Financování hypotéky investičním životním pojištěním

9868
31.5.07 20:41

Financování hypotéky investičním životním pojištěním

Ahoj,

neslyšel jste někdo nebo nemáte přímo zkušenosti s financováním či refinancováním hypotéky pomocí investičního životního pojištění?

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
31.5.07 21:48

Ahoj,

před rokem mě lanařili do společnosti, která se tímto zabývá, ale bohužel/pro ně/ jsem byla těhule a to se jim jaksi nehodilo-což chápu-skýtalo to mnoho času, ale mám známou,která u nich pracuje a kdysi mi to vysvětlovala-pravda je,že se mi to docela zamlouvalo,akorátže jsme potřebovali 100%hypo a tam nebyl prostor. Ovšem mít vlastní prostředky, tak jdu do tohoto. Budeš-li chtít, můžu ti dát na paní kontakt, jen je z Phy, nicméně určitě by ti dala přinejmenším odborné informace-třeba po mailu anebo by ti dala aspon kontakt na někoho ve vašem bydlišti :wink: -tedď koukám,že jsem nepřihlášená, i když jsem byla ještě před chvílí přihlášená :o laura

• Nahlásit
  • Citovat
1177
31.5.07 22:46

Zastaralý způsob, který dle mě neskýtá dostatečné záruky. Byli jsme na tenhle způsob financování hypotéky nalákáni doporučeným finančním poradcem. Nakonec jsme zjistili, že nám to ne zcela vyhovuje, bohužel, až po uzavření hypotéky. Ale naštěstí hned po uzavření hypotéky, takže jsme přišli jen o pár desítek tisíc (splátka pojištovně na půl roku dopředu) - v budoucnu bychom mohli přijít o víc. Momentálně již máme provedenu změnu na hypotéce a máme klasické anuitní splácení.
Pro neznalé:
Kombinace investičního životního pojištění a hypotéky:
Od banky si půjčím peníze. Bance splácím pouze úroky a půjčené peníze (jistinu) si spořím formou životního pojištění u pojištovny. Ale pojistka je vinkulovaná, to znamená, že po naspoření celé jistiny za xy let tyto peníze dá pojištovna bance a já obdržím výnosy (jelikož je to investiční pojištění) za těch xy let.
Klasické anuitní splácení:
Od banky si půjčím a splácím jí jak úroky tak i jistinu.

Klady jsitě znáš, takže budu psát jen zápory:

1. kombinovaný produkt je vždycky dražší = větší úroky
    v našem případě
    kombinace: 4,20%
    „klasika“ 3,75%
    v obou případech pevná úroková sazba na 3 roky
    ve splátkách to u nás dělá rozdíl cca 1.500,– Kč měsíčně
  1. Ve smlouvě s bankou, u které čerpáme hypotéku je větička v tom smyslu, že ačkoliv si budeme spořit u pojištovny jistinu, ale pojištovna nebude schopna plnit finanční závazek, veškeré riziko neseme my a banka bude po nás požadovat splacení jistiny v termínu

čili jinak polopaticky řečeno:

my si budeme pár desítek let spořit životním pojištěním u pojištovny jistinu, pojištovna třeba zainvestuje do rizikových fondů a nám peníze namísto zhodnocení znehodnotí. A nebo za 20 let krachne a z naspořených peněz nám vyplatí jen minimum. Což ale banku nezajímá a peníze namísto od pojištovny bude požadovat po nás.

howgh :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
31.5.07 23:27

Ano, dospěla jsem víceméně k témuž - takže pořád se mi zdá výhodnější investovat danou sumu navíc dejme tomu do stavebního spoření a výnos jednorázově vydat buď na nutné větší opravy domu nebo na umořování hypotéky na konci fixačního období. Případně zvolit i to kapitálové (nebo investiční) životní pojištění - ovšem bez přímé návaznosti na hypoteční úvěr.

Také se mi zdál tento způsob velmi rizikový a málo jištěný. Velmi se nelíbí to, že například i rok pře ukončením splácení mi neklesne dluh ani o korunu… A nikdo mi nezajistí či nepojistí případný krach pojišťovacího ústavu…

Ovšem zní to lákavě.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama