Finance ve vztahu

Anonymní
14.1.20 10:15

Finance ve vztahu pořadí někdo?

Hezký den, mám dotaz jak řešit naší následující situaci jsme 5 člena rodina dcerky 10.let 6.let 3 roční. Příjem přítele 30 00kc s toho žijeme v pronajatém bytě 4+1 za rovných 14 000kc do toho přítel platí auto půjčka školka, zůstává mu 2 145 kc můj příjem z práce 12 800kc dohromady máme po zaplacení 12 412kc už nevím co dělat tak abychom vyzili :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7423
14.1.20 10:17

Přítel dá 14tis za auto, půjčku a školku? To je nějak šíleně moc ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10448
14.1.20 10:17

Tak výdaje se asi snížit nedají, jedině zvýšit příjmy :nevim: nejlíp ušetřit se dá na jídle, vařit levné na více dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.20 10:18

@Cenarius bydlení 14 000kc placení kolem na víc a zůstává mu cca 2 000kc

• Citovat
  • Nahlásit
10448
14.1.20 10:19

@Cenarius no, tak moc mi to nepřijde, já mám auto na leasing a k tomu půjčku a jen to mi dělá dohromady 14500Kč :nevim: mám ale podstatně vyšší příjmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3346
14.1.20 10:26

V týhle situaci asi nejlépe navýšit příjmy, jiná práce, brigáda nebo tak.

Jinak si udělat rozpočet, sledovat útraty a po třeba třech měsících vyhodnotit, kde peníze utíkají. Revidovat smlouvy, paušály, pojistky atp.

Hodně se dá ušetřit na jídle, vařit na víc dnů, brát s sebou do práce, péct buchty, vlastní pečivo ve finále vyjde levněji.

Úklidová drogerie se dá nahradit sodou, octem atp., stačí pohledat diskuze, na praní se dá vyrobit mýdlový sliz s minimálními náklady a tak dále.

Oblečení se dá pěkné pořídit i z druhé ruky, věci po dětech přeprodávat, když už je nevyužijí atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7423
14.1.20 10:31
@Anonymní píše:
@Cenarius bydlení 14 000kc placení kolem na víc a zůstává mu cca 2 000kc

Ale z toho co píšete, tak přítel utratí skoro 14tis. za auto, půjčku a školku. Kolik jsou jednotlivé položky?

@Aduš8 píše:
@Cenarius no, tak moc mi to nepřijde, já mám auto na leasing a k tomu půjčku a jen to mi dělá dohromady 14500Kč :nevim: mám ale podstatně vyšší příjmy.

Tak koupit si drahý auto a mít na to je rozdíl než si koupit drahý auto a nemít co do huby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16014
14.1.20 10:31

Pokud bydlíte v bytě, kde je nájem 14tis, tak by bylo na místě hledat lépe placenou práci, oba dva. Asi to není vesnice, tak snad jsou i nějaké možnosti přivýdělku. Jinak ale náklady těžko snížíte, spíš porostou jak mladší holky půjdou do školy, takže se budete muset začít víc otáčet. To byla vaše finanční situace vždy taková, nebo se něco dramaticky změnilo? Ptám se samozřejmě takhle blbě proto, že pořídit si 3 děti do vztahu, kde třičtvrtě vydělaných peněz dáváte do fixních nákladů, je dost nerozumné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
14.1.20 10:35
@Anonymní píše:
Hezký den, mám dotaz jak řešit naší následující situaci jsme 5 člena rodina dcerky 10.let 6.let 3 roční. Příjem přítele 30 00kc s toho žijeme v pronajatém bytě 4+1 za rovných 14 000kc do toho přítel platí auto půjčka školka, zůstává mu 2 145 kc můj příjem z práce 12 800kc dohromady máme po zaplacení 12 412kc už nevím co dělat tak abychom vyzili :,(

No to není zase tak složitý. Příjem 30 tisíc u přítele je v pohodě. Ty bereš 12.800, což je tristní. To máš jen nějaký poloviční úvazek? Tam by to chtělo navýšit, ale to vidíš asi sama.

Další věc, že vy dáte dohromady 42.800 měsíčně. Což je dostatečná částka, abyste z toho ufinancovali chod rodiny. Kazí vám to ty půjčky. Úvěr zkus refinancovat, snížit úroky, splátky. Půjčka na auto? Přítel nemusí jezdit v superbu, stačí mu ojetá fabia.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
317
14.1.20 11:11

Promiň, ale co a za kolik máte auto? Tohle osobně neuznávam. Sami jsme měli 300 ISIC na BMW, splátka 4 tisíce. A to už byl strop maximum, do bych dala za auto.

Důležitější je bydlení, jídlo a mít život

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.20 23:00

Finance pro společnou domácnost

Dobrý den rád bych poprosil o radu pakliže nějaká existuje. Seznámil jsem se s přítelkyní která má syna ve střídavé péči s bývalým ex. Má rodinný dům ve kterém žije se svými rodiči a s tím jdou samozřejmě ruku v ruce finance na provoz domacnosti ( inkaso, jídlo atd.) Je to úžasná máma a stará se o syna jak nejlépe může což také stojí peníze.
Než jsme se poznali dostal jsem darem rodinný dům s tím že tu bude můj dědeček moct dožít do konce svého života a já mu nemůžu prodat střechu nad hlavou nebo rozprodávat jiné pozemky které náleží k domu.
Rozhodl jsem se dům zrekonstruovat a použil jsem na to ušetřené peníze a vzit si stavební úvěr od Buřinky. Rekonstrukce se zdařila a já platím 6200kc úvěr, 3500kc inkaso, telefon 450 kc, internet 450kc, spoření 1500kc a úrazové pojištění 700kc. Moje výplata se pohybuje podle toho kolik máme v praci zakázek od 23 do 27 tisíc měsíčně. Budu brát v potaz raději tu nižší částku což mi z výplaty zbývá 7200 kc neb sem zapoměl ještě pricist náklady za naftu do auta. Na společnou domácnost to není žádná hitparád a proto jsem se rozhodl kůli nim změnit zaměstnání abych mohl přispět na společnou domácnost částkou alespoň 15 tisíc. Jsem obyčejný dělník dál se nemam kam posunout a zajímalo by mě jestli takové to penize budou dostatečné pro společnou domácnost i v případě že by přítelkyně zůstala na mateřské dovolené? Předem děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.20 23:13

Myslím si, že se s tím dá žít. Vaše přítelkyně by měla mateřskou. Což není žádná sláva, ale vidím, že finanční gramotnost máte, takže dokážete počítat a vyžijete s tím.
Děti něco stojí. Ale dá se s tím vyjít. Na zahradě si dokážete dost věcí vypěstovat vy a i chovat nějaká zvířata. Takže to je taky plus do rozpočtu.
Přeji ať Vám vyjde všechno jak máte naplánováno.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.20 07:47
@Anonymní píše:
Hezký den, mám dotaz jak řešit naší následující situaci jsme 5 člena rodina dcerky 10.let 6.let 3 roční. Příjem přítele 30 00kc s toho žijeme v pronajatém bytě 4+1 za rovných 14 000kc do toho přítel platí auto půjčka školka, zůstává mu 2 145 kc můj příjem z práce 12 800kc dohromady máme po zaplacení 12 412kc už nevím co dělat tak abychom vyzili :,(

To by potřebovala ta moje… Říká, že já nosím jen peníze. Vše platím já a ona si dělá na vedlejšák a to si nechá jen pro sebe…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat