Finanční situace v mladém věku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 20:05
Finanční situace v mladém věku

Pěkný den všem,

píšu jako anonym, jelikož jde o citlivější informace ohledně financí.

Je mi 24 let a s přítelkyní se v poslední době tak trochu přeme ohledně financí. Já jsem spíš takový šetřivý typ člověka, ona naopak člověk, který chce život skutečně prožít a ne přežít. Jelikož přítelkyně ještě studuje a není z příliš bohaté rodiny, tak se dá říci, že peníze které si vydělá během letních prázdnin utratí do dalších letních prázdnin (dovolená, dárky pro ostatní, něco na sebe atd.) Její úspory činí cca 15 tisíc Kč. Já jsem člověkem již pracujícím, který pochází řekl bych z nadprůměrně situované rodiny. Rodiče mi naspořily na stavebku nějakých 200 tisíc, na svém bankovním účtu mám naspořených zhruba 300 tisíc a čistý měsíční příjem mám kolem 35-40 tisíc.

Naše spory vedeme zejména ohledně finanční rezervy. Nechce se mi moc utrácet za dovolené a další věci, dokud nebudu mít slušný finanční polštář. Pro mě je taková částka alespoň kolem 800 tisíc (stavebko + účet dohromady). Přítelkyně to však moc nechápe a považuje mě za hrozného škudlila. Když tak nad tím občas přemýšlím, možná jím opravdu jsem. Přesto bych byl spokojenější, pokud bych měl již něco našetřeno a užíval si života až v pozdějším věku.

Chci se tak zeptat na Váš názor. Zda jste v mém věku spíše šetřili či rozhazovali? A celkově jaký byl Váš postoj k penězům v mém věku?

Moc Vám děkuji za názory.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13767 příspěvků 25.08.18 20:07

já šetřila, poději se vyplatilo ;)

Aspera
Generální žvanilka 21646 příspěvků 25.08.18 20:11

Já uznávám zlatou střední cestu. Jako škudlit a nic si neužít není dobře na druhou stranu vše rozházet taky ne. Takže u Vás užít si nějakou dovolenou, ale nemusí to být zrovna něco finančně nákladného, abys musel sahat do zásob. Holt neušetříš za rok 150 tis. ale jen 140 tis. My třeba máme fin. rezervu na kterou se nesahá, ale už máme dvojnásobek té původní a z ní klidně něco utratíme jen na koníčky, zábavu. Ale nás třeba zahraniční dovolená neláká, ale zase jezdíme na výlety s dětma, ať mají zážitky.

xkoup21
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 40 inzerátů 25.08.18 20:11

Uzivejte si dokud muzete, cestujte a bavte se. Nerikam nic nesetrit ale podle me trochu skudlil jsi. Pak prijdou deti a na uzivani uz nebude cas. Ja v tomhle veku nemela nasetreno skoro nic.

Bubla_Bučková
Kelišová 5181 příspěvků 25.08.18 20:13

s platem jako máš ty, lze spořit i užívat si :nevim: Zamyslela bych se spíš, jestli slečna nebude trochu zlatokopka :think:

Ukulina
Extra třída :D 14631 příspěvků 25.08.18 20:13

Já nešetřila, ale taky jsem v té době neměla takový příjem a rozjížděla jsem vlastní podnikání. Mám pochopení pro vás oba. Nejde až tak o to, kdo z vás má pravdu nebo lepší přístup k věci. Jde o to, abyste se shodli. Jinak vaše společná budoucnost nevypadá moc nadějně.

tzipora
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 25.08.18 20:15

Líbí se mi, jak finance vedeš, ale za partnera bych te nechtěla. Nezlob se. Ja jsem byla v podobné situaci jako tva přítelkyně. Studovala jsem VŠ, můj přítel bych měl peníze, ale škudlil. Rozešla jsem se s ním, ale finance nebyli primárním důvodem rozchodu. Píšeš, že nechceš moc utracet za dovolené. Jak tomu mam rozumet? Jezdíte nekam nebo vůbec? Vsak nemusite jet na drahou dovolenou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 20:18

Moc všem děkuji za názory. Jinak zlatokopkou není. Velká část jejích vydělaných peněz skutečně padne na dárky pro mě či pro rodinu. Prostě je jen ze skromnějších poměrů a jako student je samozřejmě pro ni těžké něco vydělat. To se nedá nic dělat. Spíš má obecně v tomhle jiný pohled na situaci než já.

Wani
Závislačka 3362 příspěvků 25.08.18 20:19
@Bubla_Bučková píše:
s platem jako máš ty, lze spořit i užívat si :nevim: Zamyslela bych se spíš, jestli slečna nebude trochu zlatokopka :think:

Zlatopka, kdyz ma plat 35-40 tisic a nepusti ani kacku? :mrgreen:

nahodnykolemjdouci
Stálice 81 příspěvků 25.08.18 20:19

To je těžká otázka. Není patrno, jak je to s bydlením, dalšími plány (např. děti apod.), čeho vlstně chcete dosáhnout, jaké jsou vyše současné nároky - jaký máte životní standard apod…

Fakt je, že finanční polštář je výborná věc, ale každý má jiné potřeby… Na druhou stranu peníze neustále ztrácí hodnotu - viz. inflace apod… např. za deset let za 800 000 koupíš jen 2/3 věcí co by jsi koupil hned… Každý rok se vše zdražuje. Pokud chceš, aby se udržela hodnota, je potřeba spíš investovat nikoliv spořit donekonečna. Co čeho, to už je otázka na jinou diskuzi.

tzipora
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 25.08.18 20:20

Píšeš, ze si budeš užívat zivota v pozdějším věku. Nevíš ale, co ti přinese zítřek. Ja jezdím na dve zahraniční dovolené ročně. Pracuji hlavně kvůli tomu a následně z nich pak čerpam energii. Rikam si, ze bych mela šetřit, az budu mit děti. Kdoví, jestli se nějakých dockam. Proto neřeším.

Bubla_Bučková
Kelišová 5181 příspěvků 25.08.18 20:21
@Anonymní píše:
Moc všem děkuji za názory. Jinak zlatokopkou není. Velká část jejích vydělaných peněz skutečně padne na dárky pro mě či pro rodinu. Prostě je jen ze skromnějších poměrů a jako student je samozřejmě pro ni těžké něco vydělat. To se nedá nic dělat. Spíš má obecně v tomhle jiný pohled na situaci než já.

má pohled, že bys tvoje peníze měl investovat do společných dovolených a třeba dárků, zážitků a ty z toho nejasas a máš pocit, že si to nemůžeš dovolit… to není dobré. Nebo si to možná popsal pro mě málo konkrétně.

Online
Kecalka 253 příspěvků 25.08.18 20:23

peníze mají sloužit člověku… ;) taky jsem docela spořivá, peníze nerozhazuji za nesmysly, ale teď, když už si to můžu dovolit, tak si občas udělám radost a něco pěkného si koupím a na dovolenou jednou za rok taky letíme/jedeme… vyrůstala jsem v chudší rodině a upřímně teď si dost užívám, že můžu jít do obchodu a koupit si to co se mi líbí a to co potřebuji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 20:23

@tzipora Já se určitě nezlobím, naopak, děkuji za názor. :) zatím jezdíme jen tady po ČR na pár dní, což mi celkem vyhovuje. Nicméně ráda by se podívala třeba i do zahraničí a na delší dobu. Ono je to i tak, že nejvíce vydělám právě v období prázdnin, čili už z toho pohledu se mi zatím nikam na nějaký týden či dva moc nechce.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 25.08.18 20:23

Já bych šetřila a zároveň si v mládí užívala života, abych nejela ani na dovolenou, protože škudlím na svůj první milion, to ani omylem. Tak bych prostě šetřila krapet pomaleji a zároveň k tomu šetření trochu žila.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Matka utýraného chlapečka (†3) Simona: Je na svobodě, do bytu si vodí kamarády!

Přání smrti i výzvy k lynčování se na Facebooku Simony T. začínají počítat po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >