Finanční tíseň - nezvládám psychicky

Anonymní
16.4.21 12:39

Finanční tíseň - nezvládám psychicky

Dobrý den, už nevím, jak dál. Delší se potácíme ve finančních problémech. Vím, že nejsme v této době jediní. Nejdriv jsem si říkala, že to nějak dáme, uskromnime se, něco prodáme apod, což sice částečně pomáhá, ale dlouhodobě to nedokážu už vstřebat. Dnes mě dostala věta syna „že by si rád konečně poradne jídlo“, snažím se, aby děti nestradly, ale šetřit prostě musíme, takze ne vždy mají k dispozici v ledničce vše, co by si přály, ale třeba jen 1 druh svačiny. Vyhledala jsem i psycholožku - ta mi řekla něco ve smyslu, že mě chápe, ale že pokud se nezlepší finanční situace, tak mě pocity se také nezmění. Samozřejmě situaci se snažím těšit, ale z mnoha a důvodu se nedaří, tak jak bychom potřebovala, doplacim dluhy po ex (půjčky), nechci už to prodlužovat, chci to mít z krku atd. Najde se tu někdo, kdo si prošel něčím podobným? Prosím o zachování anonymu. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8026
16.4.21 12:46

Proč platíš jeho dluhy? Zkusit se nejdříve projít reálné možnosti, kde zvednout příjem. Alimenty, přídavky apod. Nebo sehnat hlídání a brigáda.

A druhá věc je, si projít pořádně všechny výdaje. Eliminovat a ukončit všechny zbytečný platby. Jídlo a děti bych řešil až jako úplně poslední.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8390
16.4.21 12:47
@Anonymní píše:
Dobrý den, už nevím, jak dál. Delší se potácíme ve finančních problémech. Vím, že nejsme v této době jediní. Nejdriv jsem si říkala, že to nějak dáme, uskromnime se, něco prodáme apod, což sice částečně pomáhá, ale dlouhodobě to nedokážu už vstřebat. Dnes mě dostala věta syna „že by si rád konečně poradne jídlo“, snažím se, aby děti nestradly, ale šetřit prostě musíme, takze ne vždy mají k dispozici v ledničce vše, co by si přály, ale třeba jen 1 druh svačiny. Vyhledala jsem i psycholožku - ta mi řekla něco ve smyslu, že mě chápe, ale že pokud se nezlepší finanční situace, tak mě pocity se také nezmění. Samozřejmě situaci se snažím těšit, ale z mnoha a důvodu se nedaří, tak jak bychom potřebovala, doplacim dluhy po ex (půjčky), nechci už to prodlužovat, chci to mít z krku atd. Najde se tu někdo, kdo si prošel něčím podobným? Prosím o zachování anonymu. Děkuji

Pomoc rodiny, další privydelek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5801
16.4.21 12:47
@Anonymní píše:
Dobrý den, už nevím, jak dál. Delší se potácíme ve finančních problémech. Vím, že nejsme v této době jediní. Nejdriv jsem si říkala, že to nějak dáme, uskromnime se, něco prodáme apod, což sice částečně pomáhá, ale dlouhodobě to nedokážu už vstřebat. Dnes mě dostala věta syna „že by si rád konečně poradne jídlo“, snažím se, aby děti nestradly, ale šetřit prostě musíme, takze ne vždy mají k dispozici v ledničce vše, co by si přály, ale třeba jen 1 druh svačiny. Vyhledala jsem i psycholožku - ta mi řekla něco ve smyslu, že mě chápe, ale že pokud se nezlepší finanční situace, tak mě pocity se také nezmění. Samozřejmě situaci se snažím těšit, ale z mnoha a důvodu se nedaří, tak jak bychom potřebovala, doplacim dluhy po ex (půjčky), nechci už to prodlužovat, chci to mít z krku atd. Najde se tu někdo, kdo si prošel něčím podobným? Prosím o zachování anonymu. Děkuji

Co považuje za normální jídlo a nebo co jíte teď a co jste jedli dříve? Od toho se to odvíjí. Teď je blbá doba. Děti ve škole nemají obědy a musí se více vařit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4697
16.4.21 12:52

Díky čemu jste v tísni? Pokud máte dva platy, kde tedy vzniká ten problém? Co si syn představuje pod pořádným jídlem? Za mě se dá doma vykouzlit hodně za né kdejaké výdaje. Ale např. každý den chleba s paštikou by se mi taky zajedl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 12:55
@Cenarius píše:
Proč platíš jeho dluhy? Zkusit se nejdříve projít reálné možnosti, kde zvednout příjem. Alimenty, přídavky apod. Nebo sehnat hlídání a brigáda.A druhá věc je, si projít pořádně všechny výdaje. Eliminovat a ukončit všechny zbytečný platby. Jídlo a děti bych řešil až jako úplně poslední.

Protože jsou na moje jméno.

Eliminace plateb apod proběhla už před rokem, už tam nic nevidím, co by šlo eliminovat.

• Citovat
  • Nahlásit
4697
16.4.21 12:56
@Uslava píše:
Co považuje za normální jídlo a nebo co jíte teď a co jste jedli dříve? Od toho se to odvíjí. Teď je blbá doba. Děti ve škole nemají obědy a musí se více vařit.

U nás naštěstí po celou dobu jídelna funguje :potlesk: a děti jsou spokojené, jídla jsou chutná a pestrá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1035
16.4.21 12:57

Já moc nevím, kolik druhů svačiny by si dítě představovalo mít na výběr. My taky celkem šetříme, protože nás čeká rekontrukce, ale prostě ke svačině si dej buď chleba, jogurt, koláč nebo ovoce. Pečivo máme v mrazáku pořád, nějaké ovoce taky, bílý jogurt je základ a upečení zase tolik nestojí. Nejíme každý den maso, 1 týdně je sladký oběd, 2krát většinou bezmasý. Nedělám vyloženě teplé večeře.
Jak se jinak stravujete nebo co syn považuje za to „normální jídlo“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34290
16.4.21 12:58
@Anonymní píše:
Protože jsou na moje jméno.Eliminace plateb apod proběhla už před rokem, už tam nic nevidím, co by šlo eliminovat.

Jaké máte příjmy? Nemohla bys mít insolvenci? Kolik máte dětí? Jsi v práci nebo na RD? Nějak se mi to nezdá, že by nebylo ani na jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 13:01
@AstraG píše:
Díky čemu jste v tísni? Pokud máte dva platy, kde tedy vzniká ten problém? Co si syn představuje pod pořádným jídlem? Za mě se dá doma vykouzlit hodně za né kdejaké výdaje. Ale např. každý den chleba s paštikou by se mi taky zajedl.

Problém vznikl, když od nás ex odešel. Já má práci ve špatne placeném obory, mám i nárazové přivýdělky, ale je to takové nic moc, pár korun, které většinou padnou na nenadálé výdaje.

Dnes si chtěl udělat špagety carbonara, ale nebyla slanina. Byla čočkova polévka (čerstvá), a rizoto od včera, to mu moc nechutná.
Děti si predstavuji neomezený přísun jogurtu apod, ale i když kupují kyblíky, tak vydrží max 2 dny plus něco, co si do něj dají, musli, marmeláda. Samotný bílý jist nechtějí.
Vařím každý den, peču taky částo, ale to je taky takové nezdravé a zdravější varianty jim nechutná ji ajsou zase opět dražší.

• Citovat
  • Nahlásit
8026
16.4.21 13:02
@Anonymní píše:
Protože jsou na moje jméno.Eliminace plateb apod proběhla už před rokem, už tam nic nevidím, co by šlo eliminovat.

No takže jsou to tvoje půjčky.

No tak když výdaje prošly důkladnou revizí, tak se zaměřit na příjmovou stranu. Tam je vždycky co přidat a co kde vydělat nebo si opatřit. Od alimentů na děti, přes oběhání úřadů na všechny dávky nebo přídavky, až po ty brigády nebo prodeje starých věcí na bazarech apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 13:04
@Cenarius píše:
No takže jsou to tvoje půjčky.No tak když výdaje prošly důkladnou revizí, tak se zaměřit na příjmovou stranu. Tam je vždycky co přidat a co kde vydělat nebo si opatřit. Od alimentů na děti, přes oběhání úřadů na všechny dávky nebo přídavky, až po ty brigády nebo prodeje starých věcí na bazarech apod.

OK, moje půjčky (na jeho „věci“), alimenty platí, mám práci, brigádu a občasné přivýdělku. Na dávky nárok nemám.

• Citovat
  • Nahlásit
8390
16.4.21 13:05

Bohužel naštvaná můžeš být jen sama na sebe. Když nejdou snížit výdaje, musíš zvýšit příjmy = lépe placená práce, privydelek, brigáda atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5449
16.4.21 13:06
@Anonymní píše:
OK, moje půjčky (na jeho „věci“), alimenty platí, mám práci, brigádu a občasné přivýdělku. Na dávky nárok nemám.

Kolik ti ještě zbývá doplatit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5181
16.4.21 13:08

Zkus Charitu a banky potravinové pomoci.
Odkud jsi? Ten kyblík jogurtu nebo kilo masa bych ti klidně jednou týdně koupila.

Příspěvek upraven 16.04.21 v 13:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat