Finanční náklady na dvě děti

25.4.17 14:26

Finanční náklady na dvě děti

Ahoj maminky, potřebovala bych poradit. Manžel by chtěl druhé dítko, jenže já mám strach, jestli 2 děti uživíme. Myšleno spíš tak, abychom jim mohli dopřát, co by bylo potřeba/co by chtěli. Např. jednou za rok na dovolenou, nějaké kroužky, školy v přírodě, kvalitní obuv, oblečení, náklady na příp. VŠ apod. Ale protože máme zatím jen malého prcka, se kterým jsem na RD, tak nemám ani páru, na kolik tyhle věci (kromě dovči) vyjdou. Až se vrátím do práce, tak nám po zaplacení hypo a poplatků kolem domu zbyde něco přes 27 tis. Z toho zaplatím jídlo, pojištění, benzín, kredity, pleny, rezervu a hned jsem na částce nějakých 16 tis. Šly byste s takovou částkou do dalšího dítěte nebo raději ne?? Děkuji moc za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25.4.17 14:33

Úplně bez problémů. Sice každý má ten svůj limit a standard jinde, ale já osobně bych do toho šla bez obav.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
25.4.17 14:36

Jo to bude v pohodě, jsi rozumná že tak přemýšlíš

• Nahlásit
  • Citovat
2314
25.4.17 14:36

Kdyby nám každý měsíc zbývalo 16 tis, tak si pískám a to už dvě děti máme. Ale jasně záleží na životní úrovni a prioritách…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 14:38

Ahoj, podle mě je to dostačující částka na druhé dítě, většina by zvládla s takovými příjmy i třetí :palec:

Máme dvě školkové a už se taky točí finance, oblečení, kvalitní obuv, výlety, knihy, narozky atd… Nedávno jsem byla s dětmi v obuvi, každému jsem koupila koženou obuv do školky, tenisky na ven, bačkůrky a holinky. Nějaký ponožky a nechala jsem tam 4500kč. :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@miminkooo86 s přehledem…já budu sama po rozvodu na dvě děcka. po odečtení nákladů na bydlení - v nájmu - a věcí jako kosmetika, drogérie, školka pro starší, léky…mi zůstanou 4500,– na jídlo, oblečení a ostatní výdaje jako volný čas (haha). Až nastoupím po RD do práce, bude to sice veselejší, ale zase ne o moc. Ale nemám strach…Takže pokud jste na děti a jejich živení dva, směle do toho ;)

• Nahlásit
  • Citovat
ZuzaMi

Tak předpokládám, že když se vrátíš do práce, tak odpadne uvedený výdaj za pleny, ale to je jedno.. Šla bych do toho v pohodě. Ale jak je již psáno..každý je zvyklý na něco jiného, to musíte vědět vy :)

• Nahlásit
  • Citovat

Pokud měsíčně zbyde 16 tisíc, je to ok s druhým dítětem.
Je fajn, že přemýšlíš a počítáš dopředu. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3054
25.4.17 14:39

@miminkooo86, ano…stejně nevíš, co bude za x.let…na vysoké můžou chodit na brigádu, bude jim to jen ku prospěchu… A mít sourozence je důležitější než být 4 X ročně u moře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1959
25.4.17 15:05

Taky bych řekla že je to dobré, šla bych do toho :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 15:30

Já mám teď třetího raubíře a po odečtení nájmu, internetu, obědů klukům ve škole máme na celý měsíc cca 15000. A to jsme oba kuřáci a zvládáme to bez problémů. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5136
25.4.17 15:31
@Iveta1303 píše:
Já mám teď třetího raubíře a po odečtení nájmu, internetu, obědů klukům ve škole máme na celý měsíc cca 15000. A to jsme oba kuřáci a zvládáme to bez problémů. :D

A kdybyste nekouřili, tak si můžete každý měsíc odkládat pár tisícovek třeba na stáří nebo dětem na studia.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 15:38

@Zabatko Představte si, že i když kouříme tak každému z nich měsíčně odkládám. To je co? :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 15:40
@Zabatko píše:
A kdybyste nekouřili, tak si můžete každý měsíc odkládat pár tisícovek třeba na stáří nebo dětem na studia.

To dřív utratí za dovolenou :mrgreen: Kamarádka kuřačka vykouří krabičku denně, stojí kolem 90kč, s mužem kouří oba. Jestli se nepletu, za rok to dělá cca 65tisíc. To už je za 5let nový auto 8o :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5136
25.4.17 15:50
@Iveta1303 píše:
@Zabatko Představte si, že i když kouříme tak každému z nich měsíčně odkládám. To je co? :palec:

Neumím si představit, kolik toho z 15 000 odložíš, máte 3 děti, to není žádná legrace. Kdybyste nekouřili, tak odložíš třeba 2× tolik. Toto je fakt hrozný alibismus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama