Financování hypotéky, poradíte?

341
7.10.19 08:51

Financování hypotéky, poradíte?

Dobrý den. Vím, že bych se měla obrátit na finančního poradce, ale zkouším nejdříve vaše zkušenosti. Přemýšlíme s manželem o stavbě dřevostavby na klíč. Bydlíme v bytě, který je psán na mě. 3+1. Téměř celý zrekonstruovaný. Chtěla bych vědět, zda je možné ručit bytem,. Nebo zda je lepší byt prodat nebo pronajímat. Budeme si. Muset brát určitě hypotéku a nevíme, jak to vyřešit. Jsme na úplném začátku. Nemáme ještě ani pozemek nic. Máte zkušenosti jak v takové situaci jednat. Určitě se obrátíme i na poradce. Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

538
7.10.19 08:56

Ja vam chci hlavně popřát pevné nervy a vytrvalost a co nejméně hádek při stavbě :wink: radu přidá někdo znalejsi, kdysi jsme si hypo brali, ale byly jiné podmínky. Tak at se dílo podaří!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.10.19 08:59

Prvni jsme vyrizovali sami a po tech zkusenostech jsme podruhe vzali poradce a vyridil nam i to, s cim nas banka odmitla. Za me jedine poradce, nezavisleho co pracuje s vice bankami.

• Nahlásit
  • Citovat
538
7.10.19 09:06
@Anonymní píše:
Prvni jsme vyrizovali sami a po tech zkusenostech jsme podruhe vzali poradce a vyridil nam i to, s cim nas banka odmitla. Za me jedine poradce, nezavisleho co pracuje s vice bankami.

Nebo tak. Pamatuju si, ze to bylo ukrutny vyjednávání a měla jsem chuť se zabít chvílema :mrgreen: A to jsme nestaveli, jen kupovali!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
634
7.10.19 09:07

Jedině poradce, bez toho se ani nepokoušejte, to se zblázníte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1268
7.10.19 09:08

Když budeš ručit bytem i domem, bude to pro tebe nejvýhodnější. Bytt můžeš zároveň pronajímat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30521
7.10.19 09:11

Zalezi, kolik stoji byt a na kolik vyjde pozemek a stavba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1996
7.10.19 09:20

Taky doporučuju poradce, udělal vše za mě, díky němu vzpomínám na vyřizování hypo jako na pohodu a klídek, proběhlo to teď v létě.
Když budeš ručit i bytem, bude to pro tebe lepší, dostaneš hypo vyšší a za lepších podmínek. Mám to stejně - kupovala jsem chalupu, ručím tedy jí plus ještě domkem co mám s bráchou napůl po rodičích Ten domek dokonce i pronajímáme. Má to svá omezení, nájemní smlouva musí být maximálně na rok,,,tím se banka jistí, aby pak, při případném neplacení hypo, neměla problémy s nájemníky. Ale jinak bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
341
8.10.19 06:46

Všem moc. Děkuji. Nechce se mi nějak do prodeje bytu. Říkali jsme si s manželem, že nejdříve nezávazně oslovime nějaké firmy. A uvidíme, co nabídnou. A pak bychom sem se poradili s finančním poradcem. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama