Fixní nákusná destička

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PetraBM
Kecalka 126 příspěvků 04.03.18 21:01
Fixní nákusná destička

Dobrý den, cci se zeptat, zda někdo nemáte u svých dětí zkušenosti s fixní nákusnou destičkou. Můj desetiletý syn by jí měl v květnu dostat kvůli hlubokému skusu. Co jsem ale měla možnosti číst na netu, tak je to dost náročná léčba, například na hygienu, mluvení a hlavně na jídlo. Budu ráda za Vaše zkušenosti. Děkuji

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineLimi123
Ukecaná baba ;) 2359 příspěvků 05.03.18 00:02

Omyl

mamoch
Kecalka 469 příspěvků 05.03.18 15:20

Dcera nákusnou destičku měla 9 měsíců. Začátek byl hodně náročný na rozmluvení se, moc dobře to nenesla, ale po cca týdnu, 14 dnech už jsme nepoznali, že ji má. Když ji po 3/4 roce sundali, tak si zase stěžovala, že neumí mluvit bez ní :-)
Co se čistění týče, určitě by se neobešla bez zubní sprchy, má waterpick, na nejvyšší výkon. Případně dočistit těma malinkýma kartáčkama, co vypadají jak zmenšená štětka na lahve:-))) ted si nevybavím, jak se jmenujou…

PetraBM
Kecalka 126 příspěvků 05.03.18 16:04

Moc děkuji za Vaše zkušenosti. Mohu se zeptat jaké to bylo co se týče jídla? Syn má totiž potravinové alergie a je celkově nejedlík. Můžu říct, že bojujeme za každé kilo navíc. Tak mám strach, že se jeho příjem jídla ještě sníží, což je pro mě dost strašná představa.

mamoch
Kecalka 469 příspěvků 05.03.18 16:42

Toho bych se nebála, teď se dcery ještě znovu ptám - je jí 12- tak prý co nešlo byly bonbony, krom želatinových, ty v pohodě, nešly fazole, ty slupky se nedaly dostat ven, a jinak jí nic nenapadá. Co zvládne se zámečky, zvládne i s destičkou :-)
Nevím, jak a kdy to synovi budou nasazovat, ona měla nejdřív nasazené zámečky na horní zuby a po pár měsících nasadili zámečky na spodní zuby. Na horní stoličky jí na týden nalepily takovou modrou hmotu - aby nemohla dokousnout. Tu po týdnu odstranili a nasadili právě tu nákusnou destičku. A to bylo celkově takové nejhorší období, těch cca 14 dní, protože nasazení zámečků na tu dolní čelist bylo mnohem bolestivější, než co čekala po zkušenosti s tou horní, a ta destička ji jen dorazila. Ale zvykla si, ono co jiného jim také zbyde…

PetraBM
Kecalka 126 příspěvků 05.03.18 18:26

Moc děkuji za uklidnění:-) já co jsem ještě zjišťovala, tak v některých ortodonciích vůbec ty nákusné destičky nepoužívají, tak to mě také zarazilo. Syn má jen ten hluboký skus, zuby zatím rovné, tak nám bylo řečeno, že nejprve udělají otisky a další týden nám tu destičku nasadí. Rovnátka zatím nosit nebude vůbec, až když mu sundají destičku, tak pak dají takové ty vyndavací na noc, aby se zuby nevrátily.

mamoch
Kecalka 469 příspěvků 05.03.18 18:33

Tak to bych se vůbec nebála, zas takové zlo to není :-) Držím palce, ať si rychle zvykne!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Bílá o comebacku ke švarnému příteli: Přešel hory doly a jako správný princ si mě zasloužil!

Ze známého lidového moudra „Co je v domě, není pro mě“ si Lucie Bílá (52) nic... číst dále >

Největší řežba v historii? Takhle chorvatský fotbal rozpoutal válku v Jugoslávii!

Fotbalisté Chorvatska na světovém šampionátu drtí jednoho soupeře za druhým a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Reklama