Finanční potíže, problémy s bydlením, myšlenky na sebevraždu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.1.22 21:04

Finanční potíže, problémy s bydlením, myšlenky na sebevraždu

Ahoj, nutně se potřebuju vypovídat a poradit se s někým kdo má podobnou zkušenost.
Můj život se hroutí ze všech stran, okolí to jen zhoršuje a moje volání o pomoc berou na lehkou váhu. Můj život už od dětství stojí za nic, jeden rodič ukončil svůj život kvůli dluhům a díky tomu jsme skončili na ulici, historie se opakuje, s přítelem jsme se dostali do tíživé situace i přestože oba pracujeme…na své vlastní bydlení nemáme díky zadlužení mé polovičky, zbývá nám opravdu málo peněz a vše většinou padne na nájem a jídlo pokud se tomu tak dá kolikrát říkat…majitel bytu kde bydlíme chce nemovitost prodat a tudíž nám dal po 5ti letech čas do jara na vystěhování…nemáme na kauci na vlastní bydlení, při cenách bytů nebudeme mít ani na nájem. Poslední měsíce mě nic nebaví, kolikrát nejsem ani několik dní schopná vstát do práce a jen spím a stále jsem vyčerpaná. Cítím úzkost a chce se mi jen brečet. Vím že z naší situace není východisko a nevím co mám dělat, přemýšlým nad sebevraždou, nebaví mě už žít, jsem vyčerpaná za ty roky boje o přežití. Dokáže mi tu někdo poradit na koho se obrátit? Jak po psychické stránce, tak po finanční? chci tuhle situaci nějak řešit a vyřešit. :( na obecní byt nedosáhneme protože nemáme děti…za co bychom je taky logicky uživili, na žádné příspěvky od státu nedosáhneme alespoň jsem se nedočetla a takových na které bychom dosáhli je tu prosím někdo, kdo by mi poradil jak z téhle situace ven?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5568
4.1.22 21:12

Tady se neptej, volej linku bezpečí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52848
4.1.22 21:12

Jak se ti podarilo zdedit dluhy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
4.1.22 21:13
@Anonymní píše:
Ahoj, nutně se potřebuju vypovídat a poradit se s někým kdo má podobnou zkušenost.
Můj život se hroutí ze všech stran, okolí to jen zhoršuje a moje volání o pomoc berou na lehkou váhu. Můj život už od dětství stojí za nic, jeden rodič ukončil svůj život kvůli dluhům a díky tomu jsme skončili na ulici, historie se opakuje, s přítelem jsme se dostali do tíživé situace i přestože oba pracujeme…na své vlastní bydlení nemáme díky zadlužení mé polovičky, zbývá nám opravdu málo peněz a vše většinou padne na nájem a jídlo pokud se tomu tak dá kolikrát říkat…majitel bytu kde bydlíme chce nemovitost prodat a tudíž nám dal po 5ti letech čas do jara na vystěhování…nemáme na kauci na vlastní bydlení, při cenách bytů nebudeme mít ani na nájem. Poslední měsíce mě nic nebaví, kolikrát nejsem ani několik dní schopná vstát do práce a jen spím a stále jsem vyčerpaná. Cítím úzkost a chce se mi jen brečet. Vím že z naší situace není východisko a nevím co mám dělat, přemýšlým nad sebevraždou, nebaví mě už žít, jsem vyčerpaná za ty roky boje o přežití. Dokáže mi tu někdo poradit na koho se obrátit? Jak po psychické stránce, tak po finanční? chci tuhle situaci nějak řešit a vyřešit. :( na obecní byt nedosáhneme protože nemáme děti…za co bychom je taky logicky uživili, na žádné příspěvky od státu nedosáhneme alespoň jsem se nedočetla a takových na které bychom dosáhli je tu prosím někdo, kdo by mi poradil jak z téhle situace ven?

Holka, zarazila jsem se u té zadluženosti přítele – proč, proboha, máš potřebu mít takový protějšek? :think: Vždyť tě evidentně táhne ke dnu. Vzhledem k tomu, co popisuješ, by sis zasloužila stabilního, solventního chlapa, o kterého se můžeš opřít.
Co se týče té psychiky, tvůj stav odpovídá středně těžké depresi a bylo by minimálně vhodné jej konzultovat s psychiatrem. Kontakty najdeš třeba na portále znamylekar.cz. A neboj, vše se dá řešit, když se na tom zamaká :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36396
4.1.22 21:13

Je mi to moc líto. Odkud jste? Občanské poradny různých neziskových organizací nabízí zdarma dluhové poradenství i sepsání návrhu na insolvenci. Milostivé léto by vám nepomohlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4256
4.1.22 21:16

Mně připadá, že tě zadlužení partner táhne ke dnu. Ty dluhy jsou jeho nebo vaše? Nic jiného vám nezbyde, než hledat nový nájem, třeba menší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
4.1.22 21:17

Pokud máte úzkosti, a myšlenky na sebevraždu tak vám radím utíkejte k psychologovi či psychiatrovi a reste to protože pokud máte psychické problémy a ještě finanční a další…
Tak musíte být hlavně duševně v pořádku.
Vím o čem mluvím ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
4.1.22 21:23

Zenska blazniva… proc si s takovym chlapem, co ma dluhy? :zed: tahne te ke dnu a ty skoncis v nejlepsim pripade v blazinci. Deti nemate. Proc proboha od nej nevypadnes, budes mit prispevky od statu a pomalu se budes davat dohromady. Kontaktuj poradnu, ty ti pomuzou s tvoji situaci a reseni. Nechce se mi kolikrat verit, co tu za existence ziji. Holka kazdopadne drzim palce a vzchop se a zacni sama od zacatku :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2936
4.1.22 21:23

Posli chlapa na brigadu.

Edit: Nechapu, jak dva bezdetni pracujici nemuzou mit prachy. Rozejdi se s nim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
4.1.22 21:26

Kolik je ti roku? Co treba insolvence?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6018
4.1.22 21:28
@VitaminC píše:
Posli chlapa na brigadu.Edit: Nechapu, jak dva bezdetni pracujici nemuzou mit prachy. Rozejdi se s nim.

Asi má samaritánský a spasitelský syndrom spojený s touhou po sebezničení…jinak to nedokážu pochopit, když podobný scénář ZNÁ z rodiny :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
4.1.22 21:32

Proboha jak je tohle možné kopni to ubohé závaží co si říká chlap do zadni části těla. Není možné aby dva lidé nedali dohromady ani pár korun na bydlení. i kdyby měl exekucí i tak mu něco nechají. Tak nevím kam on ty peníze dává.
Myslím že když to sním skončíš tak nebudeš mít deprese starosti a budeš se mít fajn ;)
Pokud nemáte nárok na dávky tak rozhodně berete nějaké pěkné peníze a sama bys alespoň na chvíli zaplatila určitě z nouze ubytovnu než se dáš dohromady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
4.1.22 21:38

Je to 5 let kdy jsem se budila s pláčem. Ale opravdu s depresí!
Neměla jsem nikoho.
Změnila jsem prostředí, lidi kolem sebe, město.. prostě celý život.
Teď mám zdravé krásné miminko a partnera více jak 3 roky. Opravdu jsem ani nejedla, prostě jsem neměla chuť k životu, prostě být!
Nevzdavej to! :hug: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 21:39

Je evidentní, že se nikdo z vás neměl problémy jako my, do kterých se může dostat opravdu každý. Přítel pracuje na vedoucí pozici a jeho plat by bez finančních potíží zajistil v pohodě 2 rodiny Bohužel nájem u nás ve městě za byt o výměře 36m vyjde měsíčně na necelých 17 tisíc to je většina méjo platu. Do potíží se dostal díky tomu že ležel několik měsíců na JIP + se rok léčil s rakovinou. Mě se bohužel s mým příjmem nepovedlo koloběh peněz udržet a poplatit co bylo třeba…pak už se to jen vezlo, úspory
mizely a nebyl kdo by mi pomohl. Takže není žádná existence jak jsem se tu někde dočetla což se mě hodně dotklo. Odkopnout někoho kvůli dluhům? Fuj lidi, že se nestydíte. :,( nikomu z vás bych tohle nepřála, chci poradit jak z tohohle ven dřív jak za 4 roky z insolvence kterou už rok splácí

• Citovat
  • Nahlásit
10858
4.1.22 21:45

Zcela upřímně říkám, že tohle asi nemá moc řešení. Na sociální dávky nedosáhnete, protože dluhy v nich (naštěstí) nejsou zohledněné. Milostivé léto nepřipadá v úvahu, bez ohledu na fakt, že se týká jen některých dluhů (a je třeba je zaplatit celé, ne splátky), když nemáte ani na kauci. Moc netuším, jakou radu, kam se obrátit a řešit finance, máš na mysli? Nikdo vám kauci nezaplatí, jste dva zdraví lidé, máte možnost pracovat a zažádat o insolvenci, pokud tedy splníte podmínky a neoje. báváte věřitele už teď, třeba prací na černo.

Aha, tak insolvenci už má. V tom případě jen ty navyš příjem. Nebo pokoj ve sdíleném bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat