Firstbike - Podložka pod šroub na sedlo

5455
8.9.21 20:58

Firstbike - Podložka pod šroub na sedlo

Ahoj,

Podařilo se mi ztratit takovou tu šedivou „podložku“, která se používá pod šroub na Firstbike, když člověk mění výšku sedadla.

Tj. sedadlo je upevněno šroubem, který je z jedné strany dotahován takovým černým kolečkem a z té druhé, kde je hlavice šroubu, je podložen šedivou součástkou ve tvaru U. A tu jsem ztratila.

Neřešili jste někdo? Nevíte, kde to sehnat?

Zatím jsem to podložila nějakou jinou podložkou, co máme doma, ale nesedí do toho profilu… No nebudu to rozepisovat, je to prostě blbé.

Poradíte?

Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5882
8.9.21 21:12
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5455
8.9.21 21:15
@Veru1987 píše:
https://www.smallbike.eu/…azeni-sedla/:D :D :D :D

Díky… Nevidím, jestli je tam i ta podložka… Zkusila jsem poslat dotaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5882
8.9.21 21:17
@Limi123 píše:
Díky… Nevidím, jestli je tam i ta podložka… Zkusila jsem poslat dotaz.

píšou matice + šroub v názvu…takže celé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5455
8.9.21 21:23
@Veru1987 píše:
píšou matice + šroub v názvu…takže celé.

Ale tam jsou 3 věci - matice, šroub a pak taková šedivá jakoby podložka - není to typická podložka. Matici a šroub mám. Chybí mi jen ta třetí součástka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5882
9.9.21 08:11
@Limi123 píše:
Ale tam jsou 3 věci - matice, šroub a pak taková šedivá jakoby podložka - není to typická podložka. Matici a šroub mám. Chybí mi jen ta třetí součástka…

tak my měli firstbike a měla jsem tam jen dvě součástky… matice a šroub a tím jsem snižovala sedátko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5455
9.9.21 20:54
@Veru1987 píše:
tak my měli firstbike a měla jsem tam jen dvě součástky… matice a šroub a tím jsem snižovala sedátko.

No, je tam ještě třetí… Jen jsi to asi zapomněla. Šoupe se spolu s tou maticí a šroubem, já si ji taky moc nevšímala, dokud jsem ji neztratila. Ona totiž brání tomu šroubu poškodit tu drážku, ve které se ten šroub pohybuje nahoru-dolů a taky děti hlavici šroubu proti protáčení. Což jsem si ale uvědomila, až když tam teď chybí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5882
9.9.21 21:04
@Limi123 píše:
No, je tam ještě třetí… Jen jsi to asi zapomněla. Šoupe se spolu s tou maticí a šroubem, já si ji taky moc nevšímala, dokud jsem ji neztratila. Ona totiž brání tomu šroubu poškodit tu drážku, ve které se ten šroub pohybuje nahoru-dolů a taky děti hlavici šroubu proti protáčení. Což jsem si ale uvědomila, až když tam teď chybí.

Měla jsem to hodně krát vytažené často jsem sedátko dávala nahoru a dolu jak tu byli děti od kamarádu… myslím že my tam měli jen díly dva. Možná jsme ho ztratili taky a ani nevím… netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5455
10.9.21 10:24
@Veru1987 píše:
Měla jsem to hodně krát vytažené často jsem sedátko dávala nahoru a dolu jak tu byli děti od kamarádu… myslím že my tam měli jen díly dva. Možná jsme ho ztratili taky a ani nevím… netuším.

Možná sis toho třetího nevšimla. Ono se s ním nic nedělá, jen jezdí nahoru a dolů s tím šroubem. Já to pak treba vyfotím, až budu doma. Já si ho pořádně uvědomila, až když tam nebyl, začala se uštípávat tím šroubem ta drážka v sedle a jednou ten šroub i prošel skrz ní. Projevuje se to tím, že syn jede a najednou sedlo spadne na nejnižší úroveň. Pak jsem porovnávala druhým firstbikem, co máme doma, a zjistila jsem, že chybí to právě tahle podložka (a uvědomila jsem si, že byla i u toho prvního firstbiku, tudíž jsem ji musela někde ztratit). Podle mě si to jen neuvědomuješ…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat