Finanční náklady na svatbu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

_Kája_90
Povídálka 42 příspěvků 09.02.17 12:09
Finanční náklady na svatbu

Ahoj všem.

Možná hloupá otázka, ale zajímalo by mě jak jste to měli s financemi na stavbu? Pokryly Vám finanční dary od hostů aspoň svatební hostinu? Některým mým vdanym kamarádkám ano a ještě jim zbylo… moje máma tvrdí, že se tohle neděje.
Samozřejmě bychom si,, řekli" o finance, spolu už žijeme a domácnost máme vybavenou. Snad to nebude hloupé. Jinak svatba bude počítám do 50 lidí ( více jak polovina bude rodina, co půjdou i na oběd).Díky za příspěvky!

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29799 příspěvků 09.02.17 12:11

Mi měli 30 lidí na svatbě..uplně za vše jsme dali 18 tisíc ( jak šaty, prstýnky, jídlo pití prostě vše)..a dostali jsme cca 40 tisíc na darech..takže se nám zaplatila svatba i nám zbylo..záleží jaký styl svatby budete mít, ale když si vezmeš že většina lidí dává jako svatební dar minimálně litr, tak určitě to něco pokryje..

alenka84
Neúnavná pisatelka 19040 příspěvků 09.02.17 12:19

@_Kája90 U nás to tak bylo, na darech jsme dostali o něco víc, než nás stála celá svatba.

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 09.02.17 12:19

Nevím už přesně, neměla jsme rozpočet „svatba“, ale myslím, že 3/4 to pokrylo určitě. Co vím od známých, často jim i zbylo ;)

EDIT: Velká svatba, víc než 100 lidí.

Příspěvek upraven 09.02.17 v 12:25

Heinich
Závislačka 3175 příspěvků 09.02.17 12:20
doma

Nejlevnější je udělat hostinu doma. Jinak vyhodíte dost peněz.. :mrgreen:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 09.02.17 12:21

My jsme meli neco pres 50 lidi, platili jsme jim i ubytko. Cela svatba se vsim stala odhadem 150 000, nevim presne, na darech (vc rodicovskych) jsme dostali pres 100 000, takze dobry.

Lekninka91
Extra třída :D 10353 příspěvků 09.02.17 12:22

Nepočítala jsem to :think:

kvaček
Extra třída :D 13432 příspěvků 09.02.17 12:22

U nás jsme měli sice víc lidí, nevím, ale asi 50-70 nevím přesně, většinou to byla rodina od manžela.. a nakonec jsme měli přes 100 tis.. co nám dali..
Většinou dávali v obálce 2 tis- rodina i 5 tis…
Svatbu nám to překrylo

Uživatel je onlineDenina01
Kecalka 427 příspěvků 09.02.17 12:23

Ahoj, my jsme se snažili šetřit na věcech okolo na hlavním jako je jídlo a pití zase vůbec - vše neomezeno, měli jsme cca 85 hostů. Každej normální člověk dává okolo tisícovky jako dar, rodinný příslušník dá i víc (prarodiče, rodiče). Nám se vrátil dvojnásobek, když počítáme i dar v podobě spoření. Neznám nikoho komu by se rozpočet minimálně nevrátil, ale většina měla i něco navíc :)

Havran007
Ukecaná baba ;) 1922 příspěvků 09.02.17 12:23

Nedělej to, nevyplatí se to:)

smurfka
Nadpozemská drbna 29799 příspěvků 09.02.17 12:25

Pokud vám opravdu dá každý příspěvek a ne mixer nebo skleničky jako překvapení, tak se to určitě vyplatí.. :palec:

Lelio
Kelišová 5901 příspěvků 09.02.17 12:25

My meli jen ciste nejblizsi rodinu, coz nehodilo ani 20 hostu. Svatbu nam darem komplet zaplatili nasi (mamka odhadem spocitala), takze zbytek jsme meli navic. Kdyby nasi a moje babicka nedali hodne, pokryla by se presne hostina.

kvaček
Extra třída :D 13432 příspěvků 09.02.17 12:26

@Denina01 souhlasím. U nás mladí dávali třeba 1 tis, rodina tak 2 ti- až 5, třeba babičky atd.. ale jako co mě fakt naštvalo, i když možná někdo nebude věřit :mrgreen: tak nám jedna teta dala 10 tis..
Jako když se vdávala sestřenice, tak jsme ji tolik nemohla-ani nechtěla oplácet, dali jsme 2 tis, a symbolický dar a hotovo

_Kája_90
Povídálka 42 příspěvků 09.02.17 12:29
@Havran007 píše:
Nedělej to, nevyplatí se to:)

Tomu nějak nerozumím, nemám se vdávat? :think:

_Kája_90
Povídálka 42 příspěvků 09.02.17 12:30
@Heinich píše:
Nejlevnější je udělat hostinu doma. Jinak vyhodíte dost peněz.. :mrgreen:

Ne vždycky to doma dělat lze…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >