Firemní školka - zájem

11
11.7.13 06:55

Firemní školka - zájem

Milé dámy,

chceme s kamarádkou založit firemní školku, ale nevíme zda mi o to měl někdo zájem. Co si o tom myslíte? Uvítaly byste firemní školku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3183
11.7.13 07:15

Pcheee a jak rada :lol: Skoda, ze muj zamestnavatel nic takoveho nezaklada :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58808
11.7.13 07:24

@RoberthaS věř, že nebude problém místa obsadit. Sice i trochu záleží na lokalitě, ale rozhodně bych se toho nebála. Já mám dítko už školní, ale se školkama jsme bojovali hodně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7192
11.7.13 07:28

Co se zeptat ve firmách, pro které bude školka určená? Já osobně bych firemní skolku volila pouze v případě, že by nevyšla vybraná školka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
784
11.7.13 07:35

Já bych do toho šla ihned :palec: Naše firma o tom vážně uvažovala, ale nakonec z toho sešlo a musíme to řešit jinak :( Ale myslím si, že firemní školky jsou super, hlavně z toho důvodu, že se snaží přizpůsobit pracovní době svých zaměstnanců, což je pro mě hodně důležité.
Ale vedení firmy rozesílalo mejlem dotazníky a myslím, že se dotazovali i v okolních společnostech, tak to zkuste udělat podobně. Oslovit Vaší firmu i vedení okolních firem. Každopádně Vám fandím, hodně štěstí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12873
11.7.13 07:35

Mě by se to hodilo. Tak od těch 2 let. Abych mohla nastoupit i dřív. Můj zaměstnavatel nic takového nemá a nečekal na mě do 3 let. Už jsem i bez místa. Dítě nebylo kam dát.
Kdyby firemní školka byla, vrátila bych se do práce dřív a dítě brala sebou. Takhle si bude v lednu hledat práci novou a dítě dávat stejně do soukromé školky, protože do státní ho nevzali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
11.7.13 07:47

Ahoj. My jsme dostali možnost se vyjádřit (firemní školka u manžela v práci) a konkrétně my jsme ji odmítli. Manžel má práci dost daleko, pracuje odpoledne dlouho a máme ještě starší dceru. Já jsem velký problém viděla v tom, že ráno by mladší dcera musela do školky hrozně brzy a musela by tam být do té doby, než by skončil manžel, což by pravděpodobně ani nešlo (chodí domů ve 20h). Jinak bych pro ni musela jezdit a brát s sebou starší dceru, tj ta by nemohla do kroužků, hrát si odpoledne s kamarády atp (cesta by nám trvala minimálně hodinu). Mladší dcera navíc je celkem závislák, takže jsem ji nechtěla udělat to, že by hned ve 3 letech musela být ve školce od rána od večera. Raději jsem zůstala doma na neplaceném volnu (do státní školky mi ji od těch 3 let nevzali) a vodila ji dopoledne do „školky“ v rámci DDM.

Moje švagrová mi nabízela možnost jejich firemní školky, ale ta byla pro nefiremní dost drahá (ona teda z mého pohledu byla drahá i pro děti zaměstnanců, i když v porovnání s cenou soukromých to bylo přijatelnější).

Takže z mého pohledu jsou důležité i podmínky (především místo).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2282
11.7.13 07:51

Zalezelo by na podminkach, typu vyuky (tj. Ne jenom detsky koutek bez aktivit), ale nejspis bych takovou moznost uvitala a vyuzila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
11.7.13 07:56

@MrsDuck velice děkuji za typ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1469
11.7.13 07:57

Já tedy určitě, v našem městě tříleté děti neberou vůbec, čtyřleté jen některé, navíc zvýhodňují mladší sourozence, takže můj tříletý jedináček bude zcela bez šance. Takže nás minimálně 2 roky (pokud nezruší povinný předškolní rok, kdy by nás vzít museli)čeká školka soukromá, protože si nemohu dovolit přijít o slušně placenou práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
11.7.13 08:02

@Taara69 mohu se zeptat ze kterého města jste?
Velice děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6424
11.7.13 08:28

@Roberth u manzela je moznost zaradit dite do firmni skolky, postavi ji novou v arealu univerzity a co vim tak tam je zatim nenaplneny stav. Dcera ma zatim 2, jsem jeste rok doma a pokud se nedostane pristi rok do skolky v okoli bydliste, zkusime ji zapsat tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1469
11.7.13 08:36

@RoberthaS - z Milovic, ale práci mám v Praze, tak asi budeme jezdit do Prahy, protože tady je údajně obsazená i soukromá školka, kde chtějí 13.000,– měsíčně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3483
11.7.13 09:02

Brala bych to taky, ale třeba též už od dvou let, aby se člověk mohl vrátit dřív do práce. Já sehnala sice soukromou školku, ale na druhém konci města, což je dost otrava, zvlášť když práci mam jinak 5 minut od baráku :jazyk:
Jinak bych též obeslala nějaký dotazník, zda je o to zájem v té dané firmě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
11.7.13 09:14

Brala bych ji všemi deseti, kdyby ji můj zamestnavatel provozoval, v práci musím být na 6 a cesta do práce mi trvá 3/4 hodiny, žádná školka nemá otevřeno už od. 5ti od rána a i kdyby jo, tak v kolik bych ty děcka musela budit 8-o :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama