FN Lochotín nebo Hořovice?

289
5.4.16 12:40

FN Lochotín nebo Hořovice?

Ahoj,
chci se Vás zeptat na zkušenosti s hořovickou porodnicí. První dítě jsem rodila ve fakultce na Lochotíně a nyní jsem ve 31tt a slyšela jsem velmi dobrou recenzi na Hořovice. Vzhledem k tomu, že jsem z Plzně, tak máme Hořovice drobet z ruky, ale kdyby mi umožnili více možností při porodu (volba nejvhodnější polohy pro tlačení) a mimčo zbytečně nedonášeli (v roce 2011 mi malou na noc odnesli - porod ve 23 hodin), tak bych asi volila Hořovice.
Ale vůbec nevím - prosím o pomoc, zkušenosti a rady…
A co když jsou nějaké komplikace s mimčem? Jsou na to připravení? Prý mají i novorozeneckou JIPku… :nevim:
Díky za reakce… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
461
5.4.16 12:58

Ahoj. Já tam rodila 30 hodin a byli uzasni. V pul třetí ráno (po dvou hodinách bondingu) se me zeptali, jestli chci malého rovnou na pokoj nebo ne, já teda zvolila, aby si ho nechali do rána potřebovala jsem dospat ty dva dny a malém šel nakonec stejně ještě na dohrati. V pul páté ráno mi ho stejně přinesli na přiložení. Maji tam rok nové nedonosenecke oddělení se vším všudy. Vozí sem děti z okolních nemocnic když se narodí předčasně a nebo pak do Motola. Byla jsem s maminkou na pokoji, která tam mela malého o měsíc dřív narozeného a nemohla si to vynachvalit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
536
5.4.16 13:32

Ahoj, Hořovice všichni moc chválí :palec: ja rodila na Lochotíne v roce 2014 a s výběrem polohy neměli problém..asi záleží na jakou narazíš asistentku :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52608
5.4.16 14:11

@Efkaaa
Na Lochotíně ti dítě nechaj, stačí říct. Nikdy s tím nebyl extra problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
5.4.16 14:27

@Baba já při porodu nevěděla co a jak, myslela jsem, že se nechám „unášet situací“, že to vyplyne, bude to přirozené a tělo samo bude vědět…
Spoustu věcí bych dnes chtěla jinak a snad to půjde…
Mám strach, že nebudu zase vědět, jak tlačit. Při prvním se mi nejlíp tlačilo v předklonu opřená o porodní lůžko, ale rodit tak mě nenechali - vyhnali mě pak na lůžko a já nevěděla jak tlačit, když jsem se neměla o co opřít a zabejčit…
Chápu, že v leže (nebo v nějakém tom napolohovaném posedu) mají o všem přehled a ne vše, co by mi bylo příjemné je i realizovatelné…
Na Lochotín půjdu na kurz, tak vyzjistím aktuální situaci, ale dneska mě překvapila recenze na Hořovice od známé, tak sonduju… zase ale nejsem nějaký alternativec a možná bude jenom stačit si rozmyslet, co chci.
Děkuji za recenze, holky @Baba @hanulech @baccata :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
5.4.16 14:53

Já Hořovice všude jenom vychvaluji. Porod mi trval 13 hodin, dopřáli mi s manželem naprosté soukromí a i přesto, že to byl rizikový porod, (předčasný) vyhověli ve všem a následná péče o malou naprosto nadstandardní… za mě Hořovice. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat