Fleky po akné - jak zaručeně odstranit?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
304
5.12.21 09:33

Fleky po akné - jak zaručene odstranit?

Ahoj.
Poslednú dobu sa mi robí akné kolem pusy a na brade, príčinu sa snažím nájsť a odstrániť. Trápi ma, že mi po akné zostanú fleky a rada by som, aby ste mi dali tip na neco, co mi ich odstrani. Nejaký depigmentacni krem, bolo by fajn, keby to nebolo drahé (svobodna maminka). Žiadne rady typu laser, ošetrenie u kozmetičky a pod., rada by som nejaký krém alebo proste niečo, čo máte overené a zaručene mi to pomoze, nech to nejsu zbytočne vyhozene peniaze.
Moc diky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
521
5.12.21 09:42

Zkus skinoren, po porodu mi zůstal přímo na špíčce nosu červený flek jak blázen a za půl roku nepravidelným mazáním jsem to stáhla jen na pár teček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
19078
5.12.21 09:48

Okolo pusy to je spíš periorální dermatitida.

Především - používej respirátory tak jak se mají - jednorázové jednorázově, vícenásobně použitelné stříde, když se zapaří a čisti je podle návodu a nechávej důkladně vyschnout.

1. vyměň pastu za bezfluorovou.
2. zajdi na dentální hygienu a používej po číštění dezinfekční ústní vodu.
3. alepsoň 14 dní se ničím nelič a na pleť jako takovou používej tzv. nulovou terapii. Tedy jen to něčím hodně šetrným čisti - nějakou čistící pěnou či gelem vhodným pro atopiky a pak to něčím extrémně nedráždivým hydratuj - třeba růžovou weledou pro citlivou pleť.

Maximálně si kup v lékárně jarischův roztok a tím potírej zanícené kousky obličeje (tedy tam kde jsou pupínky či zarudlá místa)

Pokud půjdeš ven a bude jen trošku svítit suníčko, mazej na to nějaký minerální suneční krém.

Vydrž alepsoň 2, lépe 3 týdny až měsíc.

Až se pleť vzpamatuje, na případné pigmentové skvrny používej sérum s vitamínem C a niacinamidem (můžou to být dvě odlišné věci). Ale nemaž to na dřív, než dáš prostor pleti se srovnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
5.12.21 10:22

Mám to teď občas taky. Je to z respirátoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25690
5.12.21 10:28

@zuzka28 Akné na bradě je prý hormonální, Každopádně, mě to výrazně zhoršilo nošení respirátorů. Čistím Jarishem, mažu arganovým olejem. Neuděláš nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2743
5.12.21 13:47

Co tee tree oil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25690
5.12.21 15:43
@Taktinevím píše:
Co tee tree oil?

Určitě super, ale rozředit, neředěný může nehezky spálit. Já osobně si míchám právě jarische, teetree a propolis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2743
5.12.21 18:36
@lleennttiillkkaa píše:
Určitě super, ale rozředit, neředěný může nehezky spálit. Já osobně si míchám právě jarische, teetree a propolis.

Jo? já si ho dávám na pupínky rovnou. Na vat. tyčinku. možná mám nějaký slabší teda. Mám od Dr. Popova

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25690
5.12.21 19:45

@Taktinevím no já se od australia bodycare spálila a sousedka dávala holkám za ucho, proti vším a spálilo je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2381
5.12.21 21:23
@lleennttiillkkaa píše:
@Taktinevím no já se od australia bodycare spálila a sousedka dávala holkám za ucho, proti vším a spálilo je to.

Já jsem měla už různé druhy (Dr. Mueller, Australian Bodycare) - používám je na štípance od komárů nebo při rýmě pod nos - a nikdy jsem žádné problémy nezaznamenala. Každý na to asi reaguje jinak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2743
5.12.21 21:29
@Moringa píše:
Já jsem měla už různé druhy (Dr. Mueller, Australian Bodycare) - používám je na štípance od komárů nebo při rýmě pod nos - a nikdy jsem žádné problémy nezaznamenala. Každý na to asi reaguje jinak :nevim:

Vid´, taky se právě divím. Tak snad zakladatelka něco vymyslí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
304
6.12.21 11:17

Nemala a nemám moc čas pisat, ale zatial stručne, z respiratoru to určite neni :wink: je to problém v tele, možno vaječníky mám taký pocit :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
304
6.12.21 11:24

@Ou ja musim odhaliť jaky problém mám v tele, budu to asi vaječníky. Mám taký dojem, lebo tam cítim uz dlho napeti, tlaky alebo jak to nazvať. Zubnú pastu mám bez fluoridu už roky. Ten Jarischuv roztok si určite kúpim, diky. Ešte mi poradili ultrazvukovú špachtlu na tie fliačky od akné, ale ja musím vyriešiť, odstrániť tú príčinu hlavne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat