Finanční odškodné při komplikacích u dárcovství vajíček

45
4.5.21 19:39

Finanční odškodné při komplikacích u dárcovství vajíček

Zdravím,
stala se někomu z vás komplikace při dárcovství vajíček v poslední době? Myslím tím vážnější komplikaci - bříšní krvácení z vaječníků, následnou hospitalizaci v nemocnici, operaci atp. Můžu se zeptat, jaké odškodné vám nabídli?
Moc děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25107
4.5.21 20:19

Nedivila bych se, kdyby toto měli v těch souhlasech co se podepisují při příjmu. Že víš o tom, že toto hrozí a přesto zákrok podstoupíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63701
4.5.21 21:32

@puntiiik žádné nenabidnou. Podepisujes papír, kde jsou možné komplikace uvedené a se zákrokem souhlasíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2056
4.5.21 22:02
@puntiiik píše:
Zdravím,
stala se někomu z vás komplikace při dárcovství vajíček v poslední době? Myslím tím vážnější komplikaci - bříšní krvácení z vaječníků, následnou hospitalizaci v nemocnici, operaci atp. Můžu se zeptat, jaké odškodné vám nabídli?
Moc děkuji!

Vzdyť jsi šla dobrovolně a musela jsi podepsat papír s riziky. Tím jsi je přijala. Kompenzace asi nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
4.5.21 22:23
@Popeladym píše:
Vzdyť jsi šla dobrovolně a musela jsi podepsat papír s riziky. Tím jsi je přijala. Kompenzace asi nebude.

To ne, finanční kompenzaci nabízí za strávené dny v nemocnici. Jen jsem chtěla vědět srovnání, komu co nabídli. Přeci jen se podepisuje papír s riziky krvácení atp., nicméně, že se jedná o pravděpodobnost promile a nic o hrozbě ztráty vaječníků atp. Samozřejmě člověk se tak nějak vědomě vystavuje riziku smrti, ať už to tam je napsáno, nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68996
4.5.21 22:30
@puntiiik píše:
To ne, finanční kompenzaci nabízí za strávené dny v nemocnici. Jen jsem chtěla vědět srovnání, komu co nabídli. Přeci jen se podepisuje papír s riziky krvácení atp., nicméně, že se jedná o pravděpodobnost promile a nic o hrozbě ztráty vaječníků atp. Samozřejmě člověk se tak nějak vědomě vystavuje riziku smrti, ať už to tam je napsáno, nebo ne.

Blbost. Odškodné můžest dostat, pokud prokážeš pochybení a jeho následky. Pokud se jedná o komplikaci nepředvídatelnou, reakci tvého těla na stimulaci, tak nic nevytřískáš. Prostě to riziko podstupuješ dobrovolně, za to kvazidárcovství, přesněji řečeno prodej vajíček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
4.5.21 22:40
@Lama Lama píše:
Blbost. Odškodné můžest dostat, pokud prokážeš pochybení a jeho následky. Pokud se jedná o komplikaci nepředvídatelnou, reakci tvého těla na stimulaci, tak nic nevytřískáš. Prostě to riziko podstupuješ dobrovolně, za to kvazidárcovství, přesněji řečeno prodej vajíček.

Ja nic nevytřískávám, pouze mi volali z kliniky a sami mi nabídli odškodné, že jim mám později říci, jestli je to cajk. Proto se ptám. Já jsem tak ráda, že žiju, že mne vůbec nenapadlo v této chvíli řešit odškodné. Mám za sebou 2 operace a 3 transfuze krve a hospitalizaci v nemocnici. Je možné, že by mi nic nenabídli, kdyby je nekontaktovali lékaři z nemocnice, když se všemožně snažili zabránit krvácení a potřebovali vědět, co se přesně dělo během zákroku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
4.5.21 22:45
@Lama Lama píše:

Jinak se nejedná o prodej vajíček - dostanete pouze kompenzaci. U mne se jednalo spíše skutečně o dárcovství, neboť náklady a volno v práci mne vyšlo skutečně na podobnou částku, jako byla výše odškodného. Ale předpokládám, že kdybych byla student, či neměla tak dobře placenou pozici, byla bych si přilepšila.

Já se pro dárcovství rozhodla proto, že mnoho mých kamarádek není schopna otěhotnět - ačkoli již několik let dodržují dobrý zdravotní styl atp. Chtěla jsem jim proto pomoci. Stejně tak pravidelně dávám krev či plazmu. Tu krev jsem si teď vybrala zpět :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68996
4.5.21 22:47
@puntiiik píše:
Jinak se nejedná o prodej vajíček - dostanete pouze kompenzaci. U mne se jednalo spíše skutečně o dárcovství, neboť náklady a volno v práci mne vyšlo skutečně na podobnou částku, jako byla výše odškodného. Ale předpokládám, že kdybych byla student, či neměla tak dobře placenou pozici, byla bych si přilepšila.Já se pro dárcovství rozhodla proto, že mnoho mých kamarádek není schopna otěhotnět - ačkoli již několik let dodržují dobrý zdravotní styl atp. Chtěla jsem jim proto pomoci. Stejně tak pravidelně dávám krev či plazmu. Tu krev jsem si teď vybrala zpět :D.

Tak se dej brzy dohromady. Stimulace prostě není žádná sranda. Finanční motivace je zradna. I u krevních derivátů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
4.5.21 23:37
@Lama Lama píše:
Tak se dej brzy dohromady. Stimulace prostě není žádná sranda. Finanční motivace je zradna. I u krevních derivátů.

Jo, moc děkuji:).

No, krev a plazma je úplně zdarma (teda minimálně v nemocnici), říkám si, že to je fakt jedna z mála „pomocí“, která snad nejde zneužít. A dokáže to zachránit život, jako teď můj.

Do vajíček bych už nikdy nešla. Život to nezachrání, dítě se dá adoptovat… pokud človek poleví na požadavcích. A já málem zapříčinila, že mé děti přišly o mámu, zaměstnala jsem hromadu lékařů jen během operace, ale i později zabírala lůžko v nemocnici, a všeci mne tam obskakovali. A kdo ví, možná z těch vajíček ani nic nebude… jenže, já si dříve vážnost zákroku a rizika neuvědomila. Prostě moje blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33515
4.5.21 23:50
@puntiiik píše:
To ne, finanční kompenzaci nabízí za strávené dny v nemocnici. Jen jsem chtěla vědět srovnání, komu co nabídli. Přeci jen se podepisuje papír s riziky krvácení atp., nicméně, že se jedná o pravděpodobnost promile a nic o hrozbě ztráty vaječníků atp. Samozřejmě člověk se tak nějak vědomě vystavuje riziku smrti, ať už to tam je napsáno, nebo ne.

Tak nebuď hamižná a važ si svého zdraví. Kdo chce kam, pomozme mu tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33515
4.5.21 23:53
@puntiiik píše:
Jinak se nejedná o prodej vajíček - dostanete pouze kompenzaci. U mne se jednalo spíše skutečně o dárcovství, neboť náklady a volno v práci mne vyšlo skutečně na podobnou částku, jako byla výše odškodného. Ale předpokládám, že kdybych byla student, či neměla tak dobře placenou pozici, byla bych si přilepšila.Já se pro dárcovství rozhodla proto, že mnoho mých kamarádek není schopna otěhotnět - ačkoli již několik let dodržují dobrý zdravotní styl atp. Chtěla jsem jim proto pomoci. Stejně tak pravidelně dávám krev či plazmu. Tu krev jsem si teď vybrala zpět :D.

Je to prodej, ne že ne.Jen se to vznešeně nazývá kompenzacemi, protože prodej tkání je právně zakázán. Ve skutečnosti je to naval vajíčka, dostaneš prachy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
4.5.21 23:58

Jako dárce? Jdeš dobrovolně a dávají přece prachy za odběr ne? podepisuješ rizika. Tak proč by měli platit odškodnění? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
5.5.21 00:01

A jinak… jak to je s tim ditetem potom? ptž. např. když ženská chce zanechat potomka, ale nechce ho vychovavat, daruje vajička, tak je dle DNA biologickou matkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
5.5.21 00:43
@tothova píše:
A jinak… jak to je s tim ditetem potom? ptž. např. když ženská chce zanechat potomka, ale nechce ho vychovavat, daruje vajička, tak je dle DNA biologickou matkou?

Ne, matka je ta, co dítě vynosí a porodí.
Nějak si nedovedu představit, že by někdo chtěl zanechat potomka, ale nechtěl jej vychovávat.

Příspěvek upraven 05.05.21 v 01:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat