Finanční poradce a hypotéka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucie992
Nováček 2 příspěvky 07.09.18 07:29
Finanční poradce a hypotéka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli tu má někdo zkušenost s finančním poradcem u hypotéky? S čím vším vám poradce pomáhal? Co vše s vámi řešil? Vždy jsme měla za to, že poradce za vás vyřídí veškeré dokumenty, pomůže je s vámi vyplnit, vše vám pečlivě vysvětlí, sjedná pojištění jak vás tak samotné stavby, vysvětlí co vše udělat aby jste splnily podmínky čerpání, následně po uzavření hypotéky s vámi řeší finance spojené s výstavbou domu a komunikuje s bankou o dalším čerpáním peněz, + komunikace s odhadcem. Prostě dělá vše aby jste na nic nemohly zapomenout. Jenomže ten náš „PORADCE“ nám dohodil pouze banku a „domluvil“ hypotéku (skoro vše jsme řešily my) Smlouvu k hypotéce nám zaslala přímo banka a nám se poradce ani neuráčil ozvat přitom by smlouvu s námi měl projít a vše vysvětlit. A teď za to má dostat nemalou provizi. :cert: :cert: :cert: :zed: Jaké máte prosím zkušenosti vy? Moc děkuji za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 07.09.18 07:33

Ta provize bude od vás? Já měla za to, že fin.poradce je placen z těch peněžních ústavů, kterým dohazuje klienty. Jinak máme fin.poradce v rodině a ten jezdí za klienty i docela dálky, když to situace žádá

Lucie992
Nováček 2 příspěvky 07.09.18 07:41

To jak jsme pochopila platí ta banka. Mě jde spíš ale o ten přístup k nám. Že s námi vlastně vůbec nekomunikuje i když má. + s náma má do budoucna všechno ohledně hypotéky řešit ale z jeho strany úplný nezájem.

Avu
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 07.09.18 07:43

Náš finanční poradce nám udělal nabídky z několika bank, vybrali jsme tu nejvýhodnější, zařídil odhad nemovitosti, sjednal kompletně celou hypotéku, zařídil a zaplatil návrh na vklad do KN, sjednal pojištění a řešili jsme s ním i daň z převodu nemovitosti. Chodili jsme pouze k němu, vše jsme podepisovali u něj, nepotkali jsme za celou dobu jiného člověka. Všechny smlouvy s námi prošel, všechny podmínky vysvětlil. Neplatili jsme vůbec nic, provizi dostal z banky.

Jinak smlouvy nám taky posílala banka na přímo, když přišly, šli jsme k němu, tam jsme to prošli a podepsali u něj a on to posílal za nás zpět.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 07.09.18 07:46
@Lucie992 píše:
To jak jsme pochopila platí ta banka. Mě jde spíš ale o ten přístup k nám. Že s námi vlastně vůbec nekomunikuje i když má. + s náma má do budoucna všechno ohledně hypotéky řešit ale z jeho strany úplný nezájem.
Špatný poradce, komunikovala bych už jen s bankou. Nehledě na to, jak je tu zmíněno, měli jste dostat několik nabídek, nejlepší jsou nezávislí poradci, co nejsou vázaní k jedné, dvoum bankám.
LennyL1
Kecalka 414 příspěvků 07.09.18 07:48

Tu provizi mu ale platí přece banka, kde Vám sjednal hypotéku ne vy? My jsme taky měli taky finančního poradce, taky nám sjednal jen hypotéku a pak už jsme do banky chodili my. Ale nám to nevadilo, protože jsme byli tak šťastní, že jsme hypotéku dostali. A to do té banky musel přítel snad desetkrát, protože nám 4× vyměnili člověka, co to s námi řešil a podepisoval. Jeden z nich vše ztratil a muselo se to vyřizovat znovu, další zase něco a pak zase něco. Ale ten náš finanční poradce je velmi vytížený a ještě je z jiného města. Každopádně kdykoliv jsem něco potřebovala, tak byl na telefonu, na mailu, pokud bylo vyloženě nutné, tak dojel. Kdyby nám ho nedoporučili, tak jsme stále v nájmu.

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 07.09.18 08:05

U standardní hypotéky je finanční poradce jen parazit, který Vám v ničem nepomůže. Hodí se u nestandardních, komplexnějších či složitějších hypoték, ale tam zase narazíte na to, že to zvládá jeden člověk z tisíce, takže spíše narazíte na novodobého maturanta, který sotva složil zkoušky u ČNB a neumí spočítat ani procenta. Mám nyní už pátou hypotéku a přes snahy různých poradců, které mi doporučili známí, mi nikdo nevyjednal lepší podmínky či by mi nějak výrazně někdo pomohl. Nakonec jsem vždy hypo dojednal přímo s bankou.

LennyL1
Kecalka 414 příspěvků 07.09.18 09:04

My bychom bez finančního poradce hypotéku nezískali a ještě nám jako živnostníkům sjednal lepší úrok. Následně mi pomohl ještě s konsolidací.

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 07.09.18 09:13

@Lucie992 zařídil vše co popisuješ a vyjednal naprosto luxusní podmínky. Řešil toho fakt hodně, až je mi ho trochu líto :mrgreen: od toho vašeho vych dala ruce pryč, ale když už jste vlastně skoro na konci, tak už s tím asi nic neuděláš. Jen tím pádem bych radši komunikovala přímo s bankou teď už.

Misha77
Nováček 3 příspěvky 07.09.18 15:02
rada z praxe :-)

Ahoj, dělám poradce a když jsem přečetla tvůj příspěvek tak jsem v šoku. Napíšu tu jak to má chodit. Klient přijde na schůzku z určitou představou. Má již vybranou nemovitost a nebo teprve vybírá. Sepíše se tzv. dotazník kde se proberou příjmy a výdaje klienta atd. Pak se probere nejvhodnější produkt pro klienta a jeho zajištění. Také již zmiňované pojistky a vše kolem.
Klient dostane seznam dokladů co je potřeba doložit a domluví se další schůzka. Pro klienta by měl být poradce kdykoliv na telefonu. Pak poradce vše s klientem sepíše a vysvětlí vše s tím spojené. Žádost jde do banky a po schválení následuje další schůzka s podpisem smluv. Spolupráce s klientem nekončí ani po tom co klient už bydlí ve svém - jelikož situace klienta se mění pořád.
Berte to jen jako radu z mé praxe. :-)

KudAle
Nováček 2 příspěvky 12.09.18 10:04

Dobrý den, jako při každé práci s lidmi je to stejné i s finančními poradci - záleží vždy na konkrétním člověku, jak se ke své práci staví. Někteří prostě udělají jen to nejnutnější, shrábnou provizi a dál se nestarají. Tak by to samozřejmě být nemělo, jak už popisuje kolegyně výše. Sama také dělám hypotečního specialistu a pro své klienty se vždy snažím udělat vše tak, jak popisujete výše - tedy zařídit a zajistit maximum nejen před podpisem smlouvy, ale i poté. Jedině tak se klienti nejen vracejí, ale také mě s radostí doporučují dál. Zvlášť v dnešní době, kdy je získat hypotéku čím dál těžší, je na místě si svých klientů vážit, což bohužel asi nebyl tento případ.

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 12.09.18 10:28

Juj, tady se ale najednou objevilo hodných a profesionálních poradců. Ale bohužel, děláte jim medvědí službu a jen dokazujete, jaký jste dobytek. Nově založený profil a reklama na finanční poradenství = důkaz, že finanční poradce je totální idiot.

KudAle
Nováček 2 příspěvky 12.09.18 10:39

Finanční poradenství reklamu nepotřebuje - každý zná někoho z tohoto oboru a každý má nějaké zkušenosti, ať už pozitivní nebo negativní. Navíc hypoteční specialista nemusí být nutně finanční poradce tak jak tu byl popsán, ale to jen tak na okraj. Jak už jsem řekla, všechno je jen o lidech.. a Vy jste zvládla vyseknout dvě nadávky na necelých třech řádcích - gratuluji ;)

Misha77
Nováček 3 příspěvky 13.09.18 12:11

Myslím, že tento web je o radách a diskuzi. Tyto stránky znám už dlouho a pokud jsem do teď neměla potřebu přispívat je to má osobní věc. Myslím, že slovo reklama znamená úplně něco jiného. Snad tu jsou lidé kteří chápou co jsem příspěvkem do diskuze chtěla říct. Ono totiž dobrý fin. poradce reklamy nepotřebuje. Pro něj jsou hlavní spokojení klienti a doporučení.
 @TMana

kačka39
Kecalka 334 příspěvků 13.09.18 12:24

@Lucie992 Vím, že finanční poradce by ti měl uměl sjednat hypotéku s nižším úrokem a za lepších podmínek, než ty sama. Asi bych takového i uměla sehnat. Ale moje zkušenost s nima je tak hrozná, že ti nabízí produkty, které vůbec nepotřebuješ a nejsou zas tak výhodné pro tebe. Radši jsem si hypotéku domluvila přímo v bance sama.
@Misha77 pokud to děláš tak , jak jsi popsala, tak to je fajn. Možná jich je víc takových. Ale špatné zkušenosti s nimi má asi hodně lidí.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Česko, dílna všech coverů: Další verze hitu Být stále mlád Mareše a Gotta boduje

Jak se dělají hity v Česku? Zrecyklujte úspěšnou zahraniční melodii, dejte jí... číst dále >

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >