Finanční poradce při mateřské/rodičovské dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JajulkaS
Nováček 1 příspěvek 07.05.19 08:03
Finanční poradce při mateřské/rodičovské dovolené

Ahoj maminky,
přicházím s radou do života (z mého vlastního ponaučení). V roce 2016 jsem byla na rodičovské dovolené se synem (V roce 2017 jsem se vracela po RD do své práce), a brigádně jsem nastoupila jako finanční poradce u Modré pyramidy. Vše se jevilo jako naprosto super. Podepsala jsem mandátní smlouvu, živnost jsem měla otevřenou, takže jsem jen doplnila prodej služeb, jezdila jsem na školení. Bavilo mě to, bylo to super. První měsíce jsem si vydělávala kolem 15 tisíc, pak už to moc nešlo a vrátila jsem se do práce. S Modrou jsem chtěla spolupráci ukončit, ale bylo mi řečeno, že to nelze, že bych musela vracet 40 tisíc, ale to jsem nemela, tak jsem zůstala. Má manažerka mi nabídla, že za mě bude pracovat, abych se stala rodinným bankéřem (firemní postup) - za to měla samozřejmě nějakou tučnou odměnu od vedení. Pracovala mým jménem, dala jsem ji své přístupy (byla jsem hodně hloupa), uzavírala smlouvy, a já ji provizi přeposílala na její účet. Dnes už bych takovou chybu neudělala.
Po roce mi MPSS spolupráci ukončila, prý pro mou pasivitu, za což jsem byla ráda. Jenže to jsem netušila, co bude následovat. Přišel první dopis (po roce a půl), že mám zaplatit 1.700 kč - vrátit za ukončenou smlouvu. Začala jsem se ptát, proč? - klient nebyl řádně udržován po mém odchodu, tak smlouvu vypověděl, a já musím vrátit peníze. Prý podle mandátní smlouvy a provozního řádu- ten jsem nikdy neměla možnost přečíst, a prý ke součástí smlouvy, ale mně ho asi zapomněli dát:( když jsem začala řešit, přišla další rána - zaplatit další 2 tisíce za ukončenou smlouvu pana, kterého jsem nikdy neviděla, klienta, kterého měla na starosti má manažerka pod mým jménem. Bohužel provize přišla na můj účet.
Obrátila jsem se na právní zastoupení, a Modrá pyramida začala vymýšlet, vykrucovat se, vyhrožují. Do telefonu říkají, že posílají e-mail, nic nepřijde. Manažerka tvrdí, že se mi nemůže dovolat, a přitom mi nevolala. Ředitel se nejdřív zdá být rozumný, pak jedná arogantně.
Zkrátka to vypadá, že pro 3 tisíce skončíme u soudu. Já se chci bránit, protože mi nikdy nikdo nic neřekl o tom, že i po skončení spolupráce ručím za uzavřené obchody. Může se tedy stát, že budu vracet vše, co jsem si kdy vydělala i nevydělala (i to, co jsem přeposlala manažerce) - neměla jsem jí nic dávat :(
Právnička doporučila zjistit, zda někde existuje má smlouva i s provozním řádem, který mně dát zapomněli (nebo nedali schválně, protože kdybych věděla, že ještě po skončení spolupráce budu ručit za smlouvy min.3 roky, nedělala bych to, rozhodně ne v me životní situaci - matka samozivotelka na RD s hypotékou na krku). Po získání této smlouvy se domluvit s bývalou manažerkou, aby uhradila to, co má. Poté uzavřít dohodu o narovnání, abych nemusela už nic vracet.
Bohužel je zde velké podezření, že mi někdo smlouvy předělává schválně.
Pokud se nepůjde domluvit, půjde se k soudu.
Tak maminky, prosím, NEPRACUJTE JAKO PORADCE PRI MATEŘSKÉ (asi nejen u Modré pyramidy), POKUD NECHCETE POTOM PLATIT A DOSTAT SE DO PROBLÉMŮ! Od této doby nic nikdy neuzavírám s žádným poradcem, protože jsem se v nich moooooc zmýlila :( snad tento článek pomůže zachránit další důvěřivé maminky.

Reakce:
Lalelale
Závislačka 4703 příspěvků 07.05.19 10:18

Reaguji jen na část, ale pokud se ohánějí tím, že volají a ty to nebereš, lusknutim prstu jim to rozsekas vypisem. Nevím, jakou hrůzu jsi jim musela podepsat, ale v naší firmě by měla kurna problém tvá manažerka, protože využívala přístupy cizího člověka a ještě cachrovala s provizí. Přečti si smlouvu a pak jednej, všechny ty údajné pokuty v ní musejí být, a pokud ne, smolík.

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1548 příspěvků 07.05.19 10:40

@JajulkaS pokud je smlouva na tvé jméno a dostala jsi po podpisu celou provizi, tak po určitou dobu rucis za to, že smlouva bude trvat pár let (u životek je to 2 nebo 5 let, podle doby uzavření). Pokud nedošlo ke zrušení „k počátku“, tak vracíš jen poměrnou část provize. Po uplynutí doby ručení už po tobě nemohou nic chtít. O jaké smlouvy šlo?

A sice ti to nikdo možná neřekl, ale ve smlouvě jsi to určitě měla, hledej něco jako „storno“ nebo „předčasné ukončení smluv“

riccius
Kecalka 320 příspěvků 07.05.19 10:50

Mně to přijde jako celkem dobrá zkušenost, a docela i levná za 3.000 Kč. Snad se z ní poučíš, že si máš číst smlouvy, a pokud odkazují na nějaké další dokumenty, tak si přečíst i je.

SábaW
Kecalka 208 příspěvků 07.05.19 11:05

Mě zaráží, že manažerka se s tebou podílela na podvodu. Ona dělala pod tvým ID a ty jsi jí posílala peníze. Nejspíš bych se na ni obrátila ať to začne řešit. Nebo se obrátila na společnost, že nadrizena zneuzila tvé prihlasovaci údaje.

lachtanice86
Echt Kelišová 8049 příspěvků 07.05.19 11:38

No tak jsem na rp a tohle by mne ani nenapadlo.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8790 příspěvků 07.05.19 14:42

Nestěžuj si na modrou pyramidu, ale na svoji hloupost! Pro spoustu lidí je finanční poradenství seriozní zdroj výdělku, nejsou v tom žádné podvody. Pokud sis pořádně nepřečetla smlouvu a ještě jsi dovolila cizímu člověku podnikat na tvoje triko, tak to je jen a jen tvoje blbost. To bylo neskutečně naivní. Proč myslíš, že smlouvy uzavírala na tebe?. Nebude je muset danit, ty ano. Bohužel jde o podvod její i tvůj…

Váš příspěvek
Reklama