Firma KES na Ostravsku nemůže najít zaměstnance

825
8.2.16 21:51

Firma KES na Ostravsku nemůže najít zaměstnance

Nepracuje tu někdo ve firmě KES, aby potvrdil nebo vyvrátil slova ředitele? Podle ředitele nemůže firma sehnat lidi a chce výrobu přesouvat do Polska. České ženy prý nechtějí pracovat, přestože průměrný dělnický plat u nich ve firmě je 18 000 Kč, přičemž požadují pouze základní vzdělání a manuální zručnost. Celý rozhovor zde a musím přiznat, že tak nějak tomu řediteli příliš nevěřím. Je to takový celý moc ubrečený a ublížený, ale třeba se pletu a možná je tu mezi námi několik spokojených zaměstnankyň.
http://ostrava.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

Zahledala jsem ještě na stránkách ÚP a tato firma opravdu hledá velký počet zaměstnanců. Práce je to v třísměnném provozu a nabízený plat je 12 - 18 tisíc korun + celkem zajímavý benefity.
http://portal.mpsv.cz/…dno/vmrozsir?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

825
8.2.16 21:54

Takže muži by takovou práci jako ženy nevydrželi, přesto jim ale platí na rozdíl od žen 30 000 Kč nebo jak to mám chápat?

A jak je to ve vaší firmě s muži?
Ty zaměstnáváme na pozicích seřizovačů, údržbářů a podobně. Není jich tolik. To, co dělají ženy, by nevydrželi, to je velká piplačka.
Kolik jim platíte?
Mužům?
Ano.
Ti jsou většinou zaměstnáni na pozicích, které už vyžadují minimálně středoškolské vzdělání, seřizovači, zámečníci. Ti mají i přes třicet tisíc hrubého měsíčně. Ale i ty hledáme jen velice těžce, když to přeženu, musíme je prosit. A zaměstnáváme i vlastní vývojáře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2248
8.2.16 21:59

Tak on Vratimov není zrovna strategická lokalita, kam by se dojíždělo jedna báseň, bez auta jde zvládat takovou práci + vyzvedávání dítěte ze školky/školy/kroužků docela obtížně a upřímně si nedovedu představit, že by na tuto pozici šel člověk, který třeba právě tím autem disponuje.

Firmu neznám, jen mi to přjde, že si to pan představuje jako Hurvínek válku, není sen každé ženy dělat za pásem, ani na Ostravsku ne :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1800
8.2.16 22:26

Tak ono to není vůbec o platu ale. Ano, nabízejí ženám 18tis., dle toho co uvádějí, ale ono pracovat i 12 dní v kuse dvanáctky, to taky není žádná sranda a pro ženskou s dítětem je to nemožné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8373
8.2.16 22:28
@Frogie píše:
ale ono pracovat i 12 dní v kuse dvanáctky
8o
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
8.2.16 22:33
@Frogie píše:
Tak ono to není vůbec o platu ale. Ano, nabízejí ženám 18tis., dle toho co uvádějí, ale ono pracovat i 12 dní v kuse dvanáctky, to taky není žádná sranda a pro ženskou s dítětem je to nemožné.

Takhle to tam chodí? Spousta přesčasů? Tak pokud je těch 18 000 Kč v hrubém a s přesčasy a s příplatky za noční a směnnost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1800
8.2.16 22:38

@aprazanda Jojo. Mě tam utekla kolegyně z práce, a za čtvrt roku byla zpátky… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1800
8.2.16 22:40

@aprazanda Hlavně je to pro firmu moc, že. Hodně firem se odsud přesouvá do Polska, protože tam nabízejí o několik tisíc menší platy… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
8.2.16 23:00

Celé jsem si to přečetla i inzerát na MPSV a…
zaměstnanecké výhody vypadají zajímavě ale plat na 3směnný provoz 12 -18hrubého může znamenat 12hrubého základ a až 18hrubého když budou premie (taky být nemusejí)tak to nic extra. Zvláště pokud tam píší „nutná vynikající jemná motorika“. Jednou jsem potřebovala peníze, tak jsem o své dovolené šla na brigádu dělat něco dost podobného - montovat pidi součástky. Myslela jsem si (a myslím doted) že jsem docela šikovná ale dala jsem to jen týden a dvě hodiny :lol: O půlnoci jsem šéfové řekla že to nedám, posbírala si čurbes pod sebou a jela domů :lol:
A jestli si pán myslí, že pokud se přestěhuje do Polska…tak jsem se ptala mojí polské známé a ta mi obratem odpověděla že za našich 10hrubého by to nikdo nedělal, ani by nemohl, protože minimálka je v Polsku více než 10hrubého :lol:
Takže…„Ale kalí vodu Vojtěchu, kalí vodu.“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
9.2.16 06:06

Pracuje tam sestra. Dela osmicky. Po tydnu den / odpol / noc. Ma cisteho 12-13 tis, kdyz jde 2× tydne na prescas v sobotu. Na nemocenskou nebo ocr s detma nechodi, neb by prisla o vanocni premie. Prvni 2 mesice brecela, z toho jak ji bolely prsty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39098
9.2.16 06:35

@aprazanda Vratimov je hodně bokem. Dojíždění stojí čas a peníze. Když si to odečtu od 12 hrubého…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1284
9.2.16 08:51

..asi si mysli, ze mu tam zitra,,nekdo,, posle 2 autobusy pracechtivych zenskych.. doporucuju jeste precist diskusi pod clankem ta je taky dobra.. Kdyz je pan reditel tak chytrej, at to prestehuje, po jeho zamestnancich jiste rada sahne jina firma..

a jeste off topic.. staci se podivat na jobs, prace na nabidky prace v Brne a okoli.. jsou zde desitky firem, ktere nemuzou sehnat zamestnance a to nabizi i pres 20t hrubeho.. neznam moc lidi, kteri by chteli pracovat ve 3 smennem rezimu..v noci se ma spat a ne travit nekde u pasu za 100kc/hodinu v hrubym..+ pokud mate rodinu, je to nemozne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
9.2.16 10:15
@kubikova píše:
Pracuje tam sestra. Dela osmicky. Po tydnu den / odpol / noc. Ma cisteho 12-13 tis, kdyz jde 2× tydne na prescas v sobotu. Na nemocenskou nebo ocr s detma nechodi, neb by prisla o vanocni premie. Prvni 2 mesice brecela, z toho jak ji bolely prsty.

Já jsem si myslela, že to nebude tak, jak pan ředitel brečí. Škoda, že neudělají rozhovor taky se zaměstnanci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
9.2.16 10:33

@lopata firma patří pod Ostrava a ok. :lol:

Práce v podobném prostředí a nábory zaměstnanců jsou i v okr. Nový Jičín… Zde dojíždějí na 12h směny i ze Slovenska a Polska :think:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama