Finanční poradenství - jak to překonat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 13:12
Finanční poradenství - jak to překonat

Píšu raději anonymně, protože je to pro mě dost citlivé téma… Před nedávnem jsem se nechala ukecat na to, že budu dělat finančního poradce - no tedy ukecat není zas úplně správné slovo, spíš jsem to vždy chtěla zkusit, tak trochu vím, jak to chodí, protože před pár lety jsem to zkoušela u OVB (naštěstí jsem toho včas nechala, ještě než stačilo dojít k maléru. :lol: )
Teď pracuji pro společnost Kapitol. Mám k tomu tedy i „normální“ práci, na zkrácený úvazek, která mi zajistí, že každý měsíc nechcípnu hlady a poplatím, co mám. Bez toho bych do toho nešla. No a teď k problému, ono to s ním vlastně dost souvisí.
Není mi jasné, proč provize ze smluv, které uzavřu, má poradce dostávat až koncem příštího měsíce následujícího po měsíci, ve kterém to bylo uzavřeno, a to ještě ne všechny. Kupříkladu teď mi kolega s „radostí“ zvěstoval, že za nějakého pána mám 73 jednotek, tj. v přepočtu asi 12 000 Kč, ale moje radost se ztratila, když jsem zjistila, že tento měsíc z toho neuvidím nic a v příštím měsíci MOŽNÁ (myslí, není si jistý…) asi půlku. Ztrácím úplně motivaci a mám chuť se na to vykašlat. :roll: Když si vezmu, že ještě polovina schůzek, které si člověk domluví, nevyjdou, protože ti lidi nejsou schopni odmítnout hned, tak to natahují a pak se třeba ani neomluví, nepřijdou a neberou telefon (stalo se mi několikrát)…a ta zbylá půlka se táhne na dlouhé lokte, protože jak asi víte, než se něco podepíše, tak musí proběhnout 3 schůzky, a to minimálně, protože kolikrát mají ti lidi bor*el v papírech a tak to doma hledají a ještě třeba nemají čas v nějakém blízkém termínu. Takže za něco, co jsem podepsala dejme tomu v březnu, dostanu provizi třeba až v červenci. Vím, že takhle je ten systém nastavený a nic s tím neudělám, ale nechápu, proč na začátku mlží a nepřiznají, že je to takhle těžké a nejisté, a ještě mě s chutí přesvědčovali, ať okamžitě nechám té „normální“ práce, že si tady vydělám desetitisíce. To jistě…hned bych byla zadlužená. Mně bohužel jako většině lidí nikdo nic nedá a tak to musím pytlíkovat sama, občas si půjčím i od rodiny, dělám to nerada, ale prostě stane se mi, že nevyjdu. :oops:
Beru to stejně jako dočasný stav, mám přítele daleko a v létě se k němu budu po roce stěhovat, upřímně tu práci na zkrácený úvazek (je tam pracovní doba jeden týden práce pondělí - neděle, druhý týden volno)…jsem vzala kvůli němu, seznámili jsme se loni v létě a já zrovna musela hledat novou práci, tak jsem to vyřešila takto, abychom se více viděli. Donedávna jsem si přivydělávala jako noční recepční v hotelu ty volné týdny, nic moc, jasně, ale aspoň tam byly peníze jisté. :( Teď jsem toho nechala, abych se mohla věnovat tomu poradenství, vážně to dělat chci, ale prostě teď jsem zrovna naštvaná a demotivovaná, že do příští výplaty zase budu třít bídu s nouzí a potřebuju třeba slyšet nějaké zkušenosti lidí, co se kousli a nedali se a časem se to vyplatilo. Nepište mi prosím asi nic o rychlokvaškách, to nechci být, vzdělávám se v tom a jde mi opravdu o klienty, ale taky o svůj zisk (jasně, proč asi všichni pracujeme) a tento systém mi tedy přijde opravdu podivný a spíš demotivační. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 52596 příspěvků 30.04.19 13:17

Ostatní nezmění. Musíš změnit svůj způsob chování ke klientům tak, aby se necítili pod tlakem ti něco slíbit a pak si to rozmysleli a Bali se ti to říct. Evidentně se cítí nuceni a je jim nepřijde to rušit.
Jinak já bych to nedelala

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 13:22
@Lama Lama píše:
Ostatní nezmění. Musíš změnit svůj způsob chování ke klientům tak, aby se necítili pod tlakem ti něco slíbit a pak si to rozmysleli a Bali se ti to říct. Evidentně se cítí nuceni a je jim nepřijde to rušit.
Jinak já bych to nedelala

Nevím, co tím myslíš? Že by se cítili nuceni na schůzku? Mluvím jen o tom, že jsem si domluvila schůzku, den dva předtím třeba ještě potvrdila a oni se pak ani neozvou. Nevím, že bych někoho tlačila. :( S lidmi jednat umím, mám to natrénované myslím dost, dělala jsem léta na obchodních odděleních, telefonáty byly můj denní chleba. Ale to je prostě bohužel v lidech.
Já bych to možná taky už nedělala :D :D :lol: Ale nebudu si na 3 měsíce shánět jinou práci a momentální nabídka brigád je dost mizerná.

dada85
Kecalka 350 příspěvků 30.04.19 13:23

Je to normální, že aktuální měsíc vyděláváš až na další nebo i pozdější měsíc. když vydržíš ty tři měsíce tak už každý měsíc máš peníze… srovná se to.

Lama Lama
Hvězda diskuse 52596 příspěvků 30.04.19 13:24
@Anonymní píše:
Nevím, co tím myslíš? Že by se cítili nuceni na schůzku? Mluvím jen o tom, že jsem si domluvila schůzku, den dva předtím třeba ještě potvrdila a oni se pak ani neozvou. Nevím, že bych někoho tlačila. :( S lidmi jednat umím, mám to natrénované myslím dost, dělala jsem léta na obchodních odděleních, telefonáty byly můj denní chleba. Ale to je prostě bohužel v lidech.
Já bych to možná taky už nedělala :D :D :lol: Ale nebudu si na 3 měsíce shánět jinou práci a momentální nabídka brigád je dost mizerná.

No tak evidentně si s tebou něco domluví a pak to nechtěj. Proč myslíš?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 13:26
@Lama Lama píše:
No tak evidentně si s tebou něco domluví a pak to nechtěj. Proč myslíš?

Protože neumějí říct ne rovnou. To já bohužel z krátkého rozhovoru nepoznám, nejsem jasnovidec. :pankac:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 13:26
@dada85 píše:
Je to normální, že aktuální měsíc vyděláváš až na další nebo i pozdější měsíc. když vydržíš ty tři měsíce tak už každý měsíc máš peníze… srovná se to.

Děkuji za radu. Máš osobní zkušenost?

dada85
Kecalka 350 příspěvků 30.04.19 13:30
@Anonymní píše:
Děkuji za radu. Máš osobní zkušenost?

Jojo a jsem spokojena. A jak píšeš o těch zrušených domluvených schůzkách, tak to je bohužel taky normální. Je to prace s lidmi a musí se počítat se vším… a pravidlem taky je, protivný po telefonu =milý osobně :D

Lama Lama
Hvězda diskuse 52596 příspěvků 30.04.19 13:31
@Anonymní píše:
Protože neumějí říct ne rovnou. To já bohužel z krátkého rozhovoru nepoznám, nejsem jasnovidec. :pankac:

NO, ale normálně to lidi nedělají, v jiných situacích, které vědomě chtějí… Tak zkusit změnit strukturu domlouvání termínu nebo vůbec zjištování, zda o tvé služby mají skutečně zájem. Co jim dát čas na rozmyšlenou. A pokud budo mít záem, aby zavolali znovu.

Uživatel je onlineBubla_Bučková
Kelišová 6340 příspěvků 30.04.19 13:31
@Anonymní píše:
Protože neumějí říct ne rovnou. To já bohužel z krátkého rozhovoru nepoznám, nejsem jasnovidec. :pankac:

Ježíš kolik mě jich takhle nahánělo :roll: všechna ta jejich „jenom“ si „nezávazně“ promluvit. Musela jsem to dát do blokovaných a je mi trapně i za ně… Zahrnuje i nabídku tiande a domácích šperků :roll:

Kriss Tina
Extra třída :D 10165 příspěvků 30.04.19 13:33

Ono tam taky bude fugurovat, že ten klient má nárok od té smlouvy co s ním uzavřeš do nějaké doby odstoupit ne? Takže logicky dostaneš provizi až ve chvíli, kdy je jistý že se z toho nevykrouti :think: nevim teda jestli to je tak pořád a jak kde, já chtěla dělat něco podobného před lety, ale tohle mě prostě odradilo, abych jezdila na schůzky, zarizovala smlouvy a pak čekala jestli to podepíšou a pak čekat dal jestli se ještě nerozhodnou to stejně zrušit.

Enmamma
Závislačka 3888 příspěvků 30.04.19 13:33

Nevím, jak vnímají finanční poradce ostatní, ale mohu ti říci, jak je vnímám já a proč se ze schůzek omlouvám. Vnímám je negativně. Nakonec tvůj příspěvek mě utvrzuje v mém postoji. Řada lidí jde pracovat jako finanční poradce proto, že nemůže najít práci a tato práce je dostupná a zaměstnavatel nevyžaduje žádné vzdělání. Financím nerozumí, učí se to za pochodu, jejich domácí hospodaření je toho ukázkou. Jednu takovou jsem znala blíže, byla zadlužená, její hospodaření byl děs, ale byla sympatická a výmluvná, tak šla dělat finančního poradce. Říkala jsem si, co asi může radit, když si neporadí sama se sebou. Problém je, že to bývají schopní manipulátoři a do schůzek člověka natlačí. Pak horečně přemýšlím, jak se těch schůzek zase zbavit. Někdy už se ani neomlouvám. Říkám si, že to je riziko manipulace a mě do toho nic není. Tak třeba to je můj postoj jako potenciálního klienta finančního poradce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 13:37
@Enmamma píše:
Nevím, jak vnímají finanční poradce ostatní, ale mohu ti říci, jak je vnímám já a proč se ze schůzek omlouvám. Vnímám je negativně. Nakonec tvůj příspěvek mě utvrzuje v mém postoji. Řada lidí jde pracovat jako finanční poradce proto, že nemůže najít práci a tato práce je dostupná a zaměstnavatel nevyžaduje žádné vzdělání. Financím nerozumí, učí se to za pochodu, jejich domácí hospodaření je toho ukázkou. Jednu takovou jsem znala blíže, byla zadlužená, její hospodaření byl děs, ale byla sympatická a výmluvná, tak šla dělat finančního poradce. Říkala jsem si, co asi může radit, když si neporadí sama se sebou. Problém je, že to bývají schopní manipulátoři a do schůzek člověka natlačí. Pak horečně přemýšlím, jak se těch schůzek zase zbavit. Někdy už se ani neomlouvám. Říkám si, že to je riziko manipulace a mě do toho nic není. Tak třeba to je můj postoj jako potenciálního klienta finančního poradce.

I váš finační poradce může mít sám problém s penězi. Protože všichni jsme jen lidé, že. Ještě když čekáš na provize, které chodí kdo ví kdy.

No nic, když to tak pročítám, mám chuť se na to vykašlat opravdu.

Tichošlápek
Extra třída :D 14329 příspěvků 30.04.19 13:39
@Anonymní píše:
I váš finační poradce může mít sám problém s penězi. Protože všichni jsme jen lidé, že. Ještě když čekáš na provize, které chodí kdo ví kdy.No nic, když to tak pročítám, mám chuť se na to vykašlat opravdu.

Tak to udělej a najdi si normální práci na plný úvazek. Pak nebudeš muset doufat, ze ti provize dorazí brzy

Enmamma
Závislačka 3888 příspěvků 30.04.19 13:40
@Anonymní píše:
I váš finační poradce může mít sám problém s penězi. Protože všichni jsme jen lidé, že. Ještě když čekáš na provize, které chodí kdo ví kdy.No nic, když to tak pročítám, mám chuť se na to vykašlat opravdu.

Já bych takovou práci nedělala, nemá dobré jméno. Třeba ale naopak za burzovním makléřem bych šla, ten musí mít vzdělání i zkušenosti.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama