Fleky na krku a dekoltu

12.1.21 09:46

Fleky na krku a dekoltu

Zdravím maminky, obrátila bych se na dermatologa, ale ten náš má bohužel dovolenou :(
Nesetkala jste se některá s těmito skvrny/fleky? Před týdnem se mi objevila ta větší skvrna, myslela jsem, že je to atopický ekzém, ale před pár dny se mi takto menšími fleky pokryl celý krk a dekolt. Do dnes to byli světlejší flíčky, dnes už to zčervenalo. Nesvědí to a ani nebolí, jen netuším, co to může být :nevim:
Děkuji za případné rady :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
836
12.1.21 09:56

Kvasinky? tipuju nejaky zapareni zkuste to par dnu poradne myt a nebo koupit clotrimazol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.21 10:01

@Leenvecka
Zase ja nenosím ven šálu, ani roláky, že by se mi to zapařilo. A podle mě by zapaření přinejmenším svědělo a fleky byli rozmokvané, tohle jsou suché fleky právě :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
12.1.21 10:57

@Teresska666 ono staci kdyz se tam spotis.. mam bohuzel zkusenost ze staci se par hodin po spoceni nejit osprchovat a hned je prolem na svete… a ne nemusi kvasinky svedit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
787
12.1.21 11:03

Ta kvasinková infekce (pityriaza) nesvědí. Když po ní přejedeš nehtem, udělá takové drobounké šupinky. Můžeš to zkusit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.21 11:33

Ajoo, tak to je pro mě nová zkušenost. No a jak se to řeší? Zmizí to nějak samo? Nebo si na to něco koupit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
12.1.21 11:54

Jsem psala poradne myt a koupit clotrimazol stoji par kacek, mazat par dni a melo by to zmizet.. Bohuzel se ty mrchy rady vraci takze davat pozor i na to co nosis (zadny polyester jen bavlnu) a idealne nejist moc sladkyho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.21 12:39

Tak super, vyzkouším :) děkuji za rady :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1102
12.1.21 14:05
@Kolicek95 píše:
Ta kvasinková infekce (pityriaza) nesvědí. Když po ní přejedeš nehtem, udělá takové drobounké šupinky. Můžeš to zkusit.

Taky tipuji tohle, měla jsem to asi před rokem. Od krku do pasu, záda celý, břicho, hruď, prsa a trochu i paže. Kožní mi napsala zinkovou mast a Locoid Crelo. Doporučila mýt jen vodou a žádná ostrá a kořeněná jídla, což byla moje noční můra, obojí užívám hojně. :mrgreen: Mazat musel partner, já si všude nedosáhla. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
787
12.1.21 17:00
@Hotaru píše:
Taky tipuji tohle, měla jsem to asi před rokem. Od krku do pasu, záda celý, břicho, hruď, prsa a trochu i paže. Kožní mi napsala zinkovou mast a Locoid Crelo. Doporučila mýt jen vodou a žádná ostrá a kořeněná jídla, což byla moje noční můra, obojí užívám hojně. :mrgreen: Mazat musel partner, já si všude nedosáhla. :lol:

Jo, mě taky věrně provází už dlouho :roll:. Mně vylejzá poté, co si vezmu na sebe viskózu. Naposledy vyrazila mrcha v těhotenství po antibiotikách, tak jsem počkala s léčbou po porodu. Mezitím mi to vyrašilo na celých zádech. Sotva jsem začala po porodu mazat, dostala jsem zánět do prsu, antibiotika znova. Takže začnu likvidovat kvasinku znova za týden. Už aby to bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat