Miminko má flek kolem štípance - borelioza?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 19:16
Flek miminko- muze byt borelioza?

Zdravim vsechny maminky, ktere maji zkusenost.. synovi je 5 mesicu.. pred dvema dny jsem rano objevila nekolik pupinku - vypadalo to jako stipance od komara.. postupne vetsina mizi ale u tohohle (viz foto) se udelal takovy vetsi flek kolem.. uprostred je to vystouple a tvrde (jako uhrik ale ne bila hlavicka).. mohl by to byt zacinajici priznak na boreliozu? Muze byt i od komara? Mate nektera zkusenost?
Dekuji

Reakce:
jizvíková
Extra třída :D 13009 příspěvků 08.08.19 19:20

Několik pupinku? To měl několik klíšťat?

TeSudička
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 08.08.19 19:21

@jizvíková to muze nit aj od komara boreliozu :mavam:

Pea12
Povídálka 40 příspěvků 08.08.19 19:23

Tohle přesně se dělá dceři po komárovi. (8 m.) Teď má 3 takové, komar si v noci na ní smlsnul :(

jizvíková
Extra třída :D 13009 příspěvků 08.08.19 19:23
@TeSudička píše:
@jizvíková to muze nit aj od komara boreliozu :mavam:

Fakt? Muž měl od klíštěte, ale skvrna vypadala opravdu jinak

marka123
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 08.08.19 19:31

Myslim ze to borelioza neni, kazdopadne kdyby flek nemizel, navstivila bych kozni nebo pediatra, ale na koznim lepe poznaji. Muj obvodak i 2× boreliozu nepoznal, kozni poznala spolehlive na prvni pohled. Jednou jsem ani kliste nemela. Kozni rikala, ze to muze prenaset i komar i larva, takze si nemusite najit na tele zadny hmyz.

CarolineJ
Ukecaná baba ;) 1819 příspěvků 08.08.19 19:33

Dcera má taky takové kruhy od komára. Ale má citlivou pokožku. A trpí na AE.

luca241
Ukecaná baba ;) 1966 příspěvků 08.08.19 19:43
@Anonymní píše:
Zdravim vsechny maminky, ktere maji zkusenost.. synovi je 5 mesicu.. pred dvema dny jsem rano objevila nekolik pupinku - vypadalo to jako stipance od komara.. postupne vetsina mizi ale u tohohle (viz foto) se udelal takovy vetsi flek kolem.. uprostred je to vystouple a tvrde (jako uhrik ale ne bila hlavicka).. mohl by to byt zacinajici priznak na boreliozu? Muze byt i od komara? Mate nektera zkusenost?
Dekuji

Dcera má z téměř každého komářího štípnutí takový flek, otok, i modřínu mívá. Zkus namazat fenistilem. Pokud by to nemizelo nebo by to ve středu světlalo, ukázala bych to dětské.

oligenerallogin
Stálice 60 příspěvků 08.08.19 20:13

Pozor, i flek po borelioze casem mizi, takze to ze zmizi, to nic neznamena. Z tehle skrvny bych uprimne byla co se tyce boreliozy nervozni. Radeji bych zasla k doktorovi hned.

Anna85
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 08.08.19 20:16

Tohle se mi dela od komara cely zivot. Bohuzel hodne a casto. Nekdy je to velky jak pest a uplne to hicuje :?

alialiali
Kecalka 474 příspěvků 08.08.19 22:17

Normální stipanec s větší reakci… Já bych s tím nikam nesla

snažillka
Povídálka 34 příspěvků 09.08.19 20:26

Řeším pdodobný problém, máet někdo zkušenost s tímto domácím testem na boreliozu? https://www.1nakup.cz/…reliozu-1ks/?…

Váš příspěvek
Reklama