Finanční nejistota, ztráta práce a IVF

Anonymní
7.2.21 19:39

Finanční nejistota, ztráta práce a IVF

Omlouvám se že zůstanu v anonymitě ale bude to tak lepší. Zajímal by mě váš názor a jak by jste se rozhodovali vy v této situaci. Snažíme se 2 roky o miminko, po roce snažení mi byly zjištěné gynekologické problémy. Mám za sebou 3 operace, poslední před 14 dny a nyní je dle lékařů vhodné otěhotnět. V našem případě pouze pomoci IVF. Děloha prý není úplně OK a hrozí že později nemusím vůbec otěhotnět nebo nemusím miminko donosit. Později nevím já ani lékaři co znamená. Zda za rok, za 2, za 5 či 10let, prostě otěhotnět co nejdříve než litovat. Teď ale máme finanční potíže, nebo spíše budeme mít. Na IVF a vůbec na miminko jsme hned začali šetřit co se jen dalo, takže stranou nějakou částku máme. Jde ale o to že já doposud pracovala jako hotelová recepční, bohužel kvůli covidu jsem o práci přišla. Přítel hotelový číšník, též se bojíme aby o práci nepřišel, pracuje ve stejném hotelu jako já. Takže teď hrozná nejistota po finanční stránce a zároveň nejistota ohledně miminka… Bojíme se co bude, je teď ta správná doba na miminko? Mladší už taky nebudeme… určitou částku stranou máme, ale věčně se z toho žít nedá, navíc pokud bude potřeba více pokusů..
Jistotu a obrovskou oporu máme v našich rodinách, takže v nejhorším případě máme kam jít i s miminkem, ale beru to opravdu jako nouzovku.
Jak by jste se v mém případě rozhodli vy? Šli by jste do IVF i přes tuto finanční nejistotu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1599
7.2.21 19:41

Asi ano, pokud bys pozdeji mohla mit potíže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9030
7.2.21 19:43

Ne, nejdřív bych chtěla vědět od doktorů, jaký mám vlastně problém, a kolik mám času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6344
7.2.21 19:44
@Anonymní píše:
Omlouvám se že zůstanu v anonymitě ale bude to tak lepší. Zajímal by mě váš názor a jak by jste se rozhodovali vy v této situaci. Snažíme se 2 roky o miminko, po roce snažení mi byly zjištěné gynekologické problémy. Mám za sebou 3 operace, poslední před 14 dny a nyní je dle lékařů vhodné otěhotnět. V našem případě pouze pomoci IVF. Děloha prý není úplně OK a hrozí že později nemusím vůbec otěhotnět nebo nemusím miminko donosit. Později nevím já ani lékaři co znamená. Zda za rok, za 2, za 5 či 10let, prostě otěhotnět co nejdříve než litovat. Teď ale máme finanční potíže, nebo spíše budeme mít. Na IVF a vůbec na miminko jsme hned začali šetřit co se jen dalo, takže stranou nějakou částku máme. Jde ale o to že já doposud pracovala jako hotelová recepční, bohužel kvůli covidu jsem o práci přišla. Přítel hotelový číšník, též se bojíme aby o práci nepřišel, pracuje ve stejném hotelu jako já. Takže teď hrozná nejistota po finanční stránce a zároveň nejistota ohledně miminka… Bojíme se co bude, je teď ta správná doba na miminko? Mladší už taky nebudeme… určitou částku stranou máme, ale věčně se z toho žít nedá, navíc pokud bude potřeba více pokusů..
Jistotu a obrovskou oporu máme v našich rodinách, takže v nejhorším případě máme kam jít i s miminkem, ale beru to opravdu jako nouzovku.
Jak by jste se v mém případě rozhodli vy? Šli by jste do IVF i přes tuto finanční nejistotu?

Kolik vám je let? Ty už pracovní smlouvu nemáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 19:45

@Semtex celý svůj život bych litovala proč jsem do toho nešla, takže já, my, máme jasno. Zajímají mě ale i vaše názory

• Citovat
  • Nahlásit
4397
7.2.21 19:45
@Anonymní píše:

Ne nesla na vychovu ditete jsou potreba penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 19:46

To záleží hodně na vaši konkrétní situaci a jak se na to sami cítíte.
Já s manželem do IVF šla i přes to, že jsme měli finanční krizi a ta nás provází kvůli covidu znova, ale zase záleží, jak moc dokážete si finance rozvrhnout. Já dokázala vždycky vyžít fakt z mála, takže s tím problém až tak nemám. Momentálně jsem ve 24 týdnu a neměnili bychom s manželem ani jeden. Manžel si po výpovědi našel práci do 3 týdnů, takže pořád nějaký příjem je, i když daleko menší než býval.
Prostě jsme dále nechtěli čekat a taky nejhorší varianta je ta, že půjdeme k rodině. Kdybych se měla rozhodnout znova, tak to udělám stejně a do IVF jdu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 19:47

@karkarka já vím přesně jaký mám problém, jen to tu nechci psát. A co se času týče, nikdo mi nedokáže dát odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
3679
7.2.21 19:47

Nasla bych si praci a k tomu ivf. Ono nez se treba zadari, tak uz budes mit odpracovano na hezkou materskou a smlouvu na dobu neurcitou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
569
7.2.21 19:53

Ja bych do toho sla, protoze neni cas ztracet cas. Podporu mate, rodina vam pomuze. I kdyby jste si museli pujcit, budete to splacet az to pujde. Udelejte, co pujde a budete vedet, ze jste zkusili vse. Veci na miminko se daji koupit krasne i bazarove, na netu je toho az az, daji ti kamaradky. Hlavne, aby bylo zdravé 😍 Pak bude vse dobré. Drzim palce! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Paralelne bych urcite hledala praci. Kamaradka takto otehotnela ve zkusebce a sef ji nevyhodil a za tech 9 mesicu ji to vyneslo krasnou materskou 34tis Kc ;)

• Citovat
  • Nahlásit
15276

Nešla bych do toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 19:54

Oblecky klidne za odvoz poskytnu i ja po dcerach ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 19:59
@K. Rocánková píše:
Ja bych do toho sla, protoze neni cas ztracet cas. Podporu mate, rodina vam pomuze. I kdyby jste si museli pujcit, budete to splacet az to pujde. Udelejte, co pujde a budete vedet, ze jste zkusili vse. Veci na miminko se daji koupit krasne i bazarove, na netu je toho az az, daji ti kamaradky. Hlavne, aby bylo zdravé 😍 Pak bude vse dobré. Drzim palce! :kytka:

Naprosto přesně to cítíme i my. Samozřejmě pokud by nás netlačil čas, tak by jsme miminko s těžkým srdcem odložili, ale takhle? Celý svůj život bych se trápila a litovala že jsme do toho nešli. Moc děkuji, přejeme si hlavně zdravé miminko. Rodina, to je pro mě smysl života, nic víc není :)

• Citovat
  • Nahlásit
2390
7.2.21 20:07

Pokud se přítel, práce nebojí a půjde dělat kamkoli i mimo obor, tak bych do to šla :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat