Flexibilní aktovka - posuv v zádové části

15
10.3.21 10:39

Flexibilní aktovka - posuv v zádové části

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda někdo máte jednu z těchto aktovek - Ars Una, Oxybag nebo Baagl? Jde mi především o to, zda využíváte (a je praktický) tento posuv v zádové části aktovky? Tím, že aktuálně není možné aktovku vyzkoušet v reálu, rádi bychom řešili nějakou, která je variabilnější. Dívala jsem se a většina aktovek tuto možnost nemá, tak přemýšlím, jestli je to praktické nebo naopak zbytečnost.

Velice děkuji za postřehy a rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
68450
10.3.21 10:54

Zkusila bych objednat s osobním vyzvednutím, šla tam s dítětem a zkusila se domluvit na vyzkoušení.
Jinak kluk měl, ale ne, nevyužila jsem to, přijde mi to zbytečná váhová zátěž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
10.3.21 10:57

@Lama Lama Co konkrétně má být váhová zátěž? Ty aktovky váží všechny přibližně stejně (alespoň tedy ty, po kterých jsem koukala, rozdíl cca 100 - 150 g, pominu-li Hamu) a úplně nechápu, co na tomhle by mělo tu aktovku udělat těžší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68450
10.3.21 11:01

No, tak ty aktovky váží okolo kila. 150g je je prostě 15%. Klukovi prostě sedla, váha mu nevadila, měl jí. Mladší holka šla vysloveně po váze.
Zkrátka závěr je, že bych se neřídila tím, zda to ten systém má. A vzít takovou, která na dítě sedne. Hodně záleží na celkové kontstituci. Já nakupuji přes net i boty, aktovku bych prostě šla vyzkoušet, věřím, že to vymyslet s nějakým větším obchodem půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
10.3.21 11:07

@Lama Lama myslela jsem obecně ten váhový rozdíl i mezi značkami, které tento systém nemají - a stále nerozumím tomu, proč by tohle mělo změnit hmotnost aktovky. Můžete mi to, prosím vysvětlit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68450
10.3.21 11:15

Já když to zkoušela s dcerou, tak ty nastavitelné byly těžší, než ty nejlehčí bez možnosti to nastavit. Dává mi to smysl, prostě kamždá komponenta navíc něco váží.
No, tak pokud vaše konkrétní těžší není, tak to neřeš. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9838
10.3.21 11:21

Máme Ergobag s touhle možností nastavení a využila jsem to. Ale syn je menší a hodně drobný, v 1. třídě mu byly všechny aktovky velké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28870
10.3.21 11:37

Měli jsme Boll a tahle možnosti posunutí tam byla, využili jsme to mezi 2 a 3 třídou. Ale i bez toho myslím, že by ten batoh mohla nosit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20681
10.3.21 20:21

Nasi meli/maji tenhle system vsichni tri a zatim jsme ho vubec nevyužili. Např. syn mel batoh 3.-7. trida a mel ho porad na nejmensim nastaveni. Dcera ho ma taky od 3. tridy, ale ji mozna vydrzi az do devitky. Tak u ni si dokazi predstavit, ze ho posuneme.
U aktovky pro prvnaka bych to jako nutnost nebrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
12.3.21 06:58

Moc děkuji za postřehy. Máme nejspíše vybráno ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat