FL (delka stehenni kosti) o 4 tydny kratší

11
30.3.20 20:54

FL (delka stehenni kosti) o 4 tydny kratší

Ahoj holky, jsem nyní 36+5tt. Dnes jsem byla v nemocnici na kontrole a dělali mi kontrolní ultrazvuk. Doktorka přemeřovala miminko a i po několikatem premereni došla k závěru, ze FL (délka stehenni kosti) odpovídá 32+4tt. Tedy je jakoby o 4 tydny kratší, než by měla být. Setkala jste se s tím některá? Mám strach, aby mělo mimčo nožičky v pořádku. Já ani manžel žádní čahouni nejsme..děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24101
30.3.20 21:07

No tak bude menší, když jste oba menší :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.20 21:07

Ahojky, my toto resily v tehotenstvi u dvojcat holek. Doktori strasili s achondroplazii (liliputi) ktera se vyvratila. Holky se narodily predcasne ve 32 tt jako drobci. Holky jsou porad male, nyni temer 3 roky a jsme sledovani na endokrinologii pro pripadnou lecbu rustovym hormonem, uvidime jak to dopadne… Nicmene jsou to holky, tak az tak nevadi, pokud by byly mensi ;) jinak ja i manzel (a manzelovi rodice a bratri) jsme maly, takze to muzou mit i geneticky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
30.3.20 21:25

@xvitko13
Tak snad bude vše v pořádku.. jsem z toho úplně přešla.. první, co mě proletelo hlavou bylo, jestli to nebude treba liliput. Ale zase by to snad odhalili na druhem screeningu. A nebo by bylo vice anomálii nez kratší nozicky? Nevim.. budu ho zbožňovat tak jako tak, to je jasný. Ale jako každá máma chci, aby bylo vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.20 21:41

@Lumpis ani nevis, jak moc ti rozumim. Nam to rekl prave doktor kolem 20 tt na velkem ultrazvuku a to jsme s manzelem proste zustali jak opareni, najednou predstaba jestli se nam nenarodi 2 postizene deti, byli jsme u toho doktora tehdy fakt vyklepani. Rovnou mi vzali krev, ze poslou na genetiku a za 2-3 tydny budou vysledky. Dovedes si predstavit, ze jsme se celou dobu klepali jak to dopadne, samozrejme bychom za deti bojovali i kdyby to vyslo spatne, navic jsme si rikali, ze toto postizeni neni zas tak hrozne, da se s tim zit, ale jak pises, kazda mama chce pro svoje detatko to nejlepsi. Takze jsme si oddychli, kdyz nam volali ze vysledky jsou negativni. Kazdopadne jsme si neoddychli na dlouho, protoze ve 32 tt se holky narodily a to teprv zacala jizda, boj o to, aby prezily, mely 1110 g a 1360 g, takze to jsme si rikali, ze jsme se tolik nervovali s tou achondroplazii a zbytecne a nakonec jsme se nervovali aby holky prezily a dekovali za kazdy den ktery byl za nami. V nemocnici byly 2 mesice. Verim, ze i u tebe to vse dopadne dobre, detatko bude treba jen trosku mensi. Tak se zbytecne nenervuj, i kduz vim, ze se to lehce rekne. Drzim palce :heart:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
897
30.3.20 21:48

Ahoj, taky mi tohle doktor říkal, jsme s partnerem oba menší, říkal, že bude prostě výškové po nás. Nakonec se vše srovnalo v 37tt nebo 36tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
30.3.20 22:17

@xvitko13
To muselo být hrozné! Vubec si neumim predstavit čekání na takové vysledky. Hlavne, ze vše dobře dopadlo a holčičky jsou v pořádku. Nam na 21tt řekl, že jsme s nožkama o 2 tydny pozadu, ale že je to ještě v toleranci. Pak se to zlepšilo a bylo to jen o tyden. No a ted je to o 4 týdny. Takže se mi honí hlavou různé myslenky. I kdyz vim, ze ted uz nic nezmenim a za 3 týdny se těžko prckovi nožičky dorovnaji do odpovidajici velikosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
30.3.20 22:20

@alena1995
My už asi 4 tydny nedoženeme no :smirk:jsem skoro 37tt. Tak mi nezbývá, než doufat, ze bude vše dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
897
30.3.20 23:15

@Lumpis Bude. Nezapomeň, že to měření opravdu není přesné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LD1
156
30.3.20 23:24

Bud v klidu. Od prvního screeningu nám říkali, že syn má kratší stehenní kosti, já mám 170 cm a manžel asi 166, je menší než já. Bylo to teda furt nějak v normě, jen rikali, že bude mít malej asi teda kratší nohy, že nebude žádnej dlouhán. Stehenní kost byla kratší i na druhém screeningu i na utz ve 32.tt… narodil se s délkou 50 cm a nožičky má naprosto normální, ba dokonce bych i řekla, že možná trošku delší :grin: :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama