Financujete domácnost místo muže?

Anonymní
9.1.20 08:45

financujete domacnost místo muže?

Dobrý den, je tu nekterá, co táhne vetšinu výdajů spíše na svých bedrech a nevadí vám to? Vážíte si svého muže? Mluvím ted o fungujících vztazích, nemyslím tam, kde to nefunguje a chlap je lakomec nebo idiot.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.1.20 08:51

Bývalý vztah - chlap stále bez peněz, táhla jsem to já. Vážit si ho nešlo, praci si stále vybíral, když už si vybral, vydržel tam chvíli nebo dělal průsery, takže měl málo peněz (třeba nabořil auto, tak mi strhávali penize).

Stávající vztah - chlap asi 3 měsíce bez peněz, neviděla jsem v tom problém, chtěla jsem aby našel práci, co ho bude bavit a nebral první co se namane, jen proto, že má doma měsíční dítě.

• Citovat
  • Nahlásit
24610
9.1.20 08:54

Chlap byl na rodičáku, takže jsem svého času byla živitel rodiny já. Nevím, proč bych si ho za to neměla vážit.
Stejně tak bych si ho vážila, kdyby třeba onemocněl a skončil v invalidním důchodu apod. :nevim:
Svého času jsem měla vyší plat než on a taky to ničemu nevadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
9.1.20 09:14

Já myslím, že dost záleží na tom, jak k tomu přistupuje chlap. Kdyby třeba ten můj onemocněl nebo měl nějaký výpadek platu, potáhnu to (teda spíš budu dřít ode zdi ke zdi) já a rozhodně bych si ho kvůli tomu nepřestala vážit. Kdybych šla do vztahu třeba s umělcem, taky nebudu očekávat, že bude domů nosit statisíce, ale vyváží to zase jinak. Pokud by ale chlap byl nemakačenko, případně lenoch, co si hřeje teplé místečko někde na úřadě za minimální mzdu bez snahy o nějaký posun, tak to bych si ho nevážila, respektive o někoho takového bych nestála :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 09:28

U nás to bylo jak kdy. Jsme spolu hooodně dlouho. Většinou jsme vydělávali tak nějak stejně, nebo já víc, protože jsem si vzala přesčasy. To by on nikdy neudělal. Dřív mě to nevadilo, ale zpětně to vnímám jako velkou chybu. On totiž nemá v sobě to, že je živitel rodiny. Moje výplata byla vždy ta jistota. Teď by měl vydělávat víc, ale zase už někoik měsíců jsme nastejno. On je placen podle odvedené práce, což v jeho profesi je přímo zakázané. A té má teď míň. Ale on si právě řekne, že za to nemůže. Což sice pravda je, ale nic s tím nedělá. A pak to chybí v rozpočtu, tak jsem teď byla ještě na brigošce.
A nevážím si ho.

• Citovat
  • Nahlásit
17324
9.1.20 09:31
@Anonymní píše:
Dobrý den, je tu nekterá, co táhne vetšinu výdajů spíše na svých bedrech a nevadí vám to? Vážíte si svého muže? Mluvím ted o fungujících vztazích, nemyslím tam, kde to nefunguje a chlap je lakomec nebo idiot.

sveho casu jsme to tak meli. Ja vydelavala o dobrych 40% vic nez manzel a kryla jsem vetsinu nakladu v domacnosti. On teda neni skrt, ale byl takovy spis neprubojny a spokojeny s tim, co mel na vyplatni pasce a ja po nem zase nechtela rajtovat, at kouka vydelavat vic. Pripadalo mi to nevhodne, vzdyt o co jde, jenom o penize. Financne jsme nijak nestradali, v domacnosti pomahal, na rukou me nosil, tak jsem si rekla, ze to nebudu resit. Ze by ho to asi jenom stresovalo, kdybych na nej mela naroky a ze mi to proste nestoji za to.

Nevim, jak to souvisi s vazenim si chlapa. Jo kdyby mi lhal, zahybal, byl sobec a hulvat, tak to bych si ho nevazila. Ale proc to vazes na penize? Co to ma s respektem k chlapovi spolecneho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15450
9.1.20 09:33

Zaujal mě ten nadpis „…místo muže“ :mrgreen:
To je někde psáno, že by to měl dělat jen muž?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
9.1.20 09:39
@zoidberg píše:
Zaujal mě ten nadpis „…místo muže“ :mrgreen:
To je někde psáno, že by to měl dělat jen muž?

naprosto s tebou souhlasim.

Jako jina vec je, kdyz je zena doma s miminkem, to se asi neda ocekavat, ze bude financovat domacnost a je tam jasna delba prace.

Ale pokud uz oba chodi do prace, tak nevim, proc by to mel byt jenom muz. To ho maji zeny jako kasicku nebo co? Ja jsem si sveho muze brala proto, ze ho miluju, ne proto, aby mi financoval domacnost,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5463
9.1.20 09:40
@Anonymní píše:
Dobrý den, je tu nekterá, co táhne vetšinu výdajů spíše na svých bedrech a nevadí vám to? Vážíte si svého muže? Mluvím ted o fungujících vztazích, nemyslím tam, kde to nefunguje a chlap je lakomec nebo idiot.

Ty jsi chlap, ne? Ve vztahu, kde jsou na všechno dva, určitě se prostridaji období, kdy je na tom jeden nebo druhý chvíli hůř a chvíli lépe. Ať se jedná o zdraví a nebo finance. A partneři, kteří spolu dobře vycházejí, se navzájem podrži. Spolubydlící se rozjedou a spolubydlí s někým jiným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 09:42

Díky za reakce. To vážení si ho - asi takto, pro mluvím jen za sebe. Pro me je podstatne si ve vztahu chlapa vážit, pak ho mužu zároven i milovat. Bez toho mi to nejde. A výčet vecí, za které si chlapa dokážu vážit je spoustu, jedna z nich je určite i to, že se dokáže finančně postarat o rodinu, ale vubec nemluvím o nejakem luxusu. Ale takové to, že se človek muže spolehnout, večer chodit v klidu spát, že kdyz onemocníte, on to utáhne… Jasne jsou rezervy apod. Možná to jen nedokážu vysvetlit, jak to myslím. jen takový případ pro pochopení - Já bych si treba sama sebe dostatečně nevážila, kdybych mela doma chlapa, co umí líp uklidit. Takže váží si chlap sám sebe, když žena táhne finance a zároven si ho váží i ta žena. Neberu mateřskou, nemoc, a vyjimečné situace, myslím opravdu bezný provoz.

• Citovat
  • Nahlásit
5463
9.1.20 09:42
@Anonymní píše:
U nás to bylo jak kdy. Jsme spolu hooodně dlouho. Většinou jsme vydělávali tak nějak stejně, nebo já víc, protože jsem si vzala přesčasy. To by on nikdy neudělal. Dřív mě to nevadilo, ale zpětně to vnímám jako velkou chybu. On totiž nemá v sobě to, že je živitel rodiny. Moje výplata byla vždy ta jistota. Teď by měl vydělávat víc, ale zase už někoik měsíců jsme nastejno. On je placen podle odvedené práce, což v jeho profesi je přímo zakázané. A té má teď míň. Ale on si právě řekne, že za to nemůže. Což sice pravda je, ale nic s tím nedělá. A pak to chybí v rozpočtu, tak jsem teď byla ještě na brigošce.
A nevážím si ho.

Kvůli tomu že málo vydělává a nebo je v tom i něco jiného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
9.1.20 09:48

Tak jina vec je, kdyby lehce mohl vydelavat vic a financni situace to zada, ale pan je prilis pohodlny a spoleha se na to, ze partnerka to vykryje, To je vychcane a sobecke a to bych teda mela problem i ja.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5463
9.1.20 09:49
@Anonymní píše:
Díky za reakce. To vážení si ho - asi takto, pro mluvím jen za sebe. Pro me je podstatne si ve vztahu chlapa vážit, pak ho mužu zároven i milovat. Bez toho mi to nejde. A výčet vecí, za které si chlapa dokážu vážit je spoustu, jedna z nich je určite i to, že se dokáže finančně postarat o rodinu, ale vubec nemluvím o nejakem luxusu. Ale takové to, že se človek muže spolehnout, večer chodit v klidu spát, že kdyz onemocníte, on to utáhne… Jasne jsou rezervy apod. Možná to jen nedokážu vysvetlit, jak to myslím. jen takový případ pro pochopení - Já bych si treba sama sebe dostatečně nevážila, kdybych mela doma chlapa, co umí líp uklidit. Takže váží si chlap sám sebe, když žena táhne finance a zároven si ho váží i ta žena. Neberu mateřskou, nemoc, a vyjimečné situace, myslím opravdu bezný provoz.

Máš to složitý. 8o Co když onemocní chlap a už vydělávat více nebude moct? U peněz by mě otázka účty k partnerovi nikdy nenapadla, Nevazila bych si jen chlapa, co pije, fetuje. Toho, co že sebe vlastní vinou dělá trosku. U nás dřív vydělával více manžel a pak zase já. Nikdy jsme to neřešili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
9.1.20 09:50

Moje kamarádka dlouhodobě živí manžela. Ona má dobrou práci, on dělá co ho baví, ale v oboru, kde se vydělává velmi málo. Kámoška do toho vaří a uklízí sama, teď jim šetří na dům. Chlapa strašně miluje. Je teda pravda, že hodně lidí včetně mě má v sobě hluboce zakořeněné, že to je trapas, ale když je to obráceně a chlap živí ženu, nikdo ani nemrkne.

Příspěvek upraven 09.01.20 v 09:51

• Citovat
  • Nahlásit
6397
9.1.20 09:51

Mám-li teda mluvit za sebe, moje zkušenost je taková, že s ženou, která vydělává víc než chlap, má spíš problém ten chlap. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat