Finanční rozdíl mezi 1.a 2. těhotenstvím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bianca39
Kecalka 153 příspěvků 17.10.14 09:57
finanční rozdíl mezi 1.a 2. těhotenstvím

Ahoj maminky,
chci se přeptat na věc, kterou nechápu. Moje první těhotenství v roce 2011 jsem začala neschopenkou, která mi chodila v určité výši, následní mateřská a roodičovský příspěvek. Ten nedávno stejně jako RD skončil a plynule jsem navázala s druhým těhu opět na nemocenskou atd. Nicméně ta mi nyní chodí o dost tisíc Kč méně než v prvním případě :? přitom mě bylo řečeno, že když plynule navážu s prvním dítětem na druhé, budou mi chodit dávky ve stejné výši, ptz se vyměřujou stejně jako v prvním případě..jak je to tedy prosím možné? změnilo se něco? :think: děkuji

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65101 příspěvků 17.10.14 10:04

@Bianca39 nemocenská se vyměřuje stejně, ale to neznamená, že to musí být i ze stejného období.

Bianca39
Kecalka 153 příspěvků 17.10.14 10:12
@j.a.n.i1 píše:
@Bianca39 nemocenská se vyměřuje stejně, ale to neznamená, že to musí být i ze stejného období.

stejně tomu moc nerozumím, když se u mě pracovně nic nezměnilo..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65101 příspěvků 17.10.14 10:13

@Bianca39 Nečerpala si třeba po MD dovolenou?

Bianca39
Kecalka 153 příspěvků 17.10.14 10:19

Při prvním těhu mi dovolená proplacená byla, to ano..ale že bych kvůli tomu teď měla brát skoro půlku? nevíš, kam se obrátit, aby mi to někdo pořádně vysvětlil? je to pro mě celkem finanční problém 8o navíc další dovolenou asi proplacenou nedostanu, že..už tomu vůbec nerozumím :roll:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33576 příspěvků 17.10.14 10:20
@Bianca39 píše:
Při prvním těhu mi dovolená proplacená byla, to ano..ale že bych kvůli tomu teď měla brát skoro půlku? nevíš, kam se obrátit, aby mi to někdo pořádně vysvětlil? je to pro mě celkem finanční problém 8o navíc další dovolenou asi proplacenou nedostanu, že..už tomu vůbec nerozumím :roll:

Dostanete část dovolené za MD.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >