Finanční úřad - dopis do vlastních rukou

Anonymní
25.11.20 16:25

Finanční úřad - dopis do vlastních rukou

Ahoj, asi tu bude nějaké podobné téma, a nemám se jinak koho zeptat. Bydlím už víc než rok u přítele na druhé stranĕ republiky, teď čekáme přírůstek do rodiny, tak jsem si tu měnila trvalé bydliště (teprv minulý týden, nový OP ještě nemám). Ve městě, kde jsem bydlela dříve, mají moji rodiče byt a půl domu - v bytĕ bydlí, a já ho s mámou spoluvlastním napůl. Dům, tedy ta půlka patří tátovi, já tam před stěhováním bydlela a mĕla tam trvalé bydliště. Teď tam trvale nebydlí nikdo, táta tam občas chodí a my tam spíme s přítelem, když přijedeme.
Dnes mi táta volá, že prý přišel dopis od Finančáku na moje jméno, ale s adresou ne mého bývalého trvalého bydliště, ale toho bytu, kde bydlí rodiče a já mám tu půlku. Prý to je do vlastních rukou, tak to nemůžou převzít, a nechal to dnes přeposlat na mou novou adresu. Než to dojde, tak máme ale docela hrůzu z toho, co to může být. :? Máma v tom bytĕ platí všechny ty danĕ z nemovitosti, poplatky atd. a já se o to nemusím vůbec starat. Hned prý začala hledat, jestli to máme všechno zaplaceno, ale prý ano. Tak už mĕ napadá jen jestli po mně nechtějí něco kvůli daním, ale za všechny předešlé roky mám daňová přiznání podaná vždycky včas, loni jsem byla OSVČ vedlejší k zaměstnání, tak jsem dokonce něco doplácela, ale bylo to rovněž podáno a zaplaceno včas. A taky nechápeme, proč by to posílali na tuhle adresu k našim a ne na tu druhou, kde jsem mĕla trvalé. Máte třeba někdo zkušenost, že vám takhle něco z finančáku posílali a co to bylo? Prosím o nějaké slušné komentáře, a ne že mám čekat, co to bude, to vím taky, jen se potřebuji trochu uklidnit

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2002
25.11.20 16:45

Nikdo nemá křišťálovou kouli, ale poradím, ať si zřídíš datovku a budeš hned vědět, na čem jsi a tyhle stresy si odpustíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3164
25.11.20 16:52

Jestli jsi změnila TP, tak ti posílají, že tvé spisy předali na příslušný FÚ, pod který spadáš díky novému TP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6448
25.11.20 17:07

Přesně jak píše @mamina2017 . Pokud jsi měnila v poslední době bydliště a jsi OSVČ, pak to bude změna místní příslušnosti. Doporučuju taky datovku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74232
25.11.20 18:21
@mamina2017 píše:
Jestli jsi změnila TP, tak ti posílají, že tvé spisy předali na příslušný FÚ, pod který spadáš díky novému TP.

No, jednak pise, ze ho menila pred tydnem, tak rychly financak nebude a druhak kdyby to bylo kvuli TP, tak ji to logicky poslou na to nove., ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74232
25.11.20 18:22
@Hanula1212 píše:
Přesně jak píše @mamina2017 . Pokud jsi měnila v poslední době bydliště a jsi OSVČ, pak to bude změna místní příslušnosti. Doporučuju taky datovku.

Ze by zmenu mistni prislusnosti posilali na adresu, kde nemela ani nema TP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3164
25.11.20 18:36
@j.a.n.i1 píše:
No, jednak pise, ze ho menila pred tydnem, tak rychly financak nebude a druhak kdyby to bylo kvuli TP, tak ji to logicky poslou na to nove., ne?

jako já to řešila teď na jaře už v době Covidu a OP jsem ještě neměla a už mi to posílali. je teda pravda, že na novou adresu. Otázka je, že i na FÚ jsou jen lidé a mohli to poslat na původní. Ale to jen moje domněnka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74232
25.11.20 18:40

@mamina2017 Nojo, ale ona pise, ze to nebylo na tu starou, ale do toho bytu, ktety spoluvlastni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6448
25.11.20 18:51

@j.a.n.i1 klient měnil bydliště v říjnu. Změnu místní příslušnosti jsem měla v datovce druhý pracovní den. Co se týká adresy kam poslali, těžko říct. Taky je možné, že tam má nahlášenu doručovací adresu. Adresu k doručení generuje adis automaticky, takže tam musí být něco "výš než adresa pobytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1128
25.11.20 19:42

Až to přijde, tak si to přečteš, do té doby jsou všechno jenom pouhé spekulace, které stejně k ničemu nevedou a ani tě neuklidní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61630
25.11.20 21:13

Ježíši, nesil.. Posílají ti info z, že jsi byla zařazena pod jiný finanční úřad. Měnila jsem tp v září a taky li to přišlo.. Do vl rukou :mrgreen: :lol: jo a přišlo mi to do bývalého bydliště, cca po týdnu :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1569
25.11.20 21:19

Manželovi také přišel dopis z FU když měnil TP a taky ho hned nenapadlo, že je to kvůli tomu a přemýšlel kde na co zapomněl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 21:59

Děkuji všem za odpovědi. Snad to bude opravdu ohledně TP :) Akorát je mi divné, jak můžou vědět, že jsem měnila TP, když jsem to ještě nikde nehlásila a občanku taky ještě nemám. Na obecním úřadĕ, kde jsme to měnili, mi paní tvrdila, že automaticky to jde jen na zdravotní pojišťovnu, všude jinde si to musím nahlásit, a chtěla jsem to nechat, až budu mít v ruce novou občanku…řeknu si o tu rychlejší variantu do 5 dnů za 500

• Citovat
  • Nahlásit
6448
26.11.20 06:46

FÚ to vyjíždí automaticku z registru obyvatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3164
26.11.20 08:50

V den, kdy jsi o to žádala, tak už máš změněno. To, že budeš mít OP za měsíc nemá na to vliv. Já tenkrát volala na pojišťovnu 5 dnů po té a tam mi paní řekla, že už to ta má těch 5 dnů změněno. Předpokládám, že i na FÚ se jim to tam vygeneruje a jen to rozešlou. A možná, jak tady někdo psal, tak máš doručovací adresu tam, kam ti to přišlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat