rodina znamena prijmy dohromady , vydaje dohromady,sporeni dohromady,zivotni rozhodnuti dohromady .....
Takhle to vypada ze on ma pouze doma navstevu.

rozand
Závislačka 3464 příspěvků 21.09.18 18:17

Dalsi, co se nejen nevdala, ale ani predem finance neprodiskutovala, ale ma dite a divi se :zed: ?

rozand
Závislačka 3464 příspěvků 21.09.18 18:18
@jahuhudka píše:
Ty mas dite s nekym , kdo te nechce jako partnera do zivota. Rodina znamena prijmy dohromady , vydaje dohromady,sporeni dohromady,zivotni rozhodnuti dohromady .....

Navstevu, ktera mu plati jidlo a zivi dite :lol: , jeste ke vsemu. Genialni. Vlastne na tom jeste vydela…

Russet
Extra třída :D 12197 příspěvků 21.09.18 18:18

Předložila bych mu běžné účty a sdělila mu, že z rodičáku na vše nebudu mít. Pokud není blbec, dojde mu to i bez toho a peníze nebude škudlit. Ty nevyděláš, staráš se o dítě, tak holt bude muset víc peněz do společného rozpočtu přinést on. Nejsme sezdaní a nemáme s penězmi problém. Teď už sice pracuju, ale o peníze jsem nikdy nemusela žebrat.

rodinka4
Ukecaná baba ;) 1347 příspěvků 21.09.18 18:23

Ved nechces od neho majetok co si nadobudol pred dietatom. Ten nech si necha. Ale chlap sa ma o dieta a manzelku postarat. Inac je to obycajny srab. Niektori to ale maju v genoch. Ak je to pripad aj toho tvojho, uz je zial neskoro na zmeny :nevim: Tieto veci treba riesit dopredu.

BloomingGorgeous
Závislačka 2832 příspěvků 21.09.18 18:23
@jahuhudka píše:

S timto souhlasim. A pripada mi neurvale a do nebe volajici, ze jsou muzi, kteri si nechaji od nezamestnane zeny, ktera se jim stara o deti, platit. Zeny kvuli materstvi zazdi na cas karieru a nektere se k tomu jeste “zadluzi” nebo se jim, narozdil od partnera, drasticky snizi zivotni uroven. Mne to pripada k placi a je to nemoralni ze strany muze! Ze strany zeny je neprizirave, ze do takove situace zabredla.

jahuhudka
Extra třída :D 11304 příspěvků 21.09.18 18:23
@rozand píše:
Navstevu, ktera mu plati jidlo a zivi dite :lol: , jeste ke vsemu. Genialni. Vlastne na tom jeste vydela…

Jo jeste bezplatna uklizecka, kucharka a ani do bordelu nemusi chodit utracet

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >