Firma pouze na montáž dveří

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

veruuuuu
Stálice 57 příspěvků 03.01.18 10:30
firma pouze na montáž dveří

Ahoj…jsem bezradná…sháním firmu ze středočeského kraje, která by nám namontovala dveře a obložkové zárubně. Všude jsou firmy, které sice montují, ale jen vlastní dveře. Nevíte o někom???

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

ivik21
Neúnavná pisatelka 19814 příspěvků 03.01.18 10:36

Dveře máte vlastní, už koupené? S tím je celkem potíž :nevim:
Káždá firma si je chce zaměřit i nechat vyrobit na míru.

Máme cca rok hotovo, ale zaměřili i vyrobili si je sami a stejně ta montáž nešla tak hladce ;)

veruuuuu
Stálice 57 příspěvků 03.01.18 10:46

Ano máme koupene svoje…Nenapadlo mě, že neseženu firmu na montáž. Podlahu máme taky koupenou svojí a firmu na podkladku jsem našla v poho. Tak mě nenapadlo, že s tímhle bude potíž.

Paoloska
Echt Kelišová 8034 příspěvků 03.01.18 10:51

@veruuuuu Od jakého výrobce máte dveře a zárubně? Pokud to není nějaký no name, ale kvalitní výrobce, možná firmu seženeš. Pracuji v takové firmě ve středočeském kraji, vyjimečně montujeme i dveře koupené jinde, ale v současné době máme přetlak poptávek, takže teď ani omylem. Je škoda, že jste se napřed neinformovali, jak to chodí.

veruuuuu
Stálice 57 příspěvků 03.01.18 10:55

Koupili jsme v Hornbachu…hlavně me ted neukamenujte. Jsme limitovaný finančně…deláme rekonstrukci celého bytu…takže peníze se jen kutálí.

ivik21
Neúnavná pisatelka 19814 příspěvků 03.01.18 11:02
@veruuuuu píše:
Koupili jsme v Hornbachu…hlavně me ted neukamenujte. Jsme limitovaný finančně…deláme rekonstrukci celého bytu…takže peníze se jen kutálí.

My taky rekonstruovali celý a komplet i s rozvody, zůstaly jen holé zdi, ale dveře nekupovali a bydleli bez nich téměř rok :nevim:

Paoloska
Echt Kelišová 8034 příspěvků 03.01.18 11:03
@veruuuuu píše:
Ano máme koupene svoje…Nenapadlo mě, že neseženu firmu na montáž. Podlahu máme taky koupenou svojí a firmu na podkladku jsem našla v poho. Tak mě nenapadlo, že s tímhle bude potíž.

Nedivím se. Podlaha se vyměřuje více méně pouze kvůli množství materiálu. Pokud chcete jen položit podlahu, nemusí se firma zabývat ani kvalitou podkladu a prostě vám to tam „flákne“. U dveřních kompletů je to jiné. Pokud nemáte typizované stavební otvory (což je celkem častý problém), zárubně nebude možné namontovat a firma posílá své lidi zbytečně. No a samozřejmě v dnešní době, kdy výrazně převyšuje poptávka nad kapacitními možnostmi firem, není taková zakázka pro firmu moc zajímavá - přichází o procenta z prodeje dveří.

Paoloska
Echt Kelišová 8034 příspěvků 03.01.18 11:05
@veruuuuu píše:

Tak to vám namotnuje maximálně nějaký „doveda“ z ulice. Dobrý řemeslník do toho nepůjde.

Paoloska
Echt Kelišová 8034 příspěvků 03.01.18 11:05
@ivik21 píše:
My taky rekonstruovali celý a komplet i s rozvody, zůstaly jen holé zdi, ale dveře nekupovali a bydleli bez nich téměř rok :nevim:
:palec:

ivik21
Neúnavná pisatelka 19814 příspěvků 03.01.18 11:10
@veruuuuu píše:
Ano máme koupene svoje…Nenapadlo mě, že neseženu firmu na montáž. Podlahu máme taky koupenou svojí a firmu na podkladku jsem našla v poho. Tak mě nenapadlo, že s tímhle bude potíž.

Nemáte známého truhláře? Aby přîpadně rovnou ty dveře upravil na místě, ale ty obložky budou problém…

Schválně vem metr a změř ten dveřní otvor /mezi futry/ nahoře, uprostřed a dole… Určitě vyjdou 3různá čísla :zed:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16035 příspěvků 03.01.18 11:18
@Paoloska píše:
@veruuuuu Od jakého výrobce máte dveře a zárubně? Pokud to není nějaký no name, ale kvalitní výrobce, možná firmu seženeš. Pracuji v takové firmě ve středočeském kraji, vyjimečně montujeme i dveře koupené jinde, ale v současné době máme přetlak poptávek, takže teď ani omylem. Je škoda, že jste se napřed neinformovali, jak to chodí.

Právě, jde o to jak to chodí. Firma, která dodá dveře a vše okolo má z celé akce daleko větší profit, než firma, která přijde dveře jen zabudovat. Jedině o tohle tu jde. Všichni řemeslníci vždy uvítají, když si mohou materiál dodat sami. Mají množstevní slevy, odečtou si DPH atd. To je ten hlavní důvod. Kecy o tom, jak jsou by třeba nebyly vhodné stavební otvory lze velice snadno vyvrátit tím, že řemeslník prostě přijede a otvory a dveře si změří. Stavebník si určitě nekoupí dveře tak špatně, aby se s tím nedalo nic dělat. Stačí jen chtít. Ale řemeslník si raději najde hejla, ze kterého dostane co nejvyšší cenu. A jak jsi napsala - dobrý řemeslník do toho nepůjde. Dobrý tady znamená ten, který chce prostě co nejvíc. Dobrý a slušný řemeslník by to udělal. Ale jsou u nás takoví? Určitě jsou, ale je jich proklatě málo.

Paoloska
Echt Kelišová 8034 příspěvků 03.01.18 11:42
@Kobliha51 píše:
Právě, jde o to jak to chodí. Firma, která dodá dveře a vše okolo má z celé akce daleko větší profit, než firma, která přijde dveře jen zabudovat. Jedině o tohle tu jde. Všichni řemeslníci vždy uvítají, když si mohou materiál dodat sami. Mají množstevní slevy, odečtou si DPH atd. To je ten hlavní důvod. Kecy o tom, jak jsou by třeba nebyly vhodné stavební otvory lze velice snadno vyvrátit tím, že řemeslník prostě přijede a otvory a dveře si změří. Stavebník si určitě nekoupí dveře tak špatně, aby se s tím nedalo nic dělat. Stačí jen chtít. Ale řemeslník si raději najde hejla, ze kterého dostane co nejvyšší cenu. A jak jsi napsala - dobrý řemeslník do toho nepůjde. Dobrý tady znamená ten, který chce prostě co nejvíc. Dobrý a slušný řemeslník by to udělal. Ale jsou u nás takoví? Určitě jsou, ale je jich proklatě málo.

Tím dobrý myslím především to, že takový člověk (firma) má práce, že neví kam šáhnout dříve. Proč by tedy neupřednostnil kompletní zakázku…? Neznamená to, že není dobrý a slušný :roll: A nemáš pravdu v tom, že dveře a zárubně lze vždy upravit. Často se nám stává, že přestože zákazníci tvrdí, že mají normované otvory, po zaměření objednáváme komplety v atypu. Pokud jsou otvory menší, dá se s tím něco dělat - ale na to fakt montážní firma nemá v této době čas ani kapacitu, ale pokud jsou větší (vyšší, širší), je potřeba je stavebně upravit. Nejčastěji zákazníci vůbec neřeší tloušťky zdí. Myslí si, že ostění zárubní lze přizpůsobit. To ale není pravda.
Lidé vůbec netuší, jak obrovský je přetlak poptávky. Některé zakázky prostě nelze brát. To je prostě fakt. V současné době máme nasmlouváno do konce dubna.

ivik21
Neúnavná pisatelka 19814 příspěvků 03.01.18 11:47

@Kobliha51 možná jde i o to riziko ‚cizích dveří‘, které je potřeba upravovat a co pak se zárukou? :think:

A věř čemu chceš, ale i přepečlivě koupené dveře nepadnou ;)

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 03.01.18 11:54
@veruuuuu píše:

Rozumím. Ale buď si koupím levné dveře a svépomocí si je namontuju nebo si koupím o něco dražší dveře a odborná firma mi je osadí. Kombinace kterou sháníš tě nakonec vyjde nejdráž. Rizika spojená s neprověřeným výrobkem si každý nechá zaplatit.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16035 příspěvků 03.01.18 12:11
@Sojkka píše:
Rozumím. Ale buď si koupím levné dveře a svépomocí si je namontuju nebo si koupím o něco dražší dveře a odborná firma mi je osadí. Kombinace kterou sháníš tě nakonec vyjde nejdráž. Rizika spojená s neprověřeným výrobkem si každý nechá zaplatit.

Nevyjde nejdráž. To ani logicky není možné. Nemusí je montovat svépomocí, pokud najde řemeslníka, kterému je bližší zákazník, než zbohatnout co nejrychleji.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama