Finanční příspěvky dospělých dětí do domácnosti

837
28.5.16 20:36

Finanční příspěvky dospělých dětí do domácnosti

Kolik by dle vás měly příspívat dospělé děti do domácnosti, když výdělky u jednoho budou cca 12 500 Kč čistého s tím, že bude dojíždět a 2 000 Kč projede a u druhého cca 14 500 Kč čistého a bude pracovat v místě bydliště?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18075
28.5.16 20:38

5 tisic u toho se ctrnactkou cisteho a tak tri tisice u toho s dvanactkou…

Příspěvek upraven 28.05.16 v 20:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.16 20:39

Prosím anonym nechci aby rodina věděla
já dávala 15% z výplaty + polovinu na vodu, uhlí a elektriku a další větší výdaje ( bez ohledu na to kolik jsem projela nebo ne )

• Nahlásit
  • Citovat
23860
28.5.16 20:41

Na to si počkám. :think: Dala bych jim oběma stejně - tak 2000,– pokud tedy doma mají jídlo (snídaně večeře), ale zas by mi bylo líto jednoho, že mu zbyde méně, tak nevím. :nevim: Taky záleží, jaké máte náklady na domácnost, jak moc je hodláš dotovat atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
28.5.16 20:43

Já dávala našim 3000,ale je pravda, že oni mi to schovávali na vlastní bydlení. To jsem se ale dozvěděla až později. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22707
28.5.16 20:43

Tak záleží, zda byl to bylo jen na bydlení nebo i za jídlo a pak za jaké. Jestli bude mít denně teplé, nebo bude „jen“ žít ze společné ledničky.
Taky na tom, jak moc rodiče ty peníze potřebují a jak moc jde o principy a o to, jak moc to potřebují sami děti.
Pokud to jako rodič nepotřebuju a dítě smí minimálně + občas nakoupí, tak 1000-2000. A vidím, že se snaží, že spoří.
Pokud to potřebuju a vidím, že děcko je lajdák a všechno utratí, tak bych asi byla tvrdší.
Na toto není jednotný metr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
28.5.16 20:45

Ja mela kdysi 18 cisteho a davala jsem 3tis. Vesmes na energie, nakup jidla jsem obcas udelala k tomu. Zalezi na energiich, nakladech. Naklady bych rozdelila podilem, ktery na ne pripada podle poctu peacujicich v domacnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10206
28.5.16 20:45

@Hanka1 pochopila si, ze jde o její děti a ne o podnájemníky? 8o

Ja bych si od mých děti brala teda opravdu jenom minimum -třeba 1500-2000 max. Aby měli možnost nasetrit si nez se osamostatni. A uz vubec bych teda děti nedělila podle platu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
28.5.16 20:46
@aprazanda píše:
Kolik by dle vás měly příspívat dospělé děti do domácnosti, když výdělky u jednoho budou cca 12 500 Kč čistého s tím, že bude dojíždět a 2 000 Kč projede a u druhého cca 14 500 Kč čistého a bude pracovat v místě bydliště?

Tak to záleží i na tom, kolik vás je, jestli 4, ty a manžel/partner a děti. Pokud komplet, tak bych dala tak 2000 a 3000 a pokud jste 3, tedy ty a děcka, tak třeba o 1000 - 2000 víc.

Ale já bydlela u našich 3 roky, než jsem se přestěhovala do baráku k chlapovi a naši po mě nechtěli nic :nevim: Tak jsem aspoň kupovala ty denní věci, jako pečivo, salám a tak, to měsíčně určo tu 3 hodilo :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
28.5.16 20:47

@mikkeilla co vím od kamarádek, tak to takto dělali všichni rodiče :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2055

Hmmm, vzala bych veskery vydaje- jidlo, drogerie, plyn, elektrika, voda atd… A vydelila poctem clenu domacnosti :think: a spis obema stejne- nejspis maji stejny domaci komfort, ne? I kdyz by jednomu zbyvalo min…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6227

Já jsem projela 1500 a máma sotva 500. Přesto se všechny výdaje domácnosti sečetly a šly jsme hezky napůl. Přijde mi to spravedlivý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
837
28.5.16 20:49
@Aries6 píše:
Tak záleží, zda byl to bylo jen na bydlení nebo i za jídlo a pak za jaké. Jestli bude mít denně teplé, nebo bude „jen“ žít ze společné ledničky.
Taky na tom, jak moc rodiče ty peníze potřebují a jak moc jde o principy a o to, jak moc to potřebují sami děti.
Pokud to jako rodič nepotřebuju a dítě smí minimálně + občas nakoupí, tak 1000-2000. A vidím, že se snaží, že spoří.
Pokud to potřebuju a vidím, že děcko je lajdák a všechno utratí, tak bych asi byla tvrdší.
Na toto není jednotný metr.

Ještě máme jedno dítě na druhém stupni. Denně vařím teplý jídlo a bydlíme ve starším domku, náklady na energie cca 8 000 Kč měsíčně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
28.5.16 20:51

@aprazanda 8000/5 osob, to jsou naklady plus nejakou sumu na to jidlo, to uz musis vedet ty, kolik projite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
837
28.5.16 20:52
@Jitusee píše:
@Hanka1 pochopila si, ze jde o její děti a ne o podnájemníky? 8oJa bych si od mých děti brala teda opravdu jenom minimum -třeba 1500-2000 max. Aby měli možnost nasetrit si nez se osamostatni. A uz vubec bych teda děti nedělila podle platu :roll:

No jasně, jde o děti. Pokud to půjde, tak bych část z jejich příspěvku taky chtěla pro ně uspořit. Nicméně doma mají celkem plný servis a myslím, že je fajn, když si zvyknou, že náklady na bydlení a jídlo prostě jsou. Já sama jsem dávala čtvrtinu výplaty, ale je to už hodně let zpátky. Právě nevím, jestli brát ohled na to, že jeden víc vydělá a neprojede a druhý míň vydělá a ještě dost projede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama