Finanční pomoc v těhotenství

Petra2320
17.12.19 22:53

Finanční pomoct v těhotenství

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když jsem na ÚP mám nárok na nějaký příspěvek? (Podporu nedostávam)..
Bydlíme s partnerem u mamky z důvodu rekonstrukce bytu.. A byla jsem se ptát na příspěvek na bydlení, ale řekla mi že nemám nárok, když mamka chodí do práce a přítel je zatím na ÚP, ale podporu nemá..
Nějaký rady?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

21351
17.12.19 22:57
@Petra2320 píše:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když jsem na ÚP mám nárok na nějaký příspěvek? (Podporu nedostávam)..
Bydlíme s partnerem u mamky z důvodu rekonstrukce bytu.. A byla jsem se ptát na příspěvek na bydlení, ale řekla mi že nemám nárok, když mamka chodí do práce a přítel je zatím na ÚP, ale podporu nemá..
Nějaký rady?

Přítel by měl začít makat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
17.12.19 22:58

Nejlepší bude se zeptat na socialce, možná nějakou hmotnou nouzi. Ale pokud máte společnou domácnost s mamkou, tak se bude asi posuzovat i jeji příjem a možná nárok mít nebudete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14356
17.12.19 23:02

Jakože se oba flákáte doma, rekonstruujete si byt, o náklady na bydlení se delite s mámou a jdeš se ptát, na co máš nárok? No když pominu, že vám není trapný, že máma narozdil od vás chodí do prace, tak je to teda pěkná drzost. Ať budoucí tatínek začne makat a tebe by taky neubylo najít si aspoň brigádu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 23:04

Rada : zkuste pracovat!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Petra2320
17.12.19 23:05

@terien přítel si přivydělává u otce a od nového roku začíná podnikat.. takže peníze ma.. a mamce platime najem… a na takové odpovědi nejsem zvědavá.. ptala jsem se na něco jinýho.. tak si ty blbý kecy nechte pro sebe

• Nahlásit
  • Citovat
Petra2320
17.12.19 23:06

@JancaS84 u mamky jsme jen docastne

• Nahlásit
  • Citovat
8469
17.12.19 23:07
@Petra2320 píše:
@terien přítel si přivydělává u otce a od nového roku začíná podnikat.. takže peníze ma.. a mamce platime najem… a na takové odpovědi nejsem zvědavá.. ptala jsem se na něco jinýho.. tak si ty blbý kecy nechte pro sebe

Tak když má peníze, tak je snad logické, že se postará o svou těhotnou partnerku, ne? Tak na co potřebuješ nějakou finanční pomoc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Petra2320
17.12.19 23:07

@Della Street
Přítel si přivydělává

• Nahlásit
  • Citovat
1247
17.12.19 23:08

@Petra2320 takze si privydelava a chcete prispevek? Na co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14356
17.12.19 23:09
@Petra2320 píše:
@terien přítel si přivydělává u otce a od nového roku začíná podnikat.. takže peníze ma.. a mamce platime najem… a na takové odpovědi nejsem zvědavá.. ptala jsem se na něco jinýho.. tak si ty blbý kecy nechte pro sebe

Když má peníze, na co potřebuješ dávky? Když pracuje, tak nepotřebuje být na UP ne? Takový vyžírky mám nejradši. A na co jsi zvědavá mě vůbec nezajímá, já narozdil od vás dvou platím daně, ze kterých chceš tu svoji srandu sponzorovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 23:24
@Petra2320 píše:
Nějaký rady?

Takže si přivydělává na černo? Jinak, pokud bydlíš v domácnosti s přítelem a matkou, lze vás posuzovat jako dvě samostatné domácnosti, za určitých podmínek. Jen doporučuji přiznat všechny příjmy, kdyby se to provalilo, tak to bude průšvih.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.12.19 23:26
@DeeSocialWorker píše:
Takže si přivydělává na černo? Jinak, pokud bydlíš v domácnosti s přítelem a matkou, lze vás posuzovat jako dvě samostatné domácnosti, za určitých podmínek. Jen doporučuji přiznat všechny příjmy, kdyby se to provalilo, tak to bude průšvih.

Za jakých? Mě na úřadě řekli, že to možné není.

• Nahlásit
  • Citovat
21351
17.12.19 23:30
@Petra2320 píše:
@Della Street
Přítel si přivydělává

Na černo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
17.12.19 23:35

No pokud peníze máte, tak na žádný příspěvek nárok mít nebudete. Navíc pokud začne partner podnikat, tak nebudete mít nárok na nic. Můj je jako OSVČ a nárok nemá už jen proto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama