Jsem těhotná a zaměstnavatel zbankrotoval

Anonymní
28.4.20 18:54

Firma vyhlásila bankrot.tehotna,jak s odstupnym

Ahoj potřebuju radu, naše firma vyhlásila bankrot a zavírá. Mame podepsat dohody, ale prý nedostaneme odstupné, protože vyhlásili bankrot :think:
Do toho jsem v 8 tt těhotná a nevím, zda tedy budu mít nárok na mateřskou, zda mě mohou hned propustit pokud jsou v bankrotu atd
Moc dekuju za rady. absolutne nevím co s tím :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24575
28.4.20 19:00

Hlavne nic nepodepisuj, kdyz podepises dohodu, tak nemas narok na nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.20 19:01
@Kriss Tina píše:
Hlavne nic nepodepisuj, kdyz podepises dohodu, tak nemas narok na nic.

No oni chtějí dohodu prave, vůbec nevím co dělat 8o

• Citovat
  • Nahlásit
10950
28.4.20 19:03

Dohodu bez odstupného určitě nepodepisuj. Trvej na vypovedi. Propustit tě můžou když se firma ruší i když ses těhotná.. Na mateřskou budeš mít nároku pokud se vejdes do ochrane lhůty 180 dní a máš odpracovano 270 dní za poslední 2 roky.

Příspěvek upraven 28.04.20 v 19:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24575
28.4.20 19:04
@Anonymní píše:
No oni chtějí dohodu prave, vůbec nevím co dělat 8o

Jasně že chteji, kdyz jim na to zaměstnanci pristoupi, tak jim nebudou muset nic vyplacet a navic ty dostanes myslim i nizsi podporu kdyz pak pudes na pracak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.20 19:14
@JancaS84 píše:
Dohodu bez odstupného určitě nepodepisuj. Trvej na vypovedi. Propustit tě můžou když se firma ruší i když ses těhotná.. Na mateřskou budeš mít nároku pokud se vejdes do ochrane lhůty 180 dní a máš odpracovano 270 dní za poslední 2 roky.Příspěvek upraven 28.04.20 v 19:06

Termín mám 10.12 mám to s odrenyma ušima, ale vejít bych se měla. Takze to musí být sepsano ne jako dohoda.ale výpověď a odstupné tedy uvedeno přímo v te výpovědi takto tedy ano? A doktorka mě chtela dat na rizikové, až by jsme otvírali, měli jsme otvírat za 14 dni, tak když to odstupné dostanu, mám jít na neschopenku nebo Nenuzu?

• Citovat
  • Nahlásit
4210
28.4.20 19:18

Když půjdeš na nemocenskou, tak se ti to dal počítá do pracovních dnu a nárok mít budeš. Šla bych na nemocenskou, finančně tě to asi vyjde lépe než podpora na pracáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.20 19:28
@Mallorka píše:
Když půjdeš na nemocenskou, tak se ti to dal počítá do pracovních dnu a nárok mít budeš. Šla bych na nemocenskou, finančně tě to asi vyjde lépe než podpora na pracáku.

Chápu to tedy dobre;ze i když jsou v bankrotu a podepisu výpověď ze strany zaměstnavatele s okamžitou platnosti a bude uvedeno odstupné a jaká výše;tak pak v te ochranné lhůtě 7 dni mohu nastoupit ba neschopenku? Akorat nevím, kdo mi ji bude platit když firma konci.

• Citovat
  • Nahlásit
9493
28.4.20 19:43
@Mallorka píše:

Nemocenská po konci pracovního poměru se pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství nepočítá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9493
28.4.20 19:50
@Anonymní píše:
Chápu to tedy dobre;ze i když jsou v bankrotu a podepisu výpověď ze strany zaměstnavatele s okamžitou platnosti a bude uvedeno odstupné a jaká výše;tak pak v te ochranné lhůtě 7 dni mohu nastoupit ba neschopenku? Akorat nevím, kdo mi ji bude platit když firma konci.
Žádná výpověď s okamžitou platností není. Je okamžité zrušení ze zákonných důvodů, což ale s těhotnou nelze. Nebo je výpověď ze zákonných důvodů s výpovědní dobou a odstupným. Nebo je ukončení pracovního poměru dohodou, které může být k jakémukoliv dni a může být s odstupným (podle uvedeného důvodu nebo podle toho co si dohodnete), nikdo tě k dohodě nemůže nutit.

Pokud bys na neschopenku nastoupila do 7 dnů po konci pracovního poměru, tak prvních 14 dní nemáš nárok na náhradu mzdy, pak od 15. dne budeš mít nemocenskou od OSSZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.20 19:59
@Lendeš píše: Žádná výpověď s okamžitou platností není. Je okamžité zrušení ze zákonných důvodů, což ale s těhotnou nelze. Nebo je výpověď ze zákonných důvodů s výpovědní dobou a odstupným. Nebo je ukončení pracovního poměru dohodou, které může být k jakémukoliv dni a může být s odstupným (podle uvedeného důvodu nebo podle toho co si dohodnete), nikdo tě k dohodě nemůže nutit.Pokud bys na neschopenku nastoupila do 7 dnů po konci pracovního poměru, tak prvních 14 dní nemáš nárok na náhradu mzdy, pak od 15. dne budeš mít nemocenskou od OSSZ.

Děkuji moc za vysvětlení. Ano niti nás k dohodě a s tím. ze nám daji odstupné, aby nemuseli dodržet tu dvouměsíční výpověď.
Tak tedy pokud bude dohoda v pořádku podepíši a poté nastoupim na neschopenku tedy.
Dekuju, já opravdu nevedela vůbec co dělat..

• Citovat
  • Nahlásit
377
28.4.20 20:00

Já jen doplním výše uvedené: pokud je zaměstnavatel v insolvenci, mohou zaměstnanci, i bývalí, žádat o proplacení splatných dlužných mzdových nároků (mezd, náhrad mzdy, odstupného) úřad práce. Více informací zde:
https://www.uradprace.cz/…-zamestnancu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3301
28.4.20 22:50

Akorát si spočítej pak jak s tou PPM, protože tam už se ta doba po skončení pracovního poměru nepočítá pro nárok. Sice bys měla peníze od sociálky za PN, ale není zde pravidlo vzniku nároku pro PPM. Takže pokud bys to nesplňovala, tak bys byla až do porodu na PN a pak šla rovnou na pobírání RP :palec: Snad je to napsané správně, případně mně holky opraví / doplní :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.20 07:21

Tak již mám na mailu vyjádření vedení a dvě možnosti jak můžeme ukončit pracovní poměr. Jsou tedy uvedené i obě částky odstupného. Mohu někoho poprosit kdo tomu rozumí, zda bych mohla poslat napr přes zprávu a poradi mi zda tedy podepsat?
A to PPM by mělo být v pořádku. Ukoncit chtějí k poslednímu květnu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.20 10:18
@shadowbabe píše:
Akorát si spočítej pak jak s tou PPM, protože tam už se ta doba po skončení pracovního poměru nepočítá pro nárok. Sice bys měla peníze od sociálky za PN, ale není zde pravidlo vzniku nároku pro PPM. Takže pokud bys to nesplňovala, tak bys byla až do porodu na PN a pak šla rovnou na pobírání RP :palec: Snad je to napsané správně, případně mně holky opraví / doplní :mavam:

Ahoj, jak to presne myslíš?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat