Fixace hypo 1rok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tfromm
Povídálka 29 příspěvků 10.09.18 19:34
Fixace hypo 1rok

Chtěl bych se někoho zkušeného v oboru bankovniho poradenství zeptat na strategie malých bank (mBank, Fio) - z mého pohledu jdou směrem proti všem „tradičním“ bankám a nabízejí fixaci hypo na 1rok s lepší úrokovou sazbou než na 3, 5let (tento stav platí dlouhodobě)…znamena to teoreticky, že se vyplatí u těchto bank fixovat po 1roku a nebo je v tom nějaky háček - např. po první fixaci již nabidnou horší než oficiální cenikovou sazbu zveřejnou na web stránkách?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

iwa83
Kelišová 6713 příspěvků 10.09.18 19:48

@Tfromm úrokové sazby lezou nahoru tak je logické, že teď bude fix na 1 rok výhodnější než na dýl, protože za ten rok to bude nejspíš výš než teď a oni logicky zvednou úrokovou sazbu.
Jen teda bacha na podmínky a vše kolem. My máme hypo u mbank a při uzavírání vše ok a když jsme chtěli něco řešit, tak děs běs - blbá komunikace. Pokud teda nemáš kamennou pobočku za rohem (ideálně Praha) kde si člověk může zajít osobně…

Tfromm
Povídálka 29 příspěvků 10.09.18 20:01

OK, díky. S tou „fyzickou“ dostupnosti mám tu samou zkušenost (hypo u mBank). S podmínkami jsem problém neměl - přišlo mi vše jasné a srozumitelné.
Rozumím tomu, že sazby polezou nahoru, spíš mi jde o tu strategii…proc mBank a Fio nabízí nizke fixace na 1rok (vs 5let), kdežto např. CS, KB mají dle mě „rozumně“ fixace na 1rok dražší než na 5let (administrativní zátěž, další fixace po roce nejistá…)

Verun83
Echt Kelišová 8836 příspěvků 33 inzerátů 10.09.18 20:18
@Tfromm píše:
OK, díky. S tou „fyzickou“ dostupnosti mám tu samou zkušenost (hypo u mBank). S podmínkami jsem problém neměl - přišlo mi vše jasné a srozumitelné.
Rozumím tomu, že sazby polezou nahoru, spíš mi jde o tu strategii…proc mBank a Fio nabízí nizke fixace na 1rok (vs 5let), kdežto např. CS, KB mají dle mě „rozumně“ fixace na 1rok dražší než na 5let (administrativní zátěž, další fixace po roce nejistá…)

Proste maji jinou strategii, aby nalakali klienty. Vzdycky se najde nekdo, kdo se necha zlakat lepsi sazbou, byt jen na rok a bude doufat, ze to pak bude plus minus stejne. Dle meho nazoru.

Maui52
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 10.09.18 20:18

Teď jsem řešila refinancovani a delší 7leta fixace byla dražší než 5leta. Za rok budou sazby urcite výš, než jsou nyní, vzhledem ke všem regulacím, tedy na rok by s vyheldem na nadcházející změny teď v září fixoval asi jenom blázen…
Co se tyče vyřizování nove hypotéky, tak je vždy lepší obrátit se na finančního poradce, ačkoliv normálně jejich služby nikdy nevyhledavam. Mužu doporučit hypodum. Ti poradci často dosáhnou na lepší sazby, než běžný smrtelník (teď je to s otaznikem, teď před regulaci každy podepisuje a předpokládám, ze banky maji splněno, tak nemusí dávat podpultove sazby). Plus dokážou zohlednit i okolní poplatky typu pojištění, platby za vedení účtu, odhad atd.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29259 příspěvků 10.09.18 20:19

hodil by se tu Ivan PPZ.Ivane, jsi tu? Máš tu dotaz!

Maui52
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 10.09.18 20:22

@Verun83 jako ja byt menší bankou, tak taky teď nabídnu na rok lepší sazbu. Protože v létě, s novými podmínkami, bude proste náročnější refinancovat, protože někteří žadatele uz by podmínky v nove žádosti proste nesplnili. Proto asi doufají, ze za rok nebude možné refinancovani a oni jim ty sazby pěkné napali. Naopak co bude za 5-7 let, to nikdo neví, takže tam bude nabídka víceméně vyrovnaná (5 let, 80% ltv se nyní pohybuje okolo 2,45 - 2,51 %)

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29259 příspěvků 10.09.18 20:34

@Maui52

za 5 - 7 let už bude dost lidí, co jedou nadoraz už teď, řešit sesplatnění.

Tfromm
Povídálka 29 příspěvků 10.09.18 23:16

Děkuji za názory. Pokud vím, tak nová omezeni ČNB se netýkají již uzavřených úvěru (tzn. budoucich refinancování). Nicméně zná tu prosim někdo odpověd na moji původní otázku?

Nimie
Nadpozemská drbna 26057 příspěvků 12.09.18 10:43
@Tfromm píše:
Chtěl bych se někoho zkušeného v oboru bankovniho poradenství zeptat na strategie malých bank (mBank, Fio) - z mého pohledu jdou směrem proti všem „tradičním“ bankám a nabízejí fixaci hypo na 1rok s lepší úrokovou sazbou než na 3, 5let (tento stav platí dlouhodobě)…znamena to teoreticky, že se vyplatí u těchto bank fixovat po 1roku a nebo je v tom nějaky háček - např. po první fixaci již nabidnou horší než oficiální cenikovou sazbu zveřejnou na web stránkách?

Tak čím kratší fixace, tím skoro u každé banky často vyjde nižší úrok. Jestli se to vyplatí nebo ne je na tvém zvážení. Je to v podstatě stejné jako u všech ostatních sazeb - věříš, že za 3 roky bude sazba lepší nebo čekáš zhoršení a fixneš si to radši třeba na 7 - 10 let? V podstatě float hypotéka má podobnou logiku, taky se může zdát v jednu chvíli fakt levná, ale to se bude odvíjet od budoucího stavu. Je spousta lidí, kteří už v minulosti zkusili krátký fix a prodělali na tom (úrok se vyhoupnul mnohem víc) a taky spousta těch, kteří na tom vydělali (úrok ještě víc klesnul i když to nevypadalo). Banka ti samozřejmě může nabídnout vyšší úrok, ale pokud ostatní banky budou nabízet levnější variantu, tak se to v podstatě nestane, protože a) vždycky máš možnost odejít b) tím odchodem můžeš dostatečně efektivně pohrozit na to, aby ti sazbu snížili ve stávající bance. Z tohohle hlediska je ta banka trhem ovládaná docela hodně, akorát trh je ne úplně 100% předvídatelný, takže to jestli se ti to vyplatí si musíš rozhodnout sám :)

Tfromm
Povídálka 29 příspěvků 12.09.18 17:33

Díky, tohle dava smysl - přitlačit na banku z důvodu konkurenční nabídky.
Dám konkrétní příklad - fixace vždy v září 2016/2017/2018.
MBank (1rok fix): 1.84/1.54/1.54
CS (1rok fix): 3.19/3.59/3.99
MBank (3roky fix v r.2016): 1.99
CS (3roky fix v r.2016): 1.99
Velké banky jako CS, KB, HB mají (alespon tabulkově) jiný přístup k rocnim fixacim než menší.
Na diskusich se tu casto objevuje že kdo dá fix na 1rok tak na tom vždy prodělá, což podle mě není úplně pravda..
Zajímalo by mne ještě, zda banky obecne nedělají zbytecne obstrukce při refinancování
tim, že na katastru je zapsán zákaz zcizeni a zatížení v jejich prospěch. Dík moc! :)

iwa83
Kelišová 6713 příspěvků 12.09.18 18:52

@Tfromm dle mého refinanc je potřeba řešit včas. Co vím, tak ideál, začít ten rok před řešit konkurenci a případně dát vědět, že máte v úmyslu odejít. My máme fix do sprna 2020 (mbank) a vzhledem k tomu jak se k nám chovali loni, resp. začátkem roku, tak máme v plánu odejít. Uvidíme co bude letos. Ale prostě nás zklamali a komunikace hrozná a neochota cokoliv řešit individuálně. Bohužel pro nás bylo ve finále jednodušš kývnout na zpoplatněný dodatek než to hnát do extrému - stále to vyšlo levnějc než refinanc mimo končící dobu splatnosti (pokuta atd).

Prodělat na ročním fixu bych si nedovolila tvrdit, že je VŽDY, ale je to vysoko pravděpodobné.

Nimie
Nadpozemská drbna 26057 příspěvků 12.09.18 19:51
@Tfromm píše:
Velké banky jako CS, KB, HB mají (alespon tabulkově) jiný přístup k rocnim fixacim než menší.
Na diskusich se tu casto objevuje že kdo dá fix na 1rok tak na tom vždy prodělá, což podle mě není úplně pravda..
Zajímalo by mne ještě, zda banky obecne nedělají zbytecne obstrukce při refinancování
tim, že na katastru je zapsán zákaz zcizeni a zatížení v jejich prospěch. Dík moc! :)

Tak… ten závěr o tom, že prodělá vychází primárně z toho, že je na to vcelku vysoká šance :) upřímně moc velké výhody v 1 letém fixu nevidím. Pokud čekám že to půjde furt dolů, možná stojí za to zvážit. Navíc pro obrovské množství nákupů se to moc nevyplatí i z hlediska toho kdy vlastně ukončíš čerpání a kolik toho tím pádem stihneš splatit. Taky se ti může za ten rok stát, že tvá nemovitost bude ohodnocena hůře a ty i kdyby jdi splácel od samého začátku plnou splátku, tak nemusíš mít zaplaceno skoro nic (vycházím z nejběžnějších hypo v délce 20 - 30let).

Nimie
Nadpozemská drbna 26057 příspěvků 12.09.18 19:54
@Tfromm píše:
tim, že na katastru je zapsán zákaz zcizeni a zatížení v jejich prospěch. Dík moc! :)

Třeba do roku 2013-2014 klesal úrok a současně i hodnota většiny nemovitostí. Bylo to mírné, ale v daném scénáři se ti mohlo klidně stát, že odhad za rok poklesne o tolik, že to najednou nevychází.

Tfromm
Povídálka 29 příspěvků 12.09.18 23:26

Jasný, založil sem spíše teoretickou diskusi, ktera možná ani na eMimino nepatří…tak dám poslední otázku: až jednoho krásného letního dne začne banka využívat svého práva zapsaného na KN (zákaz zcizeni a zatížení) a zakáže refix…co se bude dát dělat? Zatim to banky nezneužívají, ale podle mne je to otazka času…(možná sem pesimista, a tento zápis vlastne vůbec nic neznamená…)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Smutné Vánoce Jiřiny Bohdalové: Ortéza a invalidní vozík! Sama neudělá ani krok

V dubnu Jiřina Bohdalová (87) spadla ze schodů a nevypadalo to s ní vůbec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >