Firma - výškové práce - sedací souprava - rada

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bestkamzik
Povídálka 27 příspěvků 13.01.18 23:30
firma - výškové práce - sedací souprava - rada

Dobrý večer, měla bych dotaz - nemáte někdo prosím kontakt na firmu (zřejmě výškové práce) která by mi spustila (popřípadě vytáhla) přibližně 20kg kus nábytku do 6.patra panelového domu? Poptáváme rohovou sedací soupravu, bohužel jsme omezeni jednou délkou strany a po útrapném hledání jsme konečně objevili, jenže máme šíři dveří menší než rohový díl, tudíž bychom jej potřebovali dostat do bytu přes balkon právě spuštěním ze střechy. Jenže nevím na jakou firmu se obrátit. Kdyby jste měl někdo kontakt budu ráda, popřípadě s jakou cenou je třeba počítat. Děkuju Katka

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18736 příspěvků 13.01.18 23:43

Tak většinou se to dá rozložit a otočit na stojato :think:

bestkamzik
Povídálka 27 příspěvků 13.01.18 23:52

Ano, některé jdou, ale ty u kterých rohový díl jde rozložit jsou zase moc dlouhé na jedné straně. Jednu jsme sehnali, která splňuje vše co potřebujeme, jenže k vytočení toho dílu potřebujeme šíři dveří 90 cm a to nemáme, takže jediná možnost je dostat to sem oknem…

Heivka
Závislačka 2898 příspěvků 14.01.18 02:11

To nevím jestli to někdo bude riskovat ono je při tom vysoké riziko poškození fasády a střechy domu, zvlášť je-li zateplená. My jsme u paneláku měli problémy upevnit bez poškození popruhy pro jednoho muže, který dotěsňoval spáru mezi domy, kterou vzlínala voda do bytů při dešti. Ale sedačku jsme k nám dostali tak, že výrobce udělal rohový díl bez nožiček, které nám namontovali až po dovezení sedačky domů. A pokud to neprojde dveřmi, tak balkonovými už vůbec ne a většina balkonových sestav má to největší okno buď otáčecí přes střed (starý systém) nebo je otevíratelné pouze menší okno, či případně jenom dveře, výjimky samozřejmě mohou být, ale u paneláku nejčastěji používané systémy v atypu nebývají. Pokud to okna dovolí a sedačka projde, zkuste spíš sehnat někoho s vysokou zdvižnou plošinou (ale tam musí být rovný a pevný terén pod oknem).

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 14.01.18 09:07

@bestkamzik ty jo, aby vás to nestálo víc, než ta samotná sedačka. 6.patro už je na jeřáb :mrgreen: nám v práci dávali na terasu ve třetím patře nábytek taky jeřábem, ale cenu bohužel nevím :nevim:

bestkamzik
Povídálka 27 příspěvků 14.01.18 10:47

Právě si nejdřív chci ověřit zda-li to jde, popřípadě cenu, než budu dotaz směřovat na bytové družstvo. Celkem má panelák 7. pater, tak jsem si laicky myslela, že by to neměl být problém. Balkónové dveře jsou také úzké, ale okno je otevíratelné celé, tam by jsme prošli. Bohužel rovný a pevný terén pod okny nemáme, přímo pod balkony roste obrovskej smrček :(. Tenhle rohový díl nejde bohužel rozložit na menší. Už jsem byla snad ve všech možných prodejnách nábytku. Když už by rohový díl prošel, tak je příliš dlouhá, u výrobků sedaček na míru, kde je stejný problém. Chtěla jsem rohovou, rozkládací, s maximální možnou délkou čelní strany, zakončenou lenoškou, ale vzhledem k tomu, že na druhé straně jsem omezena délkou max. 170 cm tak jsem prostě nesehnala. Jen tu jednu kterou sem nedostanem, a pak jednu kterou splňuje všechny požadavky, je možné koupit od výrobce v Neměcku, jenže nechci kupovat „zajíce v pytli“, nejde se na ní nikde v ČR podívat ani si jí vyzkoušet. Tak to vypadá, že budu muset vybrat klasický křeslo a sedačku. Každopádně děkuji za rady a tipy!

pannda
Kelišová 6412 příspěvků 29 inzerátů 14.01.18 10:53

Můžeš si pronajmout vysokozdvižnou plošinu, může to být cca 1500 / den

pannda
Kelišová 6412 příspěvků 29 inzerátů 14.01.18 10:56

www.klimex.cz
nebo jiné podobné firmy

bestkamzik
Povídálka 27 příspěvků 14.01.18 11:35

To je super, děkuju!

Heivka
Závislačka 2898 příspěvků 14.01.18 16:53

@bestkamzik Zkuste českého výrobce Axamite, jsou sice dražší, ale rohovou lenošku nám dodali bez namontovaných nožiček aby prošla dveřmi, máme pravé L, kde lenoška je dlouhá cca 150cm a široká a nějakých 100-110cm, sedák je pro dva lidi v šířce (včetně područky)cca 140cm a hloubce 80cm. To by se vám mohlo vejít.

beruska_na_kvetince
Nováček 9 příspěvků 16.01.18 22:07
Tavočer

Ahoj, my jsme stěhovali s Tavočerem a vím, že stěhují i nestandardní těžké věci, jako je piano atd. Nejsem si jistá, jestli mají v v nabídce i nějaký „jeřáb“, ale myslím, že když jim napíšeš, dají vědět a případně můžou i něco zprostředkovat s jinou firmou. Jinak bála jsem se podobného problému u naší sedačky, ale borci to přestěhovali, jak kdyby kolem žádný zdi nebyly :-D. Tady je odkaz: http://www.stehovani-tavocer.cz/

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama