Finančně nezodpovědný manžel, co utíká od problémů.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.8.22 23:26

Finančně nezodpovědný manžel, co utíká od problémů.

Ahoj, nemáme jednoduchý vztah, nicméně je to pořád takové nahoru dolů.

Nejpalčivější se nakonec jeví, že manžel je finanční negramot a dělá všechno proto, aby to bylo naprd.
Není schopný včas platit věci, utrácí vše do nuly.
Já jsem aktuálně na mateřské, dříve jsem byla finančně soběstačná a zpětně to vidím tak, že se měl díky mě lépe.

Aktuálně nám přišel nedoplatek za teplo a vodu 1.4. a mělo to být doplaceno do 15.6.
Do dneška to nezaplatil. Neplatí ani elektřinu a plyn…věčně platí pozdě net a tv.

Na druhou stranu sám sobě dopřává meníčka v práci, na pivko jde klidně několikrát za týden, kupuje si drahé svačiny-doma si nenachystá nic.
Včera jsem uvařila jídlo navíc, s tím, že si to vezme do práce.
Bylo to 750g masa, dvě balení gnocci ve smetanové omáčce se špenátem.
Pro dva dospělé a batole.
Já měla jednu menší porci a on večer sežral i co měl v krabičce na oběd.

Když jsem se k jeho rozežrannosti vymezila, byl uražený, že mu vyčítám jídlo. Ale mě nepřijde v pořádku sníst za den 600 g masa a druhý den nemít oběd do práce…rohlík si na večeři nenamaže.

Suše mi jen oznámil, že peníze už moc do výplaty nemá a že ho vlastně nic nezajímá, řešit nic nechce, chce klid. Bavit se není o čem.

Když se sním snažím mluvit, vyvolá hádku a odchází. Nebo jde spát. Vyhýbá se.
Teď byl takto pryč v podstatě celý červenec.
:nevim: vrátil se asi až neměl peníze.
Přespával v práci a u rodičů.

Naopak mě všechno vyčítá, že neumím nakupovat a podobně, nechce mi dávat peníze a šetří způsobem, že kupuje šunkový salám pro batole, místo šunky.
:zed: pak ale zaplatí moře peněz na upominkách-a to je v pořádku.

Já jsem nikdy problémy s penězi neměla, myslím si, že naopak nakupují a hospodařím dobře.
On je nastavený žít od výplaty k výplatě.

Jak s ním o tom mluvit?
Vydělá okolo 38-40.000, bydlíme v nájmu, já mám jen RD 10.000 a občas si přivydělám asi 5.000/měsíčně v průměru. Vyjdu z toho, musím.

Domluva byla mezi námi úplně jiná samozřejmě, že budeme hospodařit jako manželé dohromady…zneužívá toho, že jsem na RD a nemám se jak bránit.
Po rodině tvrdí, že nemá peníze kvůli mě :roll:

Myslím, že objektivně máme peněz dost a mohli by jsme i ušetřit…
Hlavně nechápu jeho šetření na blbostech typu salám, mléko, synovi koupí pleny, které mu vadí -protože jsou v akci. A takové srandovní korunové položky, kde je úspora směšná…

Ve výsledku odchází k mamince, kterou v podstatě vyžírá o víkendu… A nic se už půl roku neřeší.
Vinu svaluje na mě.

Jak s ním o penězích mluvit?

Nejlepší pro něj by bylo uprostřed měsíce dohlédnout, že vše zaplatil. Zbytek peněz dát do obálky a psát za co se bralo, na větších výdajích se shodnout.
Mu dát každý den 100 Kč do ruky, aby se naučil vyjít s penězi. A další den zase 100.
S tím, že jídlo by bylo vždy doma.
Ale on si fakt nenamaže ani ten rohlík…a co doma je sežere hned. Prostě rozežrannost.
Takže když udělám z té mojí rodičovské větší nákup, tak to převážně sežere on. To mu drahá šunka nevadí, spadne do něj tabulka čokolády…

Nemyslela jsem si, že je takový kolenovrt.
Utratí moc peněz za kraviny, upomínky co nejdou vidět.
V očích jeho rodiny jsem pomalu zlatokopka vyčůráná.

Nějaký tip?
Napadl mě finanční poradce…ode mě žádné argumenty nebere.
Aktuálně hrozí, že kvůli nezaplacení nedoplatku majitel neprodlouží nájemní smlouvu a odpojí nám elektřinu.
Já to v minulosti vždy za něj zaplatila, ale jsem se zasekla a nebudu to z mateřské platit.

Nejhorší je, že vždy při konfrontaci odejde a to nekřičím a snažím se komunikovat nenásilně, jen, že je potřeba zaplatit to a to…jinak nebudeme mít elektřinu a kde bydlet.

Dříve jsem to neviděla, měla jsem vyšší příjem a měla jsem za to, že šetří na účtu peníze - ale vždy už do výplaty nemá nic.
Drahé věci jako oblečení a tak si nekupuje, naopak tam to vždycky odkládá jak to jde a chodí i v roztrhaných botách. :roll:

Já i z rodičáku nakoupím pěkné věci po slevách, zajdu si na nehty a vypadám k světu, syn je krásně oblečený- i když třeba aktuálně používám jen Baleu z DM a levnější produkty. Synovi po kamarádkách, bazarech a slevách…Takže mu to okolí baští, jak utrácím a on je chudák. :nevim:

Anonym prosím kvůli osobní věci

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
5.8.22 23:36

Jsem v rozpoložení, že uvažuji jít za advokátem sepsat žádost o výživné na dítě a manželku.
Předpokládám, že na syna by to bylo okolo 5.000 a na mě třeba 3.000…
Za nájem platíme 11.000+1500 elektřina a plyn (to má platit on)
Občas udělá nějaký nákup, ale nakupovat neumí. Kupuje kraviny typu brambůrky, pochutiny, kofoly…a k tomu pět kilo brambor.

Takže by jsme platili nájem pak napůl a v lednici měli rozdělené poličky snad :zed:

Když někam jdeme, třeba na bazén, tak jednou platím já, jindy on.
Ale já si tam dám jednoho nanuka za 25 korun, pití si vezmu z domu a nachystám třeba ovoce…a on si dá snad všechno 8o takže třeba + 250 korun za něj na pití a jídle, já 25 korun za nanuka :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
757
5.8.22 23:40

Obrovská chyba byla už to si s ním pořídit dítě. Neříkej, že před dítětem byl jiný. Já bych s ním být nemohla. Pokud nechápe, že účty je třeba platit včas je něco hodně špatně. Snažila bych se s ním o tom promluvit třeba opakovaně, ale pokud odmítá asi bych se odstěhovala třeba k rodičům. Pokud je máš moc bych se nerozmýšlela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15700
5.8.22 23:43

Podle mne není hlavní problem v jeho finanční nezralosti, ale v tom, že mu na vás nezáleží. Pokud mu nevadí kupovat dítěti levné náhražky a nekvalitní produkty, ale sobě dopreje, tak bych hodně, ale hodně zpozorněla do budoucna a začala si dávat max peněz bokem. Tomu odpovídá i to, ze te pomlouvá po rodině. Nevím jak to mate s bankovními úcty, ale zkus aby nastavil trvale příkazy, pak budeš mít jistou, ze aspoň zaklad zaplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.8.22 23:50
@kemeny13 píše:
Obrovská chyba byla už to si s ním pořídit dítě. Neříkej, že před dítětem byl jiný. Já bych s ním být nemohla. Pokud nechápe, že účty je třeba platit včas je něco hodně špatně. Snažila bych se s ním o tom promluvit třeba opakovaně, ale pokud odmítá asi bych se odstěhovala třeba k rodičům. Pokud je máš moc bych se nerozmýšlela.

Odstěhovat se nemůžu, nemám kam.
V minulosti jsem to neviděla, vydělávala jsem víc než on.
On mi dával půlku na nájem (přistěhoval se ke mě, bydlím tady skoro deset let)
Nakupovali jsme na střídačku(já tedy častěji a drogerie byla celá na mě, ale neřešila jsem to, myslela jsem si, že pak zaplatí třeba dovolenou) domácnost tedy pro něj zařízená, útratu v restauraci zaplatil bez keců.
Já si myslela, že peníze šetří. Bavili jsme se o koupi bytu. Z toho kvůli všeobecné situaci sešlo, nicméně jsem na konci roku zjistila, že nemá ušetřeno nic a má vyčerpán i kontokorent…myslím, že si zvykl na pohodlí a nechápe, že nejsem jeho matka a on pubertální synek.

Chci jít co nejdříve do práce. :nevim: mám mateřskou jako za trest.
Vydělám si okolo 45.-50. 000 čistého…ale musel by syna vyzvedávat že školky, což tedy nevím.

U něj je v podstatě jedno jesli má 20 nebo 100.000, nakonec nemá nic.

Není ani schopný to vidět. Když se má koupit dovolená nebo něco, furt tvrdí jak peníze nejsou a tráví dovolenou u své matky. Já si k moři jela bez něj z úspor, to nikdo nechápe a on je za chudáka… Jeho rodiče asi žijí podobně.

• Citovat
  • Nahlásit
1461
5.8.22 23:51

Se ptáte opakovaně, jak o tom s ním mluvit. Tady bych už ani nemluvila, tady bych ječela jak kjáva, žádná verbálně nenásilná konfrontace. Jako dochází vám, že vás a vaše dítě táhne ke dnu a ještě očerňuje vás před okolím? Že o vás lže? Uvědomujete si, že nemáte problém jen s prachama, ale že je to prostě podlá svi. ě? Vždyť nemáte žádné hranice, jak to vše chcete hezky - už ví, že vůči vám může úplně všechno. Máte opravdu ohlídané, že má vše zaplacené a že žádný dluhy neexistují? Chová se jak parazit, jeho jednání je pro rodinu nebezpečný. Tady bych se na nějaký další domluvy, kterých už bylo až až vykašlala a prostě šla. S batoletem to není sranda, o tom žádná, lehký to nebude, ale zůstávat s takovým parazitem je podle mě pro vás nebezpečnější. Na to jsem viděla v okolí až moc ženských v exekucích/ v insolvenci - a ne proto, že by to projely za nesmyslný půjčky za dovolené, ale třeba proto, že měly doma něco podobného.

Příspěvek upraven 05.08.22 v 23:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1461
5.8.22 23:53
@kemeny13 píše:

Tak zrovna tohle nemusí být před dítětem moc vidět - když oba vydělávají a normálně si užívají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Thomíček
5.8.22 23:55

Podívej, vzala sis rozevlátého bohéma, měla bys to tak brát :nevim:

Chlap potřebuje kvalitní maso kvůli testosteronu! Dětem stačí salámky. Až budou velké, koupí si kvalitní šunku za svoje peníze! :nevim:

Ale kdybych ti měl poradil, tak se ho pokusíš zkrotit přes sex a budeš na něj házet víc zodpovědnosti, ale to v něm zabije toho kluka a bohéma, kterýho si měla tak ráda na začátku, prostě už to nebude on, bude zlomený, ta květinka uvnitř něj umře, bude jako vězeň :,(

• Citovat
  • Nahlásit
757
5.8.22 23:58
@Tofifea píše:
Tak zrovna tohle nemusí být před dítětem moc vidět - když oba vydělávají a normálně si užívají.

Tak možná nemusí, ale že by někdo takhle strašně otočil s příchodem dítěte? Přinejmenším divné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.8.22 23:59
@Tichošlápek píše:
Podle mne není hlavní problem v jeho finanční nezralosti, ale v tom, že mu na vás nezáleží. Pokud mu nevadí kupovat dítěti levné náhražky a nekvalitní produkty, ale sobě dopreje, tak bych hodně, ale hodně zpozorněla do budoucna a začala si dávat max peněz bokem. Tomu odpovídá i to, ze te pomlouvá po rodině. Nevím jak to mate s bankovními úcty, ale zkus aby nastavil trvale příkazy, pak budeš mít jistou, ze aspoň zaklad zaplatí.

Já si nemyslím, že mu na nás nezáleží, ale on prostě nevidí rozdíl mezi šunkovým salámem a kvalitní šunkou. Vidí jen cenu.
Dělá to i na věcech co kupuje pro sebe.
Nebo když mu dojde voda v odstřikovačích, kupuje na benzínce a je líný dojít do marketu.
Nebo jsem si všimla, že si na horách kupuje skipas každý den, místo toho aby si koupil cenově výhodnější na tři dny.
Už rok si platí jednu službu, kterou nevyužívá, protože je líný to zrušit.
Platí pozdě i sám sobě telefon. Už ho dvakrát i odpojili.
V práci má možnost využít fkps, ale zjistila jsem, že to nechává každý rok propadnout.
Je dárce krve, měl si udělat daně a čerpat slevu na dítě a na manželku a nechal to tak… prostě to nepodal a to byly moc pěkné peníze.

Je to celkem mazec a já už nevím jak se s ním bavit, že peněz máme dost a je problém v komunikaci a nezodpovědnosti.

O trvalé příkazy jsem se pokoušela několikrát, ale vždy to odkýval a nakonec nic.
Nezaplatil za sebe letos ani odpady. Tam je u nás penále 100%

Prostě dělá vše proto aby padal na hubu, místo, aby přemýšlel a plánoval. Nechá to vyhnít.

Není to o tom, že by peníze neměl, jen asi neumí hospodařit.

• Citovat
  • Nahlásit
13
6.8.22 00:02

Vzala sis mimino, ne chlapa. Toto není žádná novinka, evidentně jsi to v minulosti neřešila. „myslet si“, že něco spoří a pořídit si s někým takovým dítě je nezodpovědnost.

Na druhou stranu na jeho obranu, že si dle tvých slov doprava menicko…sorry, ale teplý oběd někde v restauraci, když člověk pracuje, snad není žádný luxus… Pokud teda nechodí denně na petichodova degustační menu.

Další věc, nejsi jeho matka, ale jeho partnerka, takže ty úvahy „měl by dostat stovku na den“ jsou ponižující. Je to svepravnej člověk a má snad disponovat se vším, ne jak školák dostávat na svačinu. Navíc stovka na den - wtf? Za to si člověk snad koupi tak možná buchtu a nějaké pití..

A poslední - vyčítat někomu, kolik gramů masa sní je taky mimo. Proč by si měl mazat rohlíky? To se snad jedlo naposledy v devadesátkách…

Sečteno podtrženo, evidentně je to sobecké mimino, které si chce žít po svém. Ale fakt to nezměníš ponižujícím kapesnym. On se buď musí chtít chovat jako chlap, nebo to stejne nemá význam. Ale ty touhy ženských komandovat chlapy jako by byly jejich matky, to je hnus :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1461
6.8.22 00:06
@kemeny13 píše:
Tak možná nemusí, ale že by někdo takhle strašně otočil s příchodem dítěte? Přinejmenším divné.

Když pominu, že to je celkem částé, že někdo otočí, když má svá jistý (svatba, příchod dítěte) a plně se projeví až poté, tady jsem to myslela spíš tak, že dokud máte dost peněz, vyděláváte, tak si prostě nemusela všimnout. Navic myslela, že on šetří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1346
6.8.22 00:06

Ja uz bych se snad ani nesnazila. Nerada radim rozchazet se, ale toto teda… :poblion:
Pokud mate moznost vratit se do prace, udelala bych to. Z tech penez co vydelate uz nejakou kamaradku, ktera vam za uplatu dite vyzvedne ze skolky a chvilku se postara urcite sezenete. Hospodarit umite, jen sehnat penize na to preklenuti, nez se vratite do prace. Snad bych to resila i malou pujckou. Treba rodice by vam nepomohli? Ze by jste jim to pak splacela..Si to lehce spocitate, jake jsou vase naklady na nej (na chlapa myslim)…fakt chovani parazita a jeste zenska na rodicaku ho ma zivit boze….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15700
6.8.22 00:07
@Anonymní píše:
Já si nemyslím, že mu na nás nezáleží, ale on prostě nevidí rozdíl mezi šunkovým salámem a kvalitní šunkou. Vidí jen cenu.
Nebo když mu dojde voda v odstřikovačích, kupuje na benzínce a je líný dojít do marketu.
Nebo jsem si všimla, že si na horách kupuje skipas každý den, místo toho aby si koupil cenově výhodnější na tři dny.
V práci má možnost využít fkps, ale zjistila jsem, že to nechává každý rok propadnout.
Je dárce krve, měl si udělat daně a čerpat slevu na dítě a na manželku a nechal to tak… prostě to nepodal a to byly moc pěkné peníze.

Je to celkem mazec a já už nevím jak se s ním bavit, že peněz máme dost a je problém v komunikaci a nezodpovědnosti.

O trvalé příkazy jsem se pokoušela několikrát, ale vždy to odkýval a nakonec nic.

Prostě dělá vše proto aby padal na hubu, místo, aby přemýšlel a plánoval. Nechá to vyhnít.

Ale vidí, není mu pět let, aby to neviděl - vlastně ne, i můj nejmladší pozná šunku a salám.

Hele my mame peněz skutečně dost, ale trvale příkazy manžel nastavoval se mnou, proste proto, ze toho ma plnou hlavu a na tohle by zapomněl. Az ti proste řekne, ano nastavim to, tak mu řekni - super, pojďme to udělat hned.
To samé daně - az bude termín, tak si to pohlidej ať tam ma vse na co mate nárok. Nebo to rovnou vyplň za nej a je to.

Ten tvůj příklad s ostrikovacem trochu popírá to, ze vidí jen cenu. To by naopak vse kupoval jen v akci v marketu

A stále tam vidím velký problém v tom, ze te pomlouva po rodině to proste není ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1461
6.8.22 00:10
@Anonymní píše:

Nezáleží. Chová se a jedná jako váš nepřítel (očerňování, lži o vás, útěky, finanční nezodpovědnost, která rodině škodí až na pokraj ztráty bydlení atd.). Dokud si nepřiznáte realitu jaká je, není vám pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat